TikTok hesap yaşını değiştirme hatası (değişmiyor)

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

TikTok hesap yaşını değiştirme sorunu yaşayanlardan biri misiniz? Yaşınızı değiştirirken herhangi bir uyarı alıyor musunuz?

Teknoloji destek

Hesap sahiplerinin zaman zaman yaptığı yanlışlardan biri doğum tarihini değiştirmeleri. Sonrasında ise, ya yaşı değiştiremiyorlar ya da hesapları kısıtlanıyor.

Hesabımda yanlışlıkla doğum tarihimi değiştirdim ve hesabım kapatıldı şeklinde yardım konularını bu aralar sık görül olduk. Tabi gerçekten yaşı tutmuyor ve yaşını büyük gösterip hesabını açmak istiyor olabilirlerde. Lakin, bu tarz durumlarda kimlik doğrulamasından başka pek seçenek sunulmayacağını düşünüyoruz.

Bir diğer önemli konu ise bir çok kullanıcının karşısına çıkan canlı yayında yaş gereksinimi sorunu. Esasında bu başlı başına ayrı bir makalede ele alınması gereken sorun. Zamanında bir çok yaşı tutan hesap sahiplerine yaş uyarısı gittiğini hatırlıyoruz. Sanırız sistemde yapılan bir çalışmanın olumsuz bir yanı buna sebep olmuştu. Daha sonra kendiliğinden düzelmişti. Tabi bir süre devam etti.

TikTok doğum tarihi değiştirme süreci

Haberimizin devamında eskiden hazırladığımız bir içeriği sizlerle tekrardan paylaşacağız. Bu içerik geçmişte ağ tarafından yapılan bir uyarı haberi ile oluşturulmuştur.

Aşağıya eklediğimiz sıralamanın dışında hesabınıza ulaşamadığınız takdirde uygulamanın ana girişinde bulunan soru işaretini kullanarak gerekli başvuruda bulunmanız mümkün. Hangi alandan başvuru yapacağınızı merak ediyorsanız, hesap ve profil başlığı altında düzenle ve sonrasında diğer adlı seçeneği kullanmanızı öneririz.

TikTok doğum tarihi değiştirme sırasında oluşan sorunlardan biri yaş sorunu. Yaş şartının altında bir tarih girildiğinde sonuç kapatılan veya kilitlenen hesap oluyor.

Yaşınızı yanlış yazmışsanız büyük ihtimal hesabınızı doğrulamanız istenilecek. Bunun için size itiraz etmeniz için bir öneri seçenek sunulacak. Ama bundan önce belki normal yolla düzeltme yapma imkanı vardır.

image 11
TikTok hesap yaşını değiştirme

Normal yolla yaş düzenlemesi

 • Bilgisayarınızdan veya mobil cihazınızdan oturumunuzu açın,
 • Profilinizin olduğu alana geçin,
  Düzenle alanından gerekli kontroller ve düzenlemeleri yapın.

Şifre yenileme ile oturum alanına girme

Şifrenin yenilenmesi ile bir ihtimal oturum alanında kısıtlı bir bölüme erişim sunma olasılığı var. Tahmini ilgili alana erişim sunulma ve oradan da yaş adımını uygulamaya çalışırsınız.

TikTok yaş değiştirme talebi gönderme

Yanlış doğum tarihi girmeniz sonucu hesabınız erişime engellenmişse, doğum tarihinizi doğrulamanız için bir itiraz seçeneği sunulacaktır. Sunulmayan hesaplar için kendiniz başvuru formunu doldurmanız gerekiyor.

image 10
TikTok hesap yaşını değiştirme hatası

Doğum tarihi başvurusunun geri dönüşü

Bir çoğunun sorduğu ilk sorulardan biridir bu. Başvurunun dönüşü ne zaman olacak veya olumlu dönüş olacak mı şeklinde daha ilk bunla karşılaşıldığında sorulan başlıklardan biri.

Sosyal hesaplara yönelik başvuru süreçlerinde sorulan sorulara verdiğimiz en net cevap şu tarih diye bir bilgi olmadığı. Gözlemlerimizde ilk hafta içi dönüşlerinin olduğu. Lakin ilgili sosyal platformun yoğunluğu ve mesai kavramına göre değişmekte. Örnek çoğu hizmetin hafta sonları kısıtlı destek hizmeti bulunmakta.

TikTok hesap yaşını değiştirme sorunu yaşayanların uygulayacakları genel adımları bu haberde belirttik.

TikTok yaşla ilgili canlı yayın sorunu

Canlı yayınlarda hediye alamıyorum, 18 yaş sınırlamasına takılıyorum ve yaşımı değiştiremiyorum diyenler oluyor. Doğum tarihi değişimi artık öncelik olarak karşımıza çıkıyor.

Yayında hediye almak için 18 yaş sınırlaması var. Yani bağış almak için en az 18 yaşında olmanız gerekiyor. Malum bu uygulamada para kazanmak için reklam kazancı diye bir sistem bulunmuyor ve sık sık bu uygulamayla ilgili sorular geliyor.

Yaşa takılıyorum diyenlerden bazıları gerçekten yaşı küçük ve bazılarında ise bilerek veya bilmeyerek yaşını küçük girmesinden dolayı sorun yaşamakta. Çoğu yanlışlıkla yaşımı küçük girdim ve nasıl değiştiririm diyor. Tabi bundan kasıt ilgili ayarın nerede olduğu değil ilgili bölümden değiştirmeye izn vermemesinden kaynaklı olabiliyor.

Öncelikle yaşımı nasıl düzeltirim diyenlere gerçek yaşınız 18 veya üstünde ise bunu belgelemeniz gerekebilir. Yazımızda yapılacakların normal hali ve birde başvuruyla yapılacak halinden bahsedeceğiz.

İlk inceleme için:

 • Başka bir telefonda yayın yapmaya çalıştınız mı? Bazılarında telefondan kaynaklı bir problem nedeniyle yayın açılmıyor veya bağış sisteminde uyarı verebiliyor. Yaş uyarısı verenlerde kullanılan cihazda birden fazla hesabın kullanılması veya şüpheli bir durum algılaması olabiliyor.
 • Hesap oturumunu uygulamadan çıkışa atıp tekrar ilgili ayarları kontrol ediniz.
 • Bazen internet bağlantısını sağlayan modem veya telefon banlanabiliyor. Bunun için farklı bir yerden ve cihazdan deneyiniz.
image 26
TikTok yaş değiştirme sorunu

TikTok yaş nasıl değiştirilir değiştiremiyorum

TikTok doğum tarihi değiştirme işlemlerini sırasıyla ekledik ve sonrasında işlem yapma engeli için önerilerimiz olacak.

Şimdi telefonla hesap açarken pek yaş bilgisi yer almaz ama para kazanmada ön plana çıkar. Birinin hat alması için zaten yaşının tutması gerektiğinden bu bir başlı başına bir doğrulama kriteri olarak karşımıza gelmiş olur.

Uyarı geldiğinde kimlik doğrulamasından bulunmanız gerekebiliyor. Böyle bir seçenek sunulmadı ise mail veya problemi rapor etmeniz gerekecek. Bazıları da ayarlardan aile eşlemesinden dolayı sıkıntı yaşayabiliyor.

 • Uygulamadaki noktalı alana girin. Ayarlardan bu bölümü açın ve sorunla alakalı bir başlığa giriniz.

Bir başka öneri ise hesabımı yönet alanındaki Pro hesaba geçmeniz olacak. Belki bir hata varsa düzelmesi için iş görebilir.

Doğum tarihi değiştirme sorunu yaşayanlar için bildirim gönderme işlemleri şöyle olacak:

 1. Yukarıdaki noktalı bölümden ayarlara geçiniz.
 2. “Bir problemi rapor et” seçeneğini açın.
 3. “Canlı yayın ödeme” olana dokunun.
 4. “Ödeme ödüller” ve diğerle devam ediyoruz.
 5. Aşağıda “Sorun devam ediyor mu” dokunulacak.
 6. Gelen ekran uyarısı resmi eklenecek ve bildirimi yazarak başvurunuzu tamamlıyorsunuz.

Burada diğer seçilmeden farklı başlıklarla ilerleyenler de olabiliyor. Lakin karşınızdaki ne kadar Türkçe biliyor veya sorununuzu başka şeylerle karıştırarak standart bir mesaj gönderebilir. Bunlar sistem tarafından taslak halinde kullanılabiliyor.

Sonraki öneri haberimiz, Üzgünüz TikTok için uygun değilsiniz.

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir