Sony, Xperia Z Modelleri İçin Android 5.0 Lollipop AOSP Kaynak Kodlarını Yayınladı!

media 14239

üst düzey modelleri için AOSP ROM‘ları hazırlayarak ve geliştiriciler için yardım kılavuzlarıyla Android üreticileri arasında yerini sağlamlaştırmayı planlıyor. Xperia Z3 üzerinde çalışan stok Android 5.0‘ın görüntülenmesinin ardından, firma şimdi de, Xperia Z3, Xperia Z3 Compact, Xperia Z2, Xperia Z1 ve Xperia Z1 Compact için kaynak kodları paylaştı.

Andronova

Paylaşılan orjinal Android kernel kaynak kodları sayesinde, geliştiriciler cihazlarında stok Android’i kullanabilir veya kendileri için özel ROM’larını geliştirebilirler. Bu kaynak dosyaları sayesinde cihazın donanımlarının maksimum seviyede kullanılabilirliği sağlanabilmekte. Yani Sony’nin kendi derlemesini kullanmaya mecbur değilsiniz. Bu kullanıcılar için gerçekten önemli bir seçenek.

İsteyenleriniz varsa, Sony‘nin geliştirici sitesinden kaynak kodları ve diğer dosyaları indire bilmeniz mümkün. 90MB boyutunda Zip dosyası olarak gelen ROM‘u cihazınıza flash’lamadan önce, Xperia cihazınızın bootloader kilidinin açık olması gerektiğini önemle hatırlatalım.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın