Telegram numara ekleme değiştirme ve kaldırma

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Telegram' a telefon numarası ekleme ve numara kaldırma dendiğinde aklımıza ayarların nerede olduğunu bilinmiyor ve numara kapatıldı silmek istendiği geliyor.

Ad imageAd image

Telegram, internet üzerinden mesajlaşmak, arama yapmak ve medya paylaşmak gibi birçok aktivite sunan mesajlaşma servisidir. Gelişen teknoloji ile bu tür uygulamalar artmaktadır ve bizlere haberleşme açısından büyük kolaylık sağlamaktadır. Kolaylık sağlamanın yanında teknoloji ile arası iyi olmayanlara biraz karışık ve kullanması zor görünebilir. Bu zorlukların başında uygulamaya kişi eklemek veya istemediğiniz kişileri uygulamadan kaldırmak gelir. Aslında zor olmadığını ve Telegram nasıl numara eklenir sorusunun cevabını sizler için açıkladık. 

Resimli şekilde anlatım alta ekliyoruz ve son satıra destek başvurunuzu yapacağınız bağlantıyı ekledik.

Telegram numara nasıl eklenir ve kişi eklemenin üç yöntemi

Numara olmadan, sadece kullanıcı adı ile kişi ekleyebilirsiniz. Bunun için uygulamanız gereken aşamalar şu şekildedir:

  • İlk olarak uygulamaya giriş yapın. Karşınıza çıkan sayfanın en üstünde bulunan arama çubuğuna tıklayın. Oraya eklemek istediğiniz kişinin kullanıcı adını yazın. Sonrasında ise aradığınız kişinin üstüne tıklayıp sohbet etmeye başlayabilirsiniz. 

Diğer yöntem ise uygulama içerisinde numara ile kişi eklemedir. Bu yöntemin aşamaları şu şekildedir: Uygulamaya giriş yapın. Karşınıza çıkan sohbet ekranının sol üst köşesindeki üç çizgi simgesine tıklayın. Karşınıza çıkan ekranda kişilerime tıklayın. Sonra ekranın sağ alt köşesinde kişi ekleme simgesine tıklayın. Son olarak, kişinin adını soyadını ve numarasını girdikten sonra sağ üst köşeden onaylayın.

Ad imageAd image

Son yöntemimiz ise rehberinizdeki kişiyi telegram’a davet ederek ekleme yöntemidir. Bu yöntemin aşamaları şu şekildedir: Uygulamaya giriş yapın. Sol üst köşedeki üç çizgi simgesine tıklayın. Sonra, arkadaş ekle seçeneğine tıklayın. Karşınıza çıkan kişi listesinden aradığınız kişiyi seçip ekranın aşağısından davet yollayın. 

Numara ekleme adımlarını aşağıdaki sıralamada ve resimlerde bulacaksınız.

Telegram numara nasıl kaldırılır?

  • Uygulamanın alt köşesindeki “Ayarlar” alanına giriniz. En üstteki “Düzenle” alanına geçiniz. “Numara değiştir” 
  • Açılan ekranda Telegram numara değiştirme seçeneği çıkacak. Burada işlemden sonra neler olacağı belirtiliyor. (Kişiler, mesajlar ve tüm verilerin yeni numaraya taşınacağı bilgisi bulunuyor)

Kapatılan numarayı kaldırmak içinse erişim varsa yukarıdaki adımlarla doğrulama yapılarak gerçekleşecek. Erişilemiyorsa o zaman destek talebinin oluşturulması gerekiyor.

Telegram numara ekleme değiştirme ve kaldırma

Telegram numara değiştirme

Değişmiyor hatası aldığınızda oturumunuzu kapatınız ve tekrar girip deneyiniz. Farklı bir cihaz üzerinden de deneyebilirsiniz ve aşırı yapılanların sonucu bazı alanların üzerinde işlem yapılmasının engellemesi olacaktır.

Telegram numara kaldırma

Telegram’dan kişi silme işlemi, eklemek kadar kolaydır. Yöntemleri ise şu şekilde:

Uygulamaya giriş yapın. Sol üst köşedeki üç çizgi simgesine tıklayın. Daha sonra kişilerinize tıklayın. Çıkarmak istediğiniz kişiyi bulup tıklayın. Yukarıdan kişinin ismine tıklayın. Açılan sayfanın sağ üst köşesindeki üç noktaya tıklayın. Son olarak kişiyi sil seçeneğini seçip onaylayın.

Ekli telefon numarasını kaldıramıyorum şikayetinde bulunanlar içinse; 

  • Tarayıcı kullanılarak telegram.org/support sayfasından talebinizi gönderiniz.


Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2021, 18:36

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe