Sony Xperia Cihazlar için Selfie ve Portre Rötuş Kamera Uygulaması [APK dosyası]

Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Sony son zamanlarda mobil kamera noktasında önemli atılımlar gerçekleştiriyor. Mobil fotoğrafçılıkta AR Effect (Artırılmış Gerçeklik) özelliğini Xperia Z1 ile tanıtan ve bu özelliği Xperia Z2’de video desteği şeklinde de sunan Sony, arka planı bulanıklaştırma furyasında da geri kalmayarak Lens Bulanıklığı çekim modunu geçtiğimiz günlerde Google Play’de yayınlamıştı.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Xperia cihazlar için geliştirilen yeni kamera özelliği ise Selfie ve portre rötuş çekim modu. XDA geliştiricileri tarafından Android 4.1 Jelly Bean ve üzeri Xperia cihazlar çalışan kamera çekim modu kullanıcıya portre çekimlerde farklı stilleri uygulanmasını sağlar. Ayrıca çekim öncesi değişiklikleri gerçek zamanlı olarak görmek mümkün. Söz konusu çekim modu ayrıca Selfie tutkunlarının da sıklıkla kullanacağı bir çekim modu olacaktır.

Android 4.1 Jelly Bean ve üzeri sürümü kullanan bir Xperia cihaza sahipseniz portre rötuş çekim modunu telefonunuza yükleyebilirsiniz. Kamera çekim modunu buradan mediafire.com/download/85eoa92tdkckth9/PortraitRetouch.zip indirin ve Xperia cihazınızda yer alan özel bir Recovery menüsünden yükleme işlemini gerçekleştirin.

Dilerseniz zip’li dosya içerisinde “system>app klasöründe yer alan APK dosyalarını çıkartıp, Xperia telefonunuzun hafızasına atarak da yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Portre Rötuş çekim modunun nasıl çalıştığına alt bölüme yer alan videodan göz atabilirsiniz.

r6votEEhs44″ width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir