Sony, Xperi Z1’e (Honami) Dair ilk Resmi Görselleri Paylaştı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Mobil dünyasında meraklı gözler 4 Eylül’de tanıtılacak Galaxy Note III ve Xperia Z1 nam-ı diğer Honami’ye çevrilmiş durumda. Honami cephesinden gelen detaylar, telefonun teknik özellik ve tasarımına dair tüm detayları ortaya çıkarırken, ilk defa Sony resmi Twitter ve Facebook sayfaları üzerinden telefon hakkında ipuçları sunmaya başladı.

teknik destek

Japon üreticinin Twitter hesabı üzerinden yayınladığı görselde, son dönemde birçok Sony telefonda rastladığımız alüminyum yapıya sahip fiziksel güç butonunu görüyoruz. İlk olarak Xperia Z’de yer alan butonun Xperia Z1’de yer alması beklenen bir gelişmeyken, Facebook hesabı üzerinden paylaşılan ikinci görsel ise telefon hakkında daha fazla detayı gözler önüne seriyor.

Paylaşılan fotoğraftan Honami’nin su geçirmez bir yapı sergileyeceği görülüyor. Xperia Z’de telefondaki tüm girişleri kapatan Sony’nin Honami’de ise kulaklık girişini açık bıraktığını görüyoruz. Söz konusu gelişme sık sık müzik dinleyenler için önemi bir detay, zira burayı kapatan kapağın daha çabuk aşınması ileride su geçirme problemini beraberinde getirebilirdi.

Telefonda yer alan bir diğer önemli detay ise çok fazla kamera çekimi yapan kullanıcıları memnun edecektir. Sony, 20.7MP çözünürlüklü kameraya sahip telefona deklanşör butonu ekleyerek çekimleri daha basit ve profesyonel bir hale getiriyor.

Telefonda yer alması beklenen teknik detayları kısaca özetlemek gerekirse; Android 4.2.2 işletim sistemi, 8.3mm kalınlık, 5-inç boyutunda Full HD X-Reality ve TRILUMINOS ekran, 1/2.3 inç sensör büyüklüğünde Sony G-Lens ve BIONZ görüntü işlemcisine sahip 20.7MP kamera, 2.1MP ön kamera, 4K video kaydı, 2.2GHz frekans hızında dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemci, Adreno 330 grafik birimi, 2GB RAM, 16GB dahili depolama birimi, microSD kart desteği, 3.000mAh kapasiteli batarya ve stereo hoparlör.

ilgili>> GSMArena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!