Sony Honami’nin Kamera Uygulaması Xperia Z ve Xperia ZL Modellerine Yüklendi

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sony’nin birçok noktada üst sınıf özelliklerle donattığı Honami için geri sayıma geçildi. Telefon 4 Temmuz’da Paris’te düzenlenecek basın etkinliğinde görücüye çıkacak. Telefon hakkında uzun süredir birçok iddia gündeme gelirken, XDA-Geliştiricileri ise son dönemde ortaya çıkardıkları görsellerle telefon hakkında tüm detayları gün yüzüne çıkardı.

teknik destek

Honami’nin belki de en dikkat çeken özelliği kamerası olacak. 2OMP çözünürlüğünde 4K video kaydına olanak sağladığı bildirilen kameranın sensör boyutu ise 1/1.6-inç seviyesinde. Bu değer ile birçok amiral gemisi modelini geride bırakan Honami’nin kamera uygulaması, telefon henüz resmiyet kazanmadan Xperia Z, Xperia ZL ve Xperia Tablet Z modellerine uyarlandı.

XDA-Geliştiricilerinden krabappel2548 adlı kullanıcı söz konusu uyarlama sonrası ekran görsellerini forumdan paylaştı. Artırılmış gerçeklik modu, Bigi-Göz (görsel arama), zaman kaydırma (en iyi fotoğraf seçimi), süper otomatik, ultra hızlı odaklanma, Honami SuperResolution görüntü işleme, nostalji, minyatür, taslak, balık gözü, çiçek dürbünü ve panoramik çekim gibi birçok yetenek sergileyen kamera 12800’e kadar ISO değeri sunuyor.

Yukarıda saydığımız özelliklerin tümü Xperia Z ve diğer uyarlanan cihazlarda tam anlamıyla çalışmayabilir. Zaten geliştirici üye, SuperResolution görüntü işlemenin telefon üzerinde etkisi olup olmadığını henüz netleştirmiş değil.

Dilerseniz Sony Honami’nin kamera uygulamasını indirerek Xperia Z/ZL/Tablet Z cihazlarına yükleyebilirsiniz. Bunun için cihazda Android 4.2.2 Deodexed özel ROM’un kurulu olması gerekiyor. İndirdiğiniz dosyayı Recovery menüsünden flaşlayacaksınız. İşlemi yapmadan önce ön belleği temizlemeyi unutmayın. Tabi tüm bu işlemler öncesinde her ihtimale karşı mevcut yazılımınızı yedeklemenizi öneririz.

Sony Honami

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir