Smart TV Google Chrome yüklenmiyor çalışmıyor

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Grundig, Vestel ve LG TV Google Chrome yüklenmiyor sıkıntısı için önemli açıklamamız olacak. Chrome yüklüyor ama çalışmıyor ise kesinlikle yazıyı inceleyin.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Arçelik, Samsung ve Philips Smart TV Google Chrome yükleme işleminde çoğunlukla yükleniyor görünüyor ama televizyona Chrome yüklenmiyor. Bu durum bu tarayıcıyı TV’ nin desteklemediğin sonucunu doğuruyor.

Google Play veya Samsung Apps (Tizen / Webos) mağazasında Google’ ın indirme seçeneğinin olduğu göülüyor. İndirme butonuna bastığınızda herhangi bir uyarı vermeden indiriyor ve baktığınızda yükleme işlemi yapılmış görünüyor. Ama çalıştırmak istediğinizde herhangi bir tepki vermiyor. Peki buradan anlaşılan sonuç nedir?

Çoğu kullanıcının televizyonda Chrome çalışmıyor şeklinde şikayet ettiğini görmekteyiz. E doğal olarak yüklenen bir şey nasıl çalışmaz veya uygulaması yüklemeye açık ise neden çalışmaz?

Televizyonda Google Chrome yüklenmiyor 

Öncelikle bu konuyu iki türlü ele alacağız. Birincisi mağazasında var, yükleniyor ama gerçekte yüklenmediği ve ikinci ise mağazada yok ve başka kanaldan yüklenmiyor.

1- Play Store’ ye girdiğinizde Chrome’ u arattığınızda indirmeye açık olduğunu görüyorsunuz. Üretici uygulamaya yer vermiş ama kullanılamayacağını belirten bir bilgi mesajı veya mağazada yer almamasını sağlayacak bir yöntem çıkarmamış. Burada anladığız bazılarının desteklediğinden dolayı genelinde görülmesi.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

2- Diğer bir durum ise mağazada yer almaması ama kullanıcının dışarıdan internet sitelerinden indirme veya flash bellekle yüklemek istemesi. Bu çok ama çok nadiren çalışabilir. Bilinmeyen kaynakların açılmasıyla bazen kurulumu yapılabiliyor.

Smart TV Google Chrome çalışmıyor

Yüklü olan tarayıcı neden çalışmaz diyenlere şöyle bir açıklamamız olacak. Birincisi Smart TV’ nin işletim sistemi sürümünün uyumsuz olması. Yani tarayıcı desteklemiyor olması ve diğer bir etken ise donanım yetersizliği.

Şimdi bazılarında yüklü ama Chrome açılmıyor durumuyla karşılaşılıyor. Bu desteklenmediği halde yer almasından kaynaklı sıkıntı olarak görülüyor. Bazende TV’ de daha önce yüklenmiş ama yeni sürümlerle birlikte çalışmaz hale gelmiş. Buradaki durum iki taraf içinde geçerli.

Televizyona Chrome yüklenebilir mi?

Google Chrome yükleme işlemi için önerimiz aşağıda bulunuyor ama çoğunda çalışmayacaktır ve öneri tarayıcıları denemenizi öneriyoruz.

USB üzerinden uygulama kurulabiliyorsa bilgisayardan Chrome APK dosyasını flash diske atın ve kurulumunu USB’ den yapınız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bir başka yöntem ise çalışan bir tarayıcıyla indirme sayfasından yüklemeye çalışılması. (Çok nadir)

“Web Browser for, Opera ve Puffin TV Browser” denenebilir. 

Smart TV Google Chrome yüklenmiyor çalışmıyor


Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2020, 03:31

ETİKETLİ: ,
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak