TikTok bakiyemi göremiyorum beyaz ekran oluyor açılmıyor

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

TikTok bakiyemi göremiyorum sorunu genellikle bakiye bölümüne giremiyorum beyaz ekran hatası geliyor ile sonuçlanıyor. Böyle oluşmasının temelinde sanırız kullanıcının yaptığı şeyler ve sistem aksaklıkları yatıyor.

Ad imageAd image

TikTok beyaz ekran, hesabı açarken veya bakiye alanına girerken çıkan uygulama problemlerinden biri denilebilir. Çıkma nedenlerinden bir kaçına baktığımızda kullanıcının sürekli tekrarladığı şeyler, uygulama tarafında olumsuzluklar ve bağlantı durumlarında çıkabiliyor.

TikTok son zamanlarda bu ve benzeri aksaklıklarda artış gösterdiğini söyleyebiliriz. Biz bunu ağın büyümesine bağlıyoruz. Bakiye girişlerinde bazen sorunlar yaşanmaktadır. Bu sorunların birkaç adımla çözüme kavuşması da mümkündür. Lakin uzun bir süre de düzelmediği oluyor.

Bakiye bölümüne girememe

Tiktok bakiye bölümüne girme hatası pek çok kullanıcının bakiyelerini görmek, bakiye yüklemek ya da para çekmek gibi işlemlerini yapmadan önce karşılaştığı durumlardır. İlgili bölümle kişiler canlı yayınlarda sevdiği canlı yayın kullanıcılarına hediye göndermek için jeton yüklemektedirler.

İlk olarak bakiye bölümüne girildiği zaman hangi işlemi yapıldığı sırada beyaz ekranın geldiği önemlidir. Jeton  alımı sırasında beyaz ekran geliyorsa bir süreliğine jeton alma işlemi gerçekleştirmemelilerdir.

Ad imageAd image

Eğer jeton alma kısmı hala düzgün çalışmıyorsa kişilerin bakiyelerinde yeterli miktarda para bulunmadığından dolayı olabilir.  Bu sebeple TikTok beyaz ekran sorunu yaşayan kişiler mobil bankacılık ya da internet bankacılık üzerinden bakiyelerini kontrol etmeliler. Buna rağmen hala bir sorun yoksa  teknik bir hata yüzünden olabilir. Bir süre bekleyip, TikTok’ a hata bildirilirse gerekli incelemeler yapılacaktır.

Sadece bakiye yüklerken bir hatayla karşılaşılıyor ise gerekli kontroller yapılmalıdır. Son kullanma tarihi,  hesap  numarası ya da gelen kod yanlış yazıldıysa beyaz ekran sorunu oluşabilir.

TikTok beyaz ekran 1
TikTok beyaz ekran hatası

TikTok beyaz ekran hatası için çözümde denenecekler

Beyaz ekran hatası, TikTok sistemlerinde yaşanabileceği gibi kullanıcı tarafında da olası sorunlarda çıkabiliyor. Örnek kişinin sürekli yaptığı şeylerin sonucunda yaşanabiliyor. Tabi diğer olası durumlardan da bahsedeceğiz.

 • Çözüm tarafında önce başka telefonda hesabınızı deneyiniz.
 • Sonra telefonunuzu başka hesapla kontrol ediniz.
 • Çok sık yapılanlardan dolayı internet engeli uygulanabilir. Bu cihaz içinde geçerlidir.
 • Hesabın kategorisini değiştirebilirsiniz. Örnek profesyonel hesaba geçiş yapabilirsiniz. Testlerden sonra istemezseniz geri kişisele dönersiniz.
 • Uygulamanın içeriğinde yapılacaklarda olacaktır. Bunların detaylarını aşağıya ekliyoruz.

Uygulama kısmında yaşanan olumsuzluklar

 • Çıkan yeni versiyonun uyum sorunu çıkarması. Öncekine dönülebilir.
 • Cihazın yazılımın çok eski olması ya da çıkan versiyon uygulamayı etkilemesi.
 • Yüklü olan başka bir uygulamanın çalışmasında problem çıkarması. Sonradan yüklenenleri kontrol ediniz.
 • Uygulamadan incelenecek bölümler. Erişim izinleri ve ayarlardaki diğer seçenekler kontrol edilebilir.
 • VPN kullanıyorsanız devre dışı bırakarak deneyiniz. Olmazsa sonra telefonu yeniden başlatınız.

Telefondan kontrol edilecek ve yapılacaklar

Yukarıdakiler buradakilerle bir bütün olacağını belirtelim. Bir çok ağ için aynı yöntemlerin kullanıldığını söylemek istiyoruz.

 • Uygulamaya verilen izinleri kontrol ediniz.
 • Güncellemelerin tümünü yapınız.
 • Uygulamalar seçeneğine cihazdan giriniz, TikTok’ a dokunun ve içeriğindekileri çalıştırınız. Örnek güncellemelerin kaldırılmasını söyleyebiliriz. Her bir seçeneğe dokunduktan sonra kontrol edip diğerine geçiniz.
 • Yüklü olan koruma uygulamalarını ya kaldırın ya devre dışı bırakarak deneyiniz.
TikTok beyaz ekran 2
TikTok bakiyemi göremiyorum açılmıyor

Buradaki çıkan uyarılarda bazen TikTok açılmıyor sorunu yaşattığı oluyor. Yani hesabı açmak istediğinizde açılmıyor ve başa atabiliyor. Tabi giriş ekranına atma problemi belki çok farklı bir nedenden oluşuyor da olabilir.

Ad imageAd image

Bakiye için ek bilgiler

Tiktok bakiye bölümüne giriş yapılmıyor sorunu yaşayan kişiler için birkaç çözüm vardır.

Bakiye bölümünden bakiye sorgulamak için girmek isteyen kullanıcılar beyaz ekran sorunu yaşıyorlarsa bir müddet bir ATM yardımı ile içerisindeki bakiyelere bakabilirler. Eğer ATM’ye ulaşamıyorlar ise internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden bakabilirler.

Bakiye bölümüne girerken sorun yaşayan kişiler acele etmeden bir süre beklemeleri gerekir. Çünkü büyük ihtimalle sadece bu kişilerin başına gelmez genel olarak ağda yaşanan bir sıkıntı sonucu oluşmuştur. Uygulamayı silip tekrar yüklemek bir çözüme ulaştırabilir.

TikTok kullanıcısı direkt kendi hesabından çıkış yapıp daha sonra yeniden giriş yaparak bir çözüme ulaşabilir.

Aynı zamanda son güncellemelerin yapıldığından emin olunması için işletim sisteminin de kontrol edilmesi gerekir.  Eğer güncellemeler yapılmadıysa güncellemeyi yaptıktan sonra bakiye bölümüne yeniden girip sorunu çözüme ulaştırabilirler.

Çok uzun süreli gerçekleşen bir durum söz konusuysa TikTok’tan hata bildirilir ise TikTok hesabı incelemeye alıp gerekli çözümleri yapar.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.