Skype Lite nedir internet bağlantınız yavaş ise…

Andronova
2 Minimum Okuma

İnternet bağlantısı yavaş olan kullanıcıların yapacakları görüntülü görüşmelerde yaşadıkları sıkıntıları nasıl çözebiliriz? Ses ve görüntü gelmiyor gitmiyor çözümü Skype Lite!

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

İnternet artık hayatımızın her alanında yer almaktadır. İnternet ile bütün işlemleri yaptığımız gibi sevdiğimiz kişilerle görüntülü olarakta görüşmekteyiz. Fakat bu görüşmeyi yapabilmek için internet bağlantımızın iyi olması gerekmektedir. Özellikle bu tarz internet sorunlarında uygulama ile görüşme yaparken program internet bağlantısı kötü uyarısı yaparak görüşmeyi sonlandırmaktadır.

Skype uygulama üzerinden veya Google Chrome tarayıcısı üzerinden görüntülü aramalarda ses ve görüntü gitmeme veya gelmeme sorunun birinci nedeni intermet bağlantı hızının yetersizliği. Bunun dışında sürüm uyumsuzluğu ve donanım sorunları.

İnternet bağlantısı yavaş olanlar için Skype Lite

Skype Lite nedir

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Skype Lite nedir? İnternet kaynaklı yaşanan bu kötü bağlantı sorununa Skype tarafından yeni bir çözüm hazırlanmaktadır. Microsoft firması tarafından yapılacak olan yeni uygulama Skype Lite ile görüntülü konuşmada yep yeni bir dönem başlıyor. Bu işlemler ile artık Skype Lite uygulaması düşük internette görüntülü görüşme imkanını kullanıcılara verecektir. Peki imkanı sağlayacak olan bu kadar faydalı bir uygulama Microsoft tarafından ne zaman çıkartılacaktır.

Skype uygulaması kendi alanında yani görüntülü konuşma alanında en çok kullanılan yazılımdır diyebiliriz. Skype yazılımı ile aralardaki mesafe çok önemli olmadan bir internet bağlantısı ile sevdiklerinizle görüntülü görüşme yapabilirsiniz. Ayrıca bu uygulamanın en güzel tarafı ise sizlere gurup görüşmesi yapma imkanı vermesidir. Bu hizmet farklı yazılımlarda olsada Skype tarafındna ücretsiz oalrka sunulmaktadır. Skype bu bilinilirliğini daha da artırmak için uygulamanın yeni versiyonunu yayınlamaya hazırlanıyor. Skype Lite adı altında sunulacak uygulama daha çok mobil cihazları kapsamaktadır. 13 Mb’lık bir dosya boyutuna sahip uygulamada 13 farklı dil desteği bulunacaktır. İlk olarak Hindistanda deneme sürümlerine başlanılan uygulama çok kısa sürede ülkemizde ve diğer bölgelerde de yayınlanacaktır. 

Bu uygulamanın en güzel tarafı telefonunuzda var olan yavaş internete rağmen sizlere görüntülü görüşme imkanını vermesidir. Skype Lite uygulamasını cihaz resmi mağazasından ücretsiz indirebilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2017, 11:22

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir