TikTok banka hesabı değiştirme ekleme kaldırma

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

TikTok banka hesabı değiştirme ve sonrasında banka hesabı ekleme veya hesap kaldırma işlemi nasıl yapıldığını anlatan çok sayıda yazı ile karşılaşabilirsiniz. Normalde bu adımlar pek araştırılacak adımlar değil. Buradaki esas soru banka hesabı eklenemiyor sebepleri olabilir.

Ad imageAd image

Hesap değiştirme işlemlerinde kazanılan paranın çekilmesi sürecinde aksaklık yaşayanların yapması gerekenlerden daha önce söz etmiştik. Burada bazen ekli olan hesabı kaldıramıyorum şikayetleri de geliyor olabilir. Burada ise hesabın ekstra doğrulanması gerekebilir. Belki de başka bir hesabı ekledikten sonra diğeri kalkmış olacak.

Hesap şartlarında kişi kendine ait hesap bilgilerini eklemelidir. Kredi ve banka hesap bilgilerini TikTok ile eşleştirme yöntemi de yapılmaktadır. Bu işlem ayarlar bölümünden yapılmaktadır. Ayarlar kısmına girilerek para çekme yöntemi ekle sekmesinin altında yer alan banka hesabını bağla sekmesine tıklanmalıdır. Tıklama ardından banka hesap bilgileri TikTok ile eşleşecektir. Eşleme ardından telefon numarasına 4 haneli bir onay ve doğrulama kodu gönderilecektir. Doğrulama kodu alana eksiksiz girilmelidir. Hesabın güvenliği açısından mutlaka bu kodun belirtilmesi ve yazılması gerekmektedir.

TikTok banka hesabı ekleyememe sorunu

Kullanıcılar hesap eklemeleri sırasında TikTok banka hesabı ekleyemiyorum sorunu ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu tür sorunların çözümü için yardım ve destek alınabilir. Hesap ekleyememe sorunları ve nedenleri arasında kişi bilgilerinin hatalı ve yanlış girmeleri ile bu sorunların ortaya çıkabilmektedir. Banka bilgileri ekleyememe sorunlarında TikTok uygulamasından çıkış yapılarak tekrar giriş yapılmalıdır. İnternette bir aksaklık olup olmadığı kontrol edilmelidir. Kullanılan internetin başka cihazlardan erişimi denenmelidir. Profil kısmında ve hesap bilgileri alanlarında boş ve eksik kalan yerlerin doldurulması gerekir. Profil içerisinde kayıt etme aşamasında hata ile karşılaşılması durumlarında TikTok uygulamasının destek bölümünden yardım alınmalıdır.

TikTok hesap sorunlarında çözüm

TikTok banka hesabı sorunu çözümü için TikTok uygulamasına giriş yapılarak sorun hakkında detaylı bir bilgilendirme yazısı oluşturularak gönderilir. Kişi profil kısmına gelerek Ayarlar sekmesi üzerinden banka ve hesap bilgilerini ekleyebilmektedir. İşlemler sonucunda banka hesap bilgileri aktifleştirilmelidir.

Ad imageAd image

Bu işlem için genellikle mail adreslerine bir link gönderilir. Bu link üzerine tıklayarak kişi hesap bilgilerinin güvenliğini de sağlamaktadır. Hesap ekleme konusunda yaşanan sorunlar kişilerin en sık karşılaştığı sorunlardır. Hesap eklerken kayıt esnasında hata ile karşılaşan bir kişi girdiği bilgileri tekrar kontrol etmelidir. Yaşanılan sorunun kaynağının bulunamadığı durumlarda destek ve yardım taleplerinde bulunulmalıdır.

Hesabın özelliklerinde değişim yaparak denemenizi öneririz. Hesap türü denilen bir işlem var. Bunun uygulanması bir nevi tetikleme görevi üstlenir.

  • Çizgili alandan “Hesabı yönet” alanını açın,
  • Hesap kontrol başlığına işletme veya pro. olan hesaba geçişi başlatın. İstediğinizde tekrarda kişisel olana dönersiniz.
TikTok banka hesabi ekleme
TikTok banka hesabı değiştirme ekleme

TikTok banka hesabı kaldırma işleminde kaldırılamıyor hatası alındığında önce verdiğimiz önerilerin uygulanması ve sonrasında yaptırımla alakalı olasılığı düşünmenizi öneriyoruz. Sonrasında destek talebini açabilirsiniz.

TikTok banka hesaplarının ve bilgilerinin kontrolü

TikTok banka hesabı ekleyemiyorum sorunu üzerine birçok şikayet TikTok kullanıcıları tarafından dile getirilmektedir. Hesap ekleme konusunda yaşanılan sorunların nedenleri arasında hesap bilgileri alanının doldurulmasında yaşanan eksikliktir. Iban bilgileri yazılırken boşluklara ve rakamlara dikkat edilmelidir.

Tek bir yanlış yazım yeni hesap eklememe sorununun oluşmasına neden olacaktır. Kişiler kendi bilgilerini doğru bir şekilde girmelidir. Kişinin ceza aldığı durumlarda hesap ekleyememe sorunu ile karşılaştığı da bilinmektedir. Ceza alındığı durumlarda destek talebinde bulunmak gerekir.

Olası yapılacak ve denenecek diğer öneriler

Uygulamanın dışında bilgisayardan hesabınızda bir şeyi değiştirebiliyor musunuz diye kontrol edin. Örnek kullanıcı bilgilerinde değişim olmuyorsa bir yaptırım veya ağda problem olabilir. Aşağıdaki sıralamaya dikkat ediniz.

  • Oturumu sonlandırıp tekrardan deneyiniz.
  • Farklı bir bankadaki hesabınızı eklemeye çalışınız.
  • Hesabınız eklememiş olduğunuz doğrulama seçenekleri varsa açınız. Örnek telefon ve mail eklenmesi.
  • Başkalarında o günlerde sorun yaşanıyor mu diye araştırabilirsiniz.
  • Hesaplardaki yaptırımlarda beklenmesi gerekebilir. Geçici olanlar bir iki günde çözülürken ceza alanlarda bu süreç uzun olacak.

TikTok banka hesabı ekleme hatası oluşanların aldığı uyarı ile bize dönüş yapmalarını öneririz. Gerekli araştırma yapıldığında yazı üzerinden bilgilendirme yapabiliriz. Ya da e-posta kanalı ile.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
Türkçe