Samsung, AMD’yi Satın Alıyor!!

Andronova

Son amiral gemileri Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge‘de kendi mobil işlemcisi Exynos‘u kullanarak, bu işlemcinin ne kadar güçlü olduğunu bir kez daha kanıtlayan Dünya’nın en büyük mobil telefon üreticisi Samsung, işlemci pazarında da lider olabilmek için AMD’yi satın alıyor.

Her ne kadar ciddi boyutlarda işlemci üretimi olsa da, işlemci üretimi konusunda rakipleri kadar popüler olamayan Samsung, işlemci pazarının lider oyuncularından Intel, AMD, Nvidia ve Qualcomm‘un karşısına, aralarından AMD’yi satın alarak çıkmak ve bu sektörde lider olmak istiyor.

Sammobile’ın ilettiği bilgilere göre, Samsung AMD’yi satın almayı ciddi şekilde düşünüyor ve satın alma sonrası AMD’nin fikri mülkiyet haklarını da koruyacağı belirtiliyor. Bu sayede, Samsung AMD’yi satın aldıktan sonra da AMD işlemcilerinin satışına devam edilecek ve AMD’nin başında Samsung olmuş olacak.

Henüz her iki dev tarafından da teyit edilmeyen bu önemli bilgi hakkında gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir