Sony Xperia Cihazlar için Selfie ve Portre Rötuş Kamera Uygulaması [APK dosyası]

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sony son zamanlarda mobil kamera noktasında önemli atılımlar gerçekleştiriyor. Mobil fotoğrafçılıkta AR Effect (Artırılmış Gerçeklik) özelliğini Xperia Z1 ile tanıtan ve bu özelliği Xperia Z2’de video desteği şeklinde de sunan Sony, arka planı bulanıklaştırma furyasında da geri kalmayarak Lens Bulanıklığı çekim modunu geçtiğimiz günlerde Google Play’de yayınlamıştı.

Andronova

Xperia cihazlar için geliştirilen yeni kamera özelliği ise Selfie ve portre rötuş çekim modu. XDA geliştiricileri tarafından Android 4.1 Jelly Bean ve üzeri Xperia cihazlar çalışan kamera çekim modu kullanıcıya portre çekimlerde farklı stilleri uygulanmasını sağlar. Ayrıca çekim öncesi değişiklikleri gerçek zamanlı olarak görmek mümkün. Söz konusu çekim modu ayrıca Selfie tutkunlarının da sıklıkla kullanacağı bir çekim modu olacaktır.

Android 4.1 Jelly Bean ve üzeri sürümü kullanan bir Xperia cihaza sahipseniz portre rötuş çekim modunu telefonunuza yükleyebilirsiniz. Kamera çekim modunu buradan mediafire.com/download/85eoa92tdkckth9/PortraitRetouch.zip indirin ve Xperia cihazınızda yer alan özel bir Recovery menüsünden yükleme işlemini gerçekleştirin.

Dilerseniz zip’li dosya içerisinde “system>app klasöründe yer alan APK dosyalarını çıkartıp, Xperia telefonunuzun hafızasına atarak da yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Portre Rötuş çekim modunun nasıl çalıştığına alt bölüme yer alan videodan göz atabilirsiniz.

r6votEEhs44″ width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.