TikTok hesabımı ne zaman açtım nasıl öğrenebilirim

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

TikTok yeni numara eklemek istediğinizde güvenlik sorularında hesap kayıt tarihi soruluyor. TikTok hesabımı ne zaman açtığımı nasıl öğrenebilirim?

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Pek duymadığınız bir sorundur diye düşünmekteyiz. Biz ilk defa karşılaştık ve yapılacaklar arasında en mantıklı olan hesap açarken gönderilen onay kodu veya bağlantısına bakmak. Diğer bir seçenek ilk paylaşım ve bildirimlere bakmak olacak.

TikTok ilk kayıt yapılan tarihi nerden öğrenebilirim sorusuna yanıt olarak sanırız uygulama üzerinden bir tarih bilgisi yer almıyor. Lakin bilgisayar kullanarak baştan sona bir bakılması iyi olacak.

TikTok hesabımı ne zaman açtığımı göremiyorum şeklindeki paylaşımlara yanıt olması adına bazı önerilerimiz olacak.

TikTok hesabımı ne zaman açtım?

Hesabımı ne zaman açtım yanıtını dolaylı yollarla bulacaksınız diye düşünüyoruz. Örnek hesabınıza eklemiş olduğunuz e-posta hesabınızı kurcalarsanız belki bir paylaşım işinizi çözer.

Bazılarına göre profil kısmında bu bilgi yer alıyor diye paylaşımlarla karşılaşacaksınız. Lakin o alanda biz karşılaşmadık. Tabi tüm bölümlere göz atmanız bir yarar sağlayacaktır. Yapılan değişiklerden biri için belki tarih bilgisi içerir ve sizde tahmini bir şeye ulaşırsınız.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Telefon numaranızla hesap açmışsanız ve çok eski bir tarih değilse mesajların kontrol edilmesi işinizi çözer. Örnek silinmiş mesajların kurtarılması için veri kurtarmadan yararlanır ve gerekli mesajlara ulaşırsınız. Ya da operatörden sms detaylarını talep ederek belki bir ipucuna ulaşırsınız.

TikTok neden hesap açılış tarihini soruyor?

Güvenlik sorusunda neden hesap açılış tarihi soruluyor diyenlere bu sadece bu ağda gereçli olmadığını belirtelim. Genelde bir şeyde şüpheli görülme davranışı algılanmışsa bu seçenekler arasında yer alır.

Şunlarla alakalı olma olasılığı var:

  • Güvenlik sorunlarında önlem amaçlı sorulur.
  • Çok sık yapılan denemelerde ek bir önlem devreye alınır.
  • Şifre unutulmasında çıkan seçeneklerden biri.
  • Hesabın doğrulanması gereken sebeplerden herhangi bir ortaya çıkması.
  • Hesabın önemli alanlarında değişim yapılması. Örnek hesabın adı, numara değişimi veya doğum tarihi gibi bilgilerde.

Yardıma ihtiyacınız var mı?

Yukarıdakiler kontrol edildikten sonra en iyi ek yöntem tarayıcı kullanarak denenmesi. Birde daha önce sık oturum açtığınız cihazlardan hesabınıza giriş yapmaya çalışın. Güvenli görülen cihazlarla direk erişim yaparsınız. Tabi bu olasılıklardan biridir.

Yapacağınız son işlemse ağa talep göndermek olacak. Sorun bildirimde bulunacak kullanıcıların doğru başlıklarla talep göndermeleri gerekiyor. Oturumun açık olması gerekmiyor. ? işaretini kullanmanız yeterli olacak.

TikTok hesabimi ne zaman actim
TikTok hesabımı ne zaman açtım nasıl öğrenebilirim

TikTok hesabımı ne zaman açtım için bir çözüm bulamayanlar için yapacağınız başka bir adım olduğunu düşünmüyoruz. Belki hesabınız dışa açıksa farklı platformlarda hesabınızdaki paylaşımlar yer almıştır. Bunlar içerisinde profil bilgisinin yer alması da mümkün. Tabi bu olasılık çok zayıftır. Ama talep gönderildiğinde dönüş yapılmayan kullanıcıların daha sonra tekrar başka bir başlık kullanarak talep oluşturmalarını öneriyoruz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir