TikTok beğendiğim videolar gözükmüyor nerede?

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Hesabımdaki keşfet video beğenilerini göremiyorum sorunu bazen geçici olarak karşınıza çıkar. Makaleyi TikTok beğendiğim videolar gözükmüyor nerede sorusuna yanıt vermek için hazırladık.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Tiktok keşfet videoların beğenileri görünmüyor hatası bazı kullanıcıların karşısına çıkacak bir sorundur.

Keşfette gezerken genelde videolara yapılan yorumlar, beğeniler ve izlenme sayıları görünmesi gerekir. Fakat belli sebeplerden dolayı bu gibi etkileşimler görülmüyor. Özellikle herhangi bir kullanıcının profiline girildiği zaman onların videolarına yapılan beğeniler görülür. Fakat ağda gezerken kişilerin karşısına çıktığı videolarda beğeniler göründüğü olur.

Bir şeyi kontrol etmeden önce, acaba genel problem var mıdır araştırılması gerekiyor.

TikTok video beğenileri çıkmıyor sorunu

TikTok video üzerine kurulu ve video paylaşarak aktif olunan bir sosyal medya platformudur. Her sosyal medyada olduğu gibi beğeni, yorum, izlenme ve takip gibi etkileşimleri çok önemlidir. Bir videoya ne kadar çok beğeni geliyorsa o kadar çok etkileşim aldığı söylenebilir. Fakat kişiler keşfette gezerken bazı videoların beğenilerini görmeyebilir. Bu durum pek çok neden sonucunda kaynaklanmış olabilir.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Tiktok keşfet videoları beğenileri görünmemesinin nedenleri şu şekilde olabilir;

 • Kişilerin güncellemelerini yapmamaları,
 • TikTok’ a girilen cihazla ağın uyumlu olmaması,
 • İnternet bağlantısında görülen sorunlar ve bağlantı ile cihaz arasındaki aksaklıklar,
 • Ağ kullanıcısının uygulama içerisinde topluluk kurallarına aykırı olarak yaptığı herhangi bir davranış sonucunda TikTok tarafından gelen bir kısıtlama,
 • Keşfet videosunu paylaşan kişinin beğenisini kapatması,
 • Şüpheli davranışlarda bulunana hesaplara önlem amaçlı özellik kısıtlaması,
 • Genel olarak ağın içerisinde gerçekleşen sistemsel bir hata sonucunda videolarda gezen kişilerin karşınıza çıkar.

TikTok beğenilerinin görünmemesinin çözümü

Tiktok keşfet videolarında beğeni gözükmüyor hatasının çözümü de mevcuttur. Aşağıdaki maddeler üzerinden neden videonun görünmediğine ve çözümüne ulaşılabilir;

 • Keşfet videoları beğenileri internet ve cihaz yüzünden görünmüyor düşünebilirsiniz. Bu durumda farklı bir cihaz ile farklı bir internet bağlantısının kullanılması gerekir.
 • Eğer sistemsel bir hata varsa bunun düzeltilebilmesi için kişinin birkaç gün beklemesi gerekir.
 • TikTok’ un güncellenip son sürümünün cihazda bulunması gerekir.
 • DNS üzerinden TikTok hesabına girerek beğenilerin olup olmadığına bakılmalıdır.
 • Kişilerin ağ tarafından ceza alıp almadığını görmesi için e- mailini kontrol etmesi gerekir. Eğer böyle bir durum varsa bu durumun geçmesi için bir süre beklenmelidir.
 • Eğer yukarıdaki adımlar ile bu durum düzeltilmezse TikTok’ un yardım özelliğinden bu durumun bildirilmesi gerekir. Teknik desteğin incelemeleri sonucunda sorun tamamen düzeltilecektir.
 • Geçici oluşan problemlerin araştırılması ve mümkünse o gün hesabınıza girmeden beklemeniz.
TikTok begendigim videolar gozukmuyor
TikTok beğendiğim videolar gözükmüyor nerede?

Hesabınızı kontrol etmeniz gerekiyor

Şüpheli duruma düşme ve ceza alınma durumlarının anlaşılması adına kullanıcının yapacağı ilk öneri profil alanına girdiğinde hesabının hakkında bölümüne kısa bir tanımlama yazması. Eğer yazılıysa ufak bir değişiklik yapıp kaydetmeye çalışacak. Onay butonuna basıldığında yapılamadığını belirten bir mesaj ekrana geliyorsa, geçici engel, ceza ve sistemdeki bir arızadan alakalı olduğunu anlarız. Bunlardan hangisinin olduğunu aşağıdakilerle çözersiniz.

 • Genelde varsa az da olsa bazılarının ağlarda bundan söz ettiğini görürsünüz.
 • Çok fazla aynı şeylerle uğraşanların engel yemesi mümkün. O gün belli saat veya gün boyu devam eder.
 • Ceza kapsamında yaptırımlar için bildirim genelde gönderiliyor. Gelmediyse birden çok alanın kullanımına izin verilmez.

TikTok beğendiğim videolar görünmüyor hatası için yazdıklarımız varsayım olarak anlatılmakta. Gün içerisinde yapılan paylaşımların kesinlikle incelenmesi şart. Ya da bir kaç gün baz alınarak kontrol edersiniz. Sıkıntı oluşturacak paylaşımların ve yorumların kaldırılması ile gerekli testi yapabilirsiniz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Telefon ve uygulama sorunları

Güncellemeden kaynaklı sebepler eskiden sık karşımıza çıkardı ama şimdilerde pek görmüyoruz. Bir çok model ile uyumsuz davranışların yaşandığı güncellemelerin kaldırılması en iyi yöntemlerin arasındaydı. Mevcut kullanılan uygulamanın kaldırılması ve sonrasında eski ağ sürümünün kurularak geçici bir çözüm sunulurdu. Ta ki yenisinde problemin çözülmesine kadar.

Telefonlardaki dış engeller ve kurulu diğer uygulamaların yol açtığı sıkıntıların anlaşılması adına son zamanlarda yapılan güncelleme ve kurulan uygulamaların kontrol edilmesini öneriyoruz. Test adına kaldırılıp duruma göre geri yüklenmesi de önerilerimiz arasındadır.

Yukarıdakilerden sonra ağın destek bölümünü kullanmanızı öneriyoruz. Tabi ilgili sıkıntının 2-3 günü geçmesiyle denenmesi daha sağlıklı olur.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.