Pirelli DRG A226G modem kurulumu nasıl yapılır

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Pirelli kablosuz modem kurulumu Wifi kablosuz ayarları Pirelli DRG A226G modem arayüz şifresi ve güvenlik kurulumu nasıl yapılır? Müşteri hizmetleri çağrı merkezi destek hattı!

Ad imageAd image

Pirelli DRG A226G modem kurulumunun ve ayarlarının nasıl yapılacağını ayrıca kablosuz bağlantı güvenlik ayarlarının ve şifre işlemlerinin hangi ekranlardan yapılacağını bu makalemizde yayınlayacağız. İlk olarak Pirelli DRG A226G modem arayüzüne ulaşabilmek için web tarayıcınızın adres çubuğu bölümüne 192.168.1.1 yazarak enter tuşuna basınız.

Pirelli modem kurulumu nasıl yapılırPirelli DRG A226G modem kurulumu nasıl yapılır

Açılan pencerede modem sizden kullanıcı adı ve şifresini isteyecektir. Eğer ilk defa kullanıyorsanız modeme default olarak yüklenen kullanıcı adı:admin , Şifre: ttnet veya password yazıp giriş yapabilirsiniz.

Pirelli modem kurulumu nasıl yapılır

Pirelli DRG A226G modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra sağ taraftaki menüde bulunan “Ağ bağlantıları” yazısına tıklayarak internet bağlantısı ayarlarına ulaşabilirsiniz.

Ad imageAd image

Pirelli modem kurulumu

Yukarıdaki ekrandan sonra karşınıza “Ağ Bağlantıları” yazısına basarak ekranda görünen LAN Bridge ve WAN PPPoE menülerinden ilk olarak WAN PPPoe  bölümüne tıklayarak giriş yapınız.

Pirelli kablosuz modem kurulumu

Yukarıdaki bölüme girdikten sonra “WAN Ethernet Özellikleri (WAN PPPoE)” ayarlarını göreceksiniz. Üst bölümde sekmeler halinde bulunan menüden dördüncü sırada bulunan PPPoE ve PPPoA menüye giriniz.

Pirelli kablosuz modem ayarları

Ad imageAd image

Açılan ekranda yer alan “Oturum Açma Kullanıcı Adı (büyük/küçük harflere duyarlı)” ve “Oturum Açma Şifresi”  kısımlarına sizlere internet sağlayıcınız tarafından verilen kullanıcı adını ve şifresini yazınız ardından uygula diyerek yaptığınız ayarların modem arayüzünde aktif olmasını sağlayınız. Tamam diyerek ekrandan çıkınız.

Pirelli internet bağlantı sorunu

Aynı ekranın üst sekmelerinde bulunan “Ayarlar” kısmına giriş yapınız. Ayrıca ayarlarınızı rsimde olduğu gibi yapınız. Ağ seçeneğinde WAN,  MTU: Otomatik » ve « Underlying Connection: Ethernet_over_ATM » şeklinde olmalıdır. « ATM » bölümünde ise « VPI:8 », « VCI:35 » ve « Kapsülleme: LLC » olarak seçili olmalıdır. « İnternet Protokol » karşısındaki kutucukta «Otomatik IP Adresi Al » seçilip, « DNS Sunucu » seçeneği karşısında « DNS Sunucu Adresini Otomatik Olarak Al » yaptıktan sonra yaptığınız işlemlerin modem arayüzünde aktif olabilmesi için uygula tuşuna basınız.

Pirelli internet bağlantı olmuyor

Yukarıdaki işlemlerin ardından modemde kablosuz ağ bağlantıları yapabilmek için yine modeminizin arayüzünde buluna  ve sol tarafta yer alan “Ağ Bağlantıları” yazısına tıklayınız. Aşağısında yer alan “LAN Wireless 802.11g Access Point” bölüme giriş yapınız.

kablosuz bağlantı yapılamıyor

Açılan ekranda kablosuz ayarlarınız için “Kablosuz” yazısına tıklayınız. Gelen ekrandan “Kablosuz Ağ Adı(SSID)” kutucuğuna kablosuz bağlantı adı veriniz. Ad bölümünde olan copstech kablosuz adı örnek olarak yazılmıştır. “SSID Broadcast” kutucuğu işaretli olmalısına dikkat ediniz.

kablosuz bağlantı yapılamıyor

Yine aynı yerde olan “Kanal” seçeneğinde bulunan “Otomatik” seçeneği yer almalıdır. Eğer kablosuz bağlantıda kablosuz sinyal seviyesinde sorun yaşıyorsanız otomatik yerine 11 – 2.462Ghz şeklinde yapabilirsiniz.

modem nasıl kurulur

Son olarak ise kablosuz bağlantınıza ait şifre oluşturmak için “Güvenlik” bölümünün karşısında yer alan kutucukta “WPA and WPA2” seçili olmalıdır. Dha sonra ayarlarınızı yaptıktan sonra işlemlerinizin aktif olması için sayfanın altında yer alan uygula yazısına tıklayınız.

wpa psk nedir

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir