TikTok canlı yayın butonu yok

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma
TikTok live option not showing

TikTok canlı yayın butonu yok veya canlı yayın açılmıyor sorunu yaşayanların uygulayacakları işlemler içerik genelinde yer almakta.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Canlı yayın son günlerde bir hayli trend olmuş durumdadır. Sosyal medya platformları içerisinde tüm dünyayı etkisi altına alan TikTok uygulaması ülkemizde de büyük ilgi görmektedir. Paylaşım ve arkadaşlık ağı olan TikTok canlı yayın ile hem eğlendiriyor hem de üyelerine kazandırıyor. Popüler uygulamalar arasında yer alan ağın içeriğinde bulunan canlı yayın özelliğine sahip olabilmek için birkaç şartların oluşması gerekiyor.

Çin’de ortaya çıkan video oluşturma ve paylaşım ağının yanı sıra canlı yayın yapabilmeye imkân tanıyan bir sosyal medya uygulamasıdır. 2016 yılında ortaya çıkan ve hızla popülaritesini tüm dünyaya duyurmayı başaran uygulama ülkemiz tarafından da yüksek takipçi sayısı ile kullanılmaktadır. Dünyanın bazı ülkeleri tarafından yasak getirilmesi ile tanınan uygulama ülkemizde de fikir ayrılıklarına bir dönem damga vurmuştur.

Yaş sınırı olmaksızın şimdilerde yediden yetmiş yediye herkes tarafından büyük ilgi görmektedir. Yüksek takipçi sayısı ile kazanç elde etmek, satış yapmak ve bireysel para kazanmak bu platformda mümkün. Fenomenlerinin canlı yayın ve elde ettiği reklam gelirleri bunu ispatlamaktadır. Hem eğlenmek hem de kazanç elde etmek isteyenlerin ise yapmaları ve dikkat etmeleri gereken birkaç kurallar bulunur.

TikTok canlı yayın butonu yok şikayetleri

Bu başlıkta bir çok olası sebebi sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Sizde de canlı yayın açılmıyor sorunu varsa önce sorulara cevap vermeniz gerekecek.

  1. Daha önce yayın açmada sorun yaşamıyorsunuz ama son günlerde sorun yaşamaya başladıysanız önce son günlerde neler yaptığınıza bakmak gerekiyor.
  2. Aşırı şekilde bir şeyi kullandığınızda otomatik bir engel sistemi ile karşılaşacaksınız.
  3. Telefonun yazılımı çok eski ya da uyum göstermiyorsa canlı yayın butonu yok sorunu yaşama olasılığınız var.
  4. Hesapta profil bilgilerinde eksiklik bulunuyorsa bazen doldurulması ve doğrulanması şart oluyor.
  5. Şikayetlere uğrayan hesaplarda kalıcı veya geçici bir engel uygulanır.
  6. Uygulamanın veya telefona güncelleme gelmiş ama yapılmamışsa.
  7. Herhangi bir sebepten ötürü internet, cihaz ya da hesabın ban yemesi.

TikTok canlı yayın açılmıyor sorununa yönelik adımlar

Yukarıda bahsettiğimiz maddelerin incelenmesi gerekiyor. Bunlara göre atılacak adımlar var. Örnek farklı internet, cihaz ve hesapla cihazın denenmesi. Artı duruma göre hesabı işletmeye çevirmeniz çözüm sunacak.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Uygulamanın ayarlarından bulunan ‘hesabı yönet’ alanında gerekli geçiş işlemini yapacaksınız.

Şüpheli sınıfına giren hesaplar içinde bir kaç gün kadar beklenmesi gerekiyor. Tabi gün içerisinde sorun kendi kendine çözülmez ise.

TikTok sahte hesap kapatma
TikTok canlı yayın butonu yok gözükmüyor

TikTok canlı yayın açma

İnternet üzerinde yer alan birden fazla bilinen sosyal medya uygulamaları vardır. Bunların neredeyse tamamına üye olduğumuz ve takip ettiğimiz bir gerçek. Her uygulamanın şartları ve kuralları da mutlaka yer alır. Her sosyal medya uygulaması için üye olmak ve kayıt yaptırmak şarttır. Bunun için kişisel bilgilerin doğru ve tam olarak girilmesi gerekir. Paylaşım yaparak takipçi sayısını arttırmak üyelere artı bir kazanım olacaktır. Özel paylaşımlar kadar farklı paylaşımların da olması takipçi sayısının artmasında büyük etki etmektedir.

Sosyal medya uygulamaları arasında yer alan canlı yayın özelliği takipçi sayısının artmasına ciddi katkı sağlar. Bir kullanıcı her an paylaşım yapabilir ancak her koşulda canlı yayın açamaz. Canlı yayın özelliğini kullanmak için bin ve üzeri takipçi sayısına ulaşmak gerekir. Yani yayın açmak için bin takipçi ile açılmaktadır. Binin altında takipçi sayısı ile sadece paylaşımlar yapılabilir. Arkadaş istekleri alınabilir.

Paylaşımlarınız çok ancak takipçi sayınız halen bine yakın değil. Canlı yayın açmak istiyorsunuz ama takipçi sayısı yeterli değil. Peki bu durumda ne yapılabilir? Normalde bir çoğu takipçi satın al platformları kullanarak bu sıkıntıyı aşmış oluyorlar. Düşükten yükseğe her fiyat aralığında takipçi ve hatta beğeni satın alarak kullanım sağlanmakta.

TikTok ile nasıl para kazanılır?

Canlı yayın özelliğine sahip olan ağın üyelerine büyük kazançlar elde etme olanağını da beraberinde tanımaktadır. TikTok kullanıcıları canlı yayın sırasında yarışmalar düzenleyerek kazanç elde edebilirler. Ayrıca en fazla tık yani paylaşım rekoru kıranlarda ödül ve para kazanabilmekteler. Yapılan etkili canlı yayınlar sayesinde diğer kullanıcılardan satın alınan emojiler sayesinde hesaplarında para birikmektedir. Bu paraları diledikleri zaman bankalardan çekebilirler. Ayrıca yüksek sayıda takipçi alan ve fenomen konumuna gelen üyelere reklam teklifleri gelebilir. Bu sayede de canlı yayınlarda reklamların tanıtımları yapılarak para kazanma şansı yakalayabilirsiniz.

TikTok sosyal medya uygulamasını eğlenmek ve kazanç sağlamak için kullanmak çok daha keyifli olacaktır. Bu uygulama sayesinde zengin olan, ünlüler kervanına katılan pek çok fenomen yer almaktadır. Üye olmak ve TikTok canlı yayın açmak için en etkili paylaşımlarınızı yapın. Kısa zamanda herkes tarafından bilinen bir fenomen olmanın mutluluğunu sizlerde yaşayın.

TikTok canlı yayın butonu yok hatası olarak bilinen bir çok uyarı metinlerinde oluşan sebepler bazen birbirinden farklı oluyor. Kesinlikle deneme yanılma ile devam edelim. Birde TikTok canlı yayınları göremiyorum sorununa yönelik cevapları yazımızda bulacaksınız.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir