Samsung ekran döndürme kapalı ama kendiliğinden dönüyor

Andronova

Samsung ekran kendiliğinden dönüyor veya ekran döndürme kapalı olmasına rağmen hala dönüyor sorunu görülenlerin çoğunun çözümü aynı olmakta. İşte Portre ayarı!

Samsung ekran döndürme kapalı ama hala dönüyor diyenlerden biriyseniz çözümü belki aşağıda bulabilirsiniz. Bazen bu adımı yaptım diyenlerin cihazını kontrol ettirdiğimizde doğru yapmadığı anlaşılanlar olabiliyor. Bu çoğunlukla pek teknoloji ile alakam yok diyen kullanıcılarda görülmekte.

Ekran kendi kendine dönüyor veya Samsung ekran kendiliğinden dönüyor mu? Film izlerken veya video izlerken çoğunlukla ekran döndürmeye ihtiyaç duyuyoruz. Ekran döndürme bazen çok yararlı olurken bazende çok sinir bozucu bir durum olabiliyor. Bir haberi veya gelen mesajı okurken ekranın dönmesi sinir verici bir hale dönüşüyor. 

Samsung ekran döndürme kapalı ama dönüyor  

Kendiliğinden ekran dönüyor sorunu için bazı önerilerimizi sizlerle paylaşmak istedik. Aklınıza gelen başka olasılıklar varsa yazarsanız konuya katkı sağlamış olacaksınız.

  • Yeni modellerde Android 9.0 veya Android 10 Portre bölümüne girdiğinizde açık butonu kapalı konuma çevirin
  • Ekran ayarını bulamama veya yanlışlıkla açık yapma
  • Eski modellerde sistem bölümünde tüm dönme açılarını etkinleştirin açık olması
  • Yüklü bir uygulamanın uyumsuz çalışması veya sorun çıkarması nedeniyle ekran dönmesi
  • Hard reset bölümüne girerek “wipe cache partition” yapılması (farklı seçeneklere dikkat edin)
  • Eski telefonlar için cache ve birde dalvik cache silme ile çözüme ulaşma
  • Ekran dokunmatiğinde sorun olması
  • Yazılımda olası sorunlar. Bunun için fabrika ayarı veya hard resetleme yapılması gerekebilir

Samsung telefonda ekran dönüyor sorunu resimli anlatım

Aşağıda kendi kendine dönme sorununda yapılması gereken ilk işlem olan ayar kısmını kontrolü yapacağız. Android 9.0 yüklü telefondan alınan resimli anlatıma bakarak işlem yapabilirsiniz. Test cihazı Galaxy J7 Pro ve tahmini Android 10 sistemde de aynı bölümden işlem yapılabilir. www.andronova.net

Samsung ekran ayarı “Portre” seçeneğinden düzenlenmekte. Bunun için ekranın üst kısımına parmağınızla aşağıya doğru kaydırın. Birinci kaydırmada 4-5 seçenek çıkacak ve ikinci kaydırmada çok sayıda seçenekle karşılaşacaksınız. İşte ikinci de “Porte” çıkacak. Buna dokunun ve “Otomatik döndür” açık butonunda ise kapalıya döndürün.

Alt seçeneklerde “Ana ekran” ve “Sesli arama ekranı” gibi alternatif ayrı ayrı açma kapatma işlemi var.

Samsung ekran döndürme kapalı ama kendiliğinden dönüyorsamsung  ekran dönüyor sorunu

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir