Samsung, Galaxy Mega 2’yi Duyurdu

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Galaxy Mega 2 etrafından dönen söylentiler ve gerçekleşen sızıntılar nihayet resmiyet kazandı. Mayıs ayından bu yana görüntüleri ve teknik özellikleri sızdırılan telefon ağustos ayında Malezya ve Tayland’da satışa sunuldu.

teknik destek

Galaxy Mega 5.8 ve Galaxy Mega 6.3’ün yerini alacak Galaxy Mega 2 teknik özellikleri itibariyle orta sınıf bir telefon. İlk olarak uzak doğu ülkelerinde 400 dolar fiyatla listelenecek akıllı telefonun ilerleyen süreçte dünya piyasalarında listelenmesi muhtemel görünüyor.

6-inç büyüklüğünde HD çözünürlüklü ekranla donatılan telefonun işlemci yükünü 1.5GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli bir işlemci üstleniyor. Söz konusu işlemcinin detayları açıklanmad fakat Exynos 4415 olduğu tahmin ediliyor. Galaxy Mega 2 beklendiği gibi 1.5GB RAM’e sahip olacak. 16GB dahili depolamanın yer verildiği telefon microSD kart ile destekleniyor.

Galaxy Mega 2’nin kamera özellikleri de orta düzey görünüyor. Led flaş destekli 1080p video kaydı gerçekleştiren 8MP arka ve 2.1MP ön kamera telefonun kamera birimini oluşturuyor.

Galaxy Mega 2’nin pil kapasitesi açıklanmadı fakat ilk olarak Galaxy S5’te yer verilen Ultra Güç Tasarruf Modu ile telefonun pil süresine ciddi bir destek sunuluyor. Yine telefonun 6-inçlik devasa ekranına bağlı olarak tek elle kullanım moduna da yer veriliyor.

Son olarak; Galaxy Mega 2’nin Android 4.4 KitKat işletim sistemiyle çalışıyor.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın