TikTok hesabım kalıcı olarak engellendi nasıl açılır

Andronova
Yazar Andronova 8 Minimum Okuma

Her sosyal platformda yaşanan olaylardan biri hesap engeli. Bu yazıda TikTok hesabım kalıcı olarak engellendi ne yapmalıyım sorunuza yanıt vermek için hazırlandı.

Ad imageAd image

Haber içeriğimizde önce TikTok kalıcı olarak engellendi sorununa yanıt verip, sonrasında ise hesaba erişimde kod sorununu ele alacağız.

Web sitelerine yapılan şikayetlerin bir dönüşü olacağını düşünenler hala yazmaya devam ediyor. Şikayet var, forumlar ve Facebook toplulukları sayfalarına yazanlar oluyor. Yardım bölümlerin amacı kullanıcıya yapacakları konusunda yol göstermektir. Lakin bu ağın hem web sürümünde hem uygulama sürümünde talep gönderme bölümü mevcut. Yani çok karışık bir destek bölümü bulunmuyor.

TikTok hesap neden kalıcı engellendi?

Hesabınızın kalıcı olarak engellenmesinden dolayı rahatsız olanların şikayet kanallarından biri forumlar oluyor. Nadir karşılaştığımız bir kısım kullanıcının da yasal yollara başvuracağı iddialarını görüyoruz. Çoğunun işe yaramadığını belirterek olası yapılacaklardan söz edeceğiz.

TikTok kalıcı olarak engellendi, kullanıcıların topluluk kurallarına uymayacak davranışlar sergilemesinden dolayı uygulanan yaptırımlardan biridir. İşlenen sucun büyüklüğüne göre uygulanan yaptırımların en katısı olan budur.

Ad imageAd image

Hesabım neden kalıcı engellendi diye merak edenlerin son zamanlarda yapmış oldukları şeylere bakmalarını öneriyoruz.

Kalıcı olarak engellenen hesap nasıl açılır?

Kapatılan hesabın açılması için öncelikle alınan bir uyarı varsa bunun içeriğinin incelenmesi gerekiyor. Konu başlığına göre ne yapılacağı belli olacak. Başvuru yapılacaksa uygun başlıklarla ilerlenecektir.

Başvurmadan önce uyarının durumuna göre gerekli incelemeyi yapınız. Eğer birisini veya birilerini rahatsız edecek şekilde davranışlar sergiliyorsanız olayın büyüklüğüne göre yaptırım süreci uygulanır. TikTok hesabım kalıcı olarak engellendi uyarılara itiraz edenlerin bir kısmının olumlu sonuç aldığını söyleyelim. Lakin genelde olumsuz sonuçlanacağını belirtelim. Sosyal platformları bazı konularda katı uygulamaları olduğu gerçeği değişmez.

Aşağıya eklediğimi resimli anlatım örneklerine bakarak hangi bölümden işlem yapacağınızı gösteriyoruz. Bunlar alternatif kanallardır ve oturumunuzu açarken size itiraz etmeniz için bir alan sunulmamışsa bunları denemenizi öneriyoruz.

TikTok hesabim kalici olarak engellendi 2
TikTok kalıcı olarak engellendi sorunu

İlk resimdeki seçenek bilgisayar kullanılarak gösterilmiştir. Noktalı alana tıklandığında geri bildirime ulaşmanız gerekiyor. Sonrasında mantıklı başlıklarla devam edin.

Ad imageAd image
TikTok hesabim kalici olarak engellendi 3
TikTok hesabım kalıcı olarak engellendi nasıl açılır

İkinci resimdeki ise mobilden alındı. Soru simgesine dokunularak gerekli başvuru alanına geçişiniz sağlanır.

Alternatif adımların anlatıldığı içeriğimiz TikTok iletişim sayfasına bakmanızı da öneriyoruz. Farklı bir işlem ise yeni bir hesap açılması veya başkasının hesabı üzerinden iletişime geçmeye çalışmanız olacaktır.

TikTok hesabim kalici olarak
Kod gelmemesinden dolayı hesaba ulaşamama

TikTok hesabım kalıcı olarak engellendi nasıl açılır sorununa şu an için çözüm ulaştıracak en mantıklı yöntem yaptırımın hangi sebeple çıkmış olduğuna bakmak olacak. Boşa kürek çekmemek için alınan uyarı metnine ihtiyaç var. Tabi açıklama yapılmışsa.

Hesaba erişimde kod sorunu

Onay kodu eski telefon numarama gidiyor diyerek bir yol arayanların pek bir çözüm yolu bulamadıklarını görüyoruz. Yapılan işlemlerin bir çoğu yine aynı ekrana attığı durumlarda artık denemelerde son bulabiliyor. Uygulama içerisinde pek bir seçenek bulamayanlar için önerilerimizi aşağıya sıralıyoruz.

Tik Tok doğrulama kodu, şifre sıfırlamasının yapılması gerektiğinde, numarayı hesaba eklemek istenildiğinde ve hesap çalınmasında erişim için denenen bir yöntemdir. Bazen doğrulama işleminde e-postaya gelmez ya da telefona. İçeriğimizde konuyu farklı açılardan ele alacağız. Ama önce kontrol etmeniz gereken alanlar olabilir.

Gelmeme nedenlerinde şunlara bakmamız gerekebilir:

 • Mail’ e gelmiyorsa spam (Gereksizler) kısmı kontrol edilmeli.
 • Mail’ de yeterli alan kalmamış olabilir.
 • Aksaklıklar görülebilir ve genelde lüzumsuz e-postaları silerek test ederiz.
 • Telefonda bir engelleme uygulama veya dahili hizmet varsa durdurun.
 • Numara taşıması veya yeni alınan sim kart nedeniyle 3 gün kadar bu bildirimler gelmeyecek.
 • Çoğunlukla Hotmail’ de görülüyor ve Hotmail hesabını Gmail’ e ekleyerek buraya mailler çekilebilir.

Kod gelmiyor aksaklıklarında denenecekler

Yukarıdakiler gelmemeye örnek olarak yazılmıştır ve gelelim eski telefon numarasına giden kod olayına. Burada pek fazla bir şey yapamazsınız ama iş görecek iki üç önerimiz olacak.

1- Kapatılan veya değiştirilen numarayı geri alma

Evet hattın iptalinden itibaeren belli bir zaman eski sahibinin geri alabilmesi için zaman verilmiştir. Bu bazen 1 yıl oluyor bazen 2 yıl ve net bilgi için çağrı merkezinin aranması veya işlem yapmanız için ilgili operatör bayisine gitmeniz gerekebilir.

 • Numarayı almanızda bir problem yoksa ilgili operatörün resmi iletişim merkezine gidin.
 • Kimliğinizle ve dilekçe ile başvuru yapıyorsunuz.
 • Yeniden açma ücreti alınıyor. (Biraz fazla olabilir)
 • Gün içerisinde açılabilir ve açılırsa bildirimler için 3 günün dolmasını beklemeniz gerekebilir.

2- Mail ekli ise doğrulamayı buraya talep etme

 • Kodun gönderilmesinde bu şekilde bir seçenekle karşılaşılması için şifrenin sıfırlanması veya yardım kısmının kullanılası gerekiyor.
 • Buna da erişiminiz yoksa uygulamadaki ? dokunularak çıkacak bölümler üzerinden talep gönderin.
 • Açıklama kısmı açılırsa erişiminiz olan bir e-posta hesabını eklemenizi öneriyoruz.

Şüpheli durumlar ve yaptırımlar

Oturum açarken farklı bölgelerden giriyor izlenimi ve aşırı şekilde yanlış şifre girişleri direk şüpheli olarak görülebilir. Böyle olduğunda belli süre kısıtlamayla karşılaşırsınız ve sonrasında kendiliğinden düzelir. Tabi yapılanların tekrar edilmemesi ile çözülecektir.

Ceza alınmış hesaplara uygulanan yaptırımlarda bazen gönderilen bildirimler ulaşmayabilir. Bunda ise verilen cezanın bitmesi beklenmesi gerekebilir.

Kullanılan telefonun ve internetin değiştirilerek denenmesini de öneririz. Bir kaç kez deneyin ve erişemezseniz biraz ara veriniz.

Cihaz veya uygulama kaynaklı sebepler

Çıkan sürümlerde bazen uyum sorunu yaşanabiliyor. Kullanıcı burada sürekli yaptığı denemelerin sonucu kendi kendine geçici engel oluşturuyor. Diğer türlü durumlarda ise cihazın şüpheli görülmesi veya virüs olmasından dolayı uygulanan engellerde bununla alakalı olabilir.

Yukarıdakilerini dikkate alarak farklı sürümlerde ve cihazlarda denenerek bir yol bulunabilir.

TikTok kalıcı olarak engellendin ne demek?

Sosyal medya platformlarından biri olan TikTok, kullanıcıların kısa videolar oluşturmasına ve paylaşmasına olanak tanır. Ancak bazen kullanıcılar hesaplarının “TikTok Kalıcı Olarak Engellendin” bildirimi ile karşılaşabilirler. Bu bildirim, hesabınızın kalıcı olarak askıya alındığı anlamına gelir ve genellikle TikTok’un kullanım koşullarını ihlal ettiğiniz durumlarda uygulanır. İşte bu bildirimi almanızın ne anlama geldiği ve ne yapmanız gerektiği hakkında bilgi:

1. TikTok kalıcı olarak engellendin bildirimi ne anlama geliyor?

 • TikTok, kullanıcıların belirli kurallara uymalarını ve platformu kötüye kullanmamalarını ister. Kullanım koşullarını ihlal ettiğinizde veya topluluk kurallarına uymadığınızda, TikTok hesabınıza kısıtlamalar uygulayabilir veya hesabınızı kalıcı olarak engelleyebilir. “TikTok Kalıcı Olarak Engellendin” bildirimi, hesabınızın bu tür bir engelleme aldığını gösterir.

2. Hangi durumlarda engellenebilirsiniz?

 • TikTok kullanım koşulları ve topluluk kuralları, belirli davranışları yasaklar. Örneğin, cinsel içerik, şiddet, taciz veya nefret söylemi içeren içerikler paylaşmak veya telif hakkı ihlali yapmak TikTok kurallarına aykırıdır ve hesabınıza engelleme getirebilir. Ayrıca, yaş sınırlamalarını ihlal etmek veya sahte hesaplar oluşturmak da engellemelere neden olabilir.

3. TikTok kalıcı olarak engellendin bildirimi ne zaman kalkar?

 • Eğer hesabınızın engellendiğini düşünüyorsanız ve bu engelleme yanlışlıkla uygulandıysa, TikTok destek ekibi ile iletişime geçebilirsiniz. Hesabınızın engellemenin nedenini anlamak ve durumu açıklamak önemlidir. Ancak, kurallara bilinçli olarak aykırı davrandıysanız, hesabınızın engelinin kalıcı olabileceğini unutmayın.

4. TikTok iletişim:

 • TikTok destek ekibiyle iletişime geçmek için platformun resmi yardım merkezini veya destek seçeneklerini kullanabilirsiniz. Sorununuzu açıklayın ve platformun kurallarına uymaya istekli olduğunuzu belirtin.

5. Kurallara uygun davranın:

 • TikTok hesabınızın engellenmesini önlemek için platformun kurallarına ve topluluk kurallarına dikkat edin. İçerik oluştururken saygılı ve uygun davranmaya özen gösterin.

“TikTok kalıcı olarak engellendin” bildirimi, hesabınızın kalıcı olarak engellendiğini gösterir ve genellikle kurallara aykırı davranışlar sonucunda uygulanır. Hesabınızın engellenmesini önlemek için TikTok’un kullanım koşullarına ve topluluk kurallarına uygun davranmak önemlidir. Eğer hesabınız yanlışlıkla engellendi ise TikTok destek ekibi ile iletişime geçebilirsiniz, ancak kurallara bilinçli olarak aykırı davrandıysanız engellemenin kalıcı olabileceğini unutmayın.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir