TikTok İnternet Bağlantısı Yok iPhone ve Android Hatası

Andronova
Yazar Andronova 10 Minimum Okuma

İnternete bağlı olmanıza rağmen uygulamaya girdiğinizde TikTok internet bağlantısı yok sorunuyla karşılaşıyor musunuz?

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

TikTok’u kullananların çoğu, zaman zaman internet bağlantısı sorunları yaşarlar. Bu sorunlar, çoğu zaman video içeriğinin yavaş yüklenmesi veya tamamen yüklenmemesi şeklinde kendini gösterir. Bu nedenle, kullanıcılar zaman zaman sorun paylaşımında bulunurken aynı anda farklı uyarı mesajlarını dile getirebiliyor. Bunlardan biride TikTok internet bağlantısı yok hatasıdır.

Adımların detaylarına girmeden önce;

 • Telefonunuzu ve internetinizi kapatıp açınız. Kablosuz bağlantılarda modemin fişini çıkarmanız önerilir.
 • Başka bir telefondan ve tarayıcı kullanarak oturum açın.
 • İnternet bağlantılarını değiştirerek deneyin.
 • Tarayıcı üzerinden şifre unutmuş gibi sıfırlamayı başlatın. Bu bir tetikleme gibi bir duruma dönüşecek.

TikTok İnternet Bağlantısı Yok Hatası Nasıl Çözülür?

TikTok, video içeriği paylaşımına dayalı bir hizmeti olduğundan dolayı bu tür internet bağlantısı sorunları ara ara yaşanmakta. Bununla birlikte, şimdilerde bu tarz sorunların çözümü oldukça basit hale gelmekte.

İnternet bağlantısı yok, TikTok uygulamasını kullanırken veya açarken çıkan kronik tarzda bir sorundur. Bu genelde erişim tarafında sorun varmış gibi dursa da, şu an yaşanan esasında hesap ya da cihazla alakalı olarak yaşanmakta.

1- TikTok ve Diğer Uygulamaları Güncel Tutun

TikTok uygulamasının ve yüklü diğer uygulamaların güncel olup olmadığı düzenli olarak kontrol edilmesi önemlidir. Uygulamanın en son sürümüne sahip olmanız, sistemle uyumluluk ve performans açısından sorunları azaltacaktır.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

2- İnternet Tarafındaki Sorunlar

İnternet bağlantısında veya bulunduğunuz bölgede problem olabilir. Öncelikle farklı bir internetle kesinlikle denenmeli. Sonrasında Wi-Fi sinyalini veya mobil veri bağlantısının yeterli seviyede olup olmadığına bakın. Ülke içi veya dışındaki bazı aksaklıklarda biz VPN ile kontrol ederiz. Aynı zamanda elle DNS adresi girip kapat aç yaparız.

Duruma göre bir modeme bağlıysanız, modeminizin fişini çıkarıp bekletip takın.

3- Android İçin Uygulama ve Cihaz Veri Temizliği

TikTok uygulamasının ve cihazın önbellek temizliği yapılmalı. Bu, uygulamanın geçmişte yüklenen videoların bellekten silinmesi için daha az yer kaplamasını sağlar. Aynı zamanda uygulama güncellemeleri ve verileri kaldırılarak denenmesi önerilir. Her bir adımda deneyin ve diğer adıma geçin.

 • Android sisteme sahip cihazlarda, Uygulamalar / TikTok / Önbellek, Güncellemeleri kaldır ve Verileri sil yapılması yeterlidir.

4- iPhone’ da TikTok İnternet Bağlantısı Yok Sorunu İçin Ağ Ayarını Sıfırla

iPhone kullanıcısıysanız, Genel / iPhone’ u Aktar veya Sıfırla / Sıfırla ile ilgili alana ulaşın. Buradan Ağ ayarlarını sıfırla ile işleminizi tamamlayın.

5- TikTok İnternet Bağlantısı Yok: Uygulamayı Kaldır Yükle

TikTok uygulaması hala sorunlu çalışıyorsa, uygulama verilerinin tamamen silinmesi ve uygulamanın yeniden yüklenmesi en basit adımlardan biri. Ancak bazen bu yetersiz oluyor. Yayına alınan sürüm cihazla uyum göstermeyebiliyor. Ya da bazı özelliklerin düzgün çalışmamasına neden oluyor. Burada bizim önereceğimiz, uygulamayı kaldırın ve eski bir iki sürümü kurup deneyin.

TikTok internet bağlantısı sorunları sık görülen bir durum değildir. Ancak, yukarıda belirtilen çözüm önerileriyle bu tarz sorunlar kolayca giderilir. TikTok kullanıcıları, uygulamayı daha iyi bir şekilde kullanmaları için ara ara güncellemeleri kontrol etmeleri önerilir.

TikTok internet baglantisi yok 1
TikTok internet bağlantısı yok

6- Uygulamanızı Kontrol Edin

Uygulamayı kaldırın veya eski sürümlerden bir kaçıyla deneyin. Özellikle bir cihazda bu uyarı çıkıyorsa, cihazdaki erişim izinlerini ve yüklü olan uygulamalara dikkat edin. Sonradan kurduklarınız varsa kaldırıp deneyin.

7- TikTok İnternet Bağlantısı Yok: Tarih Ayarındaki Yanlışlığı Düzeltin

Akıllı cihazların tarih ayarının yanlış olması sebebiyle, internete bağlanma sorunu veya kullanıma yönelik sorunlar yaşanır. Bu hemen hemen tüm cihazlarda bu şekildedir.

8- Cihazınızı Kontrol Edin

Boş alan ve tarih ayarının kontrol edildiyse, koruma uygulaması ve işletim sistemiyle alakalı sorunlar yaşanabilir. Farklı uygulamalarla denendikten sonra yüklü olan uygulamalar kaldırılıp denenir. Duruma göre, fabrika ayarına döndürülür veya hard reset yapılır.

Unutmadan denemek adına farklı bağlantılarla da cihazınızı deneyin.

9- Şifremi Unuttum Seçeneğini Kullanın

Bu yöntem, uygulamada veya hesapta sorun yaşandığında tetiklemek adına kullanılmakta.

 1. Tarayıcınızı açın ve TikTok web sitesine gidin (www.tiktok.com).
 2. Ana sayfada, “Oturum Aç” düğmesine tıklayın.
 3. Kullanıcı adınızla, e-posta veya telefon numaranızla giriş yapmaya çalışın. TikTok hesabınız için kayıtlı olan bilgilerden herhangi birini girin.
 4. “Şifremi unuttum” bağlantısına tıklayın.
 5. Şifrenizi sıfırlamanız için size 2 seçenek sunulabilir: E-posta kullanılarak sıfırlama ve telefon numarasıyla. Hangi yöntemi tercih ederseniz edin, sorunsuz deneme adına sürekli kullandığınız bir cihaz olmasına dikkat edersiniz.
 6. İşlem tamamlandığında, TikTok size bir mail veya telefon numaranıza bir doğrulama kodu gönderilecektir.
 7. Yeni şifrenizi oluşturmanız için size talimatlar verilecektir. Talimatları takip edin ve yeni şifrenizi girin.

Bu adımlar, TikTok web sitesinden yapılması önerilir. Ancak, sorun analizi için aynı zamanda uygulama kullanımı ile de denenmeli. Unutmayalım ki, bu işlemlerin gerçekleştirilmesi için TikTok hesabınızla ilişkili bir mail hesabı veya telefon numarasına sahip olmanız gerekir. Bu bilgileri hatırlamıyorsanız, TikTok’ un sorun bildirimdeki kanalları tercih edersiniz.

TikTok internet baglantisi yok 2
TikTok internet bağlantısı yok hatası

Uygulamalardaki Sorunlara Yönelik Genel Adımlar

 1. Bağlantımızı kontrol edelim: Uygulamaların düzgün çalışması için sorunsuz bir bağlantıya sahip olunmalı. Özellikle bölgesel problemlerde uygulamalara erişim sorunu veya bazı özelliklerin çalışmadığı gözlenmiştir.
 2. Telefonu yeniden başlatın: Cihazlarda zaman zaman sürekli açık kalma durumlarında abuk sabuk durumlarla karşı karşıya kalırsınız. Denemek adına en iyisi cihazın kapatılmasıdır.
 3. Uygulamayı güncelleyin: TikTok ve diğer uygulamalarda güncelleme varsa güncelleyin. Yoksa, mevcut sürümü kaldırın ve öncekilerden bir kaçını kurup deneyin.
 4. Önbellekteki verileri silin: Uygulamalar kullanımlara göre önbellekler oluşturur. Bu önbellekler, genelde uygulamaların daha hızlı çalışmasını sağlar. Ancak bu önbellekler zaman zaman uyumsuzluklar çıkarır.
 5. Uygulamayı yeniden yükleyin: Önerilen adımlar işe yaramadıysa, uygulamayı kaldırın ve tekrar yükleyerek deneyin. Durum yine aynıysa, bu seferde uygulamanın önceki sürümlerini kurup deneyin.

TikTok Uygulamasını Yeniden Başlatın

Android’ de:

 1. Ayarlar alanına gidin ve “Uygulamalar” yazısına dokunun.
 2. TikTok uygulamasını bulup içerisine girin.
 3. “Durdurmaya zorla” düğmesine ve denedikten sonra diğer seçenekleri kontrol edersiniz.
 4. Şimdi uygulamayı kapatmak için geri tuşuna hangisiyse ona dokunun.
 5. Menü ekranına gidin ve TikTok’u tekrar açın.

iPhone’ da:

 1. Ana ekranda yer alan TikTok uygulamasının ikonuna uzun bir süre basılı tutun.
 2. Ekranda çıkacak olan “X” işaretine dokunun.
 3. Uygulamayı kaldırmak için “Sil” ile işlem yapın.
 4. App Store’a açın ve TikTok’u yeniden indirin.
 5. Uygulamayı test edebilirsiniz.

TikTok Sunucularını Kontrol Edin

TikTok bağlantı sorunlarıyla karşılaşıyorsanız, sunucu sorunu olabilir. Aşağıdaki adımları takip ederek TikTok sunucularının durumunu kontrol edin:

 1. Herhangi bir tarayıcıyı kullanarak Downdetector’ın TikTok sayfasına gidin. (downdetector.com/status/tiktok)
 2. Downdetector sayfasında yer alan durum bilgisinden sorun olup olmadığını kontrol edin. Bu alan, kullanıcıların sunucu sorunlarını rapor etmek için kullandığı bir platformdur.
 3. Eğer sunucu sorunu varsa, diğer kullanıcıların ya da sosyal medya araçlarında TikTok hakkında yazdıklarını göreceksiniz. Bu durumda, yapabileceğiniz tek şey her şeyin normale dönmesini beklemek ya da VPN ile deneme yapmak olacak.
 4. Ayrıca, X platformunun arama alanına “#tiktokdown” yazarak da TikTok ile ilgili herhangi bir olumsuzluk bilgi var mı diye güncel bilgilere ulaşacaksınız. Bu hashtag genelde kullanıcıların TikTok tarafında sorunları paylaştıkları bir etikettir.

TikTok Açılmama Sorununa Neden Olan Etkenler

1. İnternet Bağlantısı Sorunları:

 • İnternetinizde sorun olmadığını anlamak adına farklı bir bağlantıyla deneyin. Aynı zamanda kablosuz bağlantı yapanlar içinde kontrol edilecek bir alandır.
 • Kablosuz bağlantılar ve erişim aksaklıkları için modemi yeniden başlatın.
 • VPN kullanıyorsanız devre dışı bırakın. Kullanmayanlar için kullanarak deneyin.

2. Uygulama Güncellemeleri:

TikTok’un güncel sürümünü kullanmanız bazı özelliklerin çalışmasını sağlar. Eski bir uygulama sürümü kullanmaya devam ediyorsanız, kullanımda kısıtlamalar veya zaman zaman aksaklıklarla karşılaşmanız mümkün.

 • Tüm uygulamaların güncel sürümlere sahip olup olmadığını kontrol edin.

3. Önbellek Temizliği:

Önbellek dosyaları gereksiz yere yer kaplaması ve uygulamaların düzgün çalışmasına engel olduğu zamanlar vardır. Bunun için ara ara önbellek temizliğini yapmanız önerilir. Bunun için:

 • Ayarlar alanında bulunan Uygulama Yöneticisi veya Uygulamalar yazısına dokunun.
 • TikTok’ a dokunun ve içerisinde bulunan önbelleği temizlemeyi çalıştırın.

4. Cihaz Sorunları:

Cihazlarda istenilen şekilde boş alan olmaması, donanım yetersizliği ve tarih yanlışlığı uygulama kullanımlarında sorun çıkarır.

 • İlk seçeneğimiz cihazı kapatmaktır.
 • Cihazı çalıştırırken çalışan uygulamaların sorun çıkarıp çıkarmadığından emin olunmalı. Arka planda çalışan diğer uygulamaları kapatmayı deneyin.
 • Cihaz bellek temizliği veya bakım uygulamaların kullanarak işlem yapın.
 • Uygulamada yüklü bir koruma uygulaması varsa kısa süreliğini tamamen devre dışı bırakın.
 • Başka telefonda deneyin.

5. TikTok Sunucu Sorunları:

Zaman zaman uygulama güncellemelerinde ya da beklenmedik sunucu sorunları yaşanır. Eğer sorun sunucu kaynaklı ise, VPN ile test etmek veya beklemek gerekebilir.

6. VPN Kullanımı:

Eğer VPN kullanıyorsanız, TikTok’un bazı ülkelerde erişim sorunu yaşıyorsa veya ağ sizi tehdit olarak görüyorsa bu sorunla karşı karşıya kalırsınız. VPN’i devre dışı bırakmayı deneyin veya başka bir bölgeye bağlanıp deneyin.

7. Uygulamayı Sil ve Yeniden Yükle:

Eğer yukarıdaki belirttiğimiz adımlar sorununuzu çözmediyse, TikTok’u cihazınızdan kaldırın, yeniden yükleyin ve yine sorun çıkarsa bu seferde kaldırıp eski bir sürüm yükleyin.

TikTok internet bağlantısı yok sorunu için önerilerimiz buraya kadar.

Sonraki: Instagram iletişim

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir