Sony, Kamera ve Müzik Meraklıları için “Xperia Cyber-shot ve Walkman” Telefonları Hazırlıyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

2013 yılına Xperia Z ile oldukça hızlı bir giriş yapan Japon üretici, devam eden süreçte orta seviye için Xperia SP ve Xperia L modellerinin resmi tanıtımını gerçekleştirdi. Geçtiğimiz yıllarda en önemli rakipleri Samsung ve Apple ile mücadele edecek iddialı modeller sunamadıklarını samimi bir dille itiraf eden Sony yetkilileri, 2013 yılının farklı geçeceğinin ipuçlarını geçtiğimiz yılın son günlerinden vermişti.

teknik destek

5-inçlik bütçe dostu bir telefon hazırlığında olduğu iddia edilen Sony’nin merak edilen ürünlerinden bir diğeri de uzun süredir kamuoyunu meşgul eden 6.4-inçlik bir ekrana sahip olduğu öne sürülen Togari kod adlı telefon olacak. Son dönemde ismi sıkça anılmaya başlanan telefonun yılın ikinci yarısında Japon üreticinin ürün gamında yer bulması bekleniyor.

Sony’nin asıl iddialı modelleri ise geçtiğimiz yıllarda kullanıcılar arasında fazlasıyla benimsenen Cyber-shot kamera ve Walkman telefonları olacak. Sony, söz konusu telefonları Xperia ailesi içerisinde sunarak hem kamera hem de müzik deneyimini bir adım ileri taşımayı hedefliyor. Xperia Cybershot için Nokia’nın PureView 800 modelinde olduğu gibi büyük bir görüntü sensörüne sahip olacağı yazılıyor. Sensör noktasında dünyanın ileri gelen üreticileri arasında yer alan Sony’nin yüksek kalitede görüntüler oluşturan Cyber-shot teknolojisini telefonları ile tekrar buluşturacak olması, mobil telefonlarda üst seviye bir çekim deneyimi sunacak.

Sony’nin üzerinde çalıştığı bir diğer modelin ise Xperia Walkman olduğu belirtiliyor. Xperia Cyber-shot gibi 5-inçlik bir ekrana sahip telefonun, adından da anlaşıldığı üzere ses noktasında sunacağı üst seviye deneyimle kaliteli bir müzik ve video keyfi sunacak. Telefonda ses kalitesini arttırmak adına Beats Audio’da olduğu gibi donanımsal olarak bir amplifikatöre yer verilecek. Bunun yanı sıra yazılımsal bazı ayarlamalarında mevcut olacağı telefon, mevcut pazarda bu noktada en iyi ses deneyimi sunan HTC One’a ciddi bir rakip oluşturabilir.

Kaynak sitenin sunduğu haber içerisinde ismi henüz netleşmeyen ve iPhone’a rakip olarak gösterildiği belirtilen ince yapıda, güçlü bir kameraya sahip ve daha ufak boyutlara sahip bir telefondan bahsediliyor. Telefonların çıkış tarihleri hakkında net bilgiler yok ancak yılın ikinci yarısının Sony açısından oldukça hareketli geçeceğini ön görebiliriz.

kaynak: phonearena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!