TikTok sıcak videolar listesi boş engeli

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

TikTok sıcak videolar listesi boş geliyor sorunuyla karşı karşıya kalanların bir kısmı video engeli ile karşılaşırken diğer bir kısmında ise hesaba uygulanan yaptırımla izah edilebilir. Videolardaki yasaklamadan farklı durumlar oluşabileceğini söyleyelim. Peki Sıcak videolar listesi boş ne demek?

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Video listesinin boş görünmesinin temelinde hesaba uygulanan yaptırım veya sistemde görülen problemlerden dolayı çıkma olasılığı var. Yani denemeden hangi nedenden çıktığını sadece çıkan uyarının altında bir açıklama varsa anlayabiliriz.

Bir kaç yerde bu durumla karşılaşıldığını gördük. Örnek canlı yayın sırasında birden fazla topluluk kurallarına uyulmamasından dolayı kısıtlama yapıldığını beliren bir yazı içerisinde bu uyarı çıkıyordu. Bir değer gördüğümüz yer ise yaşı tutmayan hesap için yapılan engellemeden sonra ekrana geldiği.

Yayın engeli TikTok uygulaması tarafından oluşturulan kurallar çerçevesinde hareket etmeyenlerin aldıkları cezalardır. Topluluk kuralları olarak geçmektedir. Bu kurallar yayın yapma ve video paylaşma konularında kullanıcıları uyarmaktadır. Kurallara uymayan kullanıcılara bildirim gelerek yada bildirim gelmeden yayın engeli cezası gelmektedir. Bu cezalar kaldırılmadığı sürece kişiler canlı yayın oluşturamaz ve açamaz. Canlı yayın engelinin kaldırılması için belirli başlı yöntemler vardır.

TikTok sıcak videolar neden çıkmıyor?

Sıcak videolar boş görünüyorsa, önce başkalarında yaşanma olasılığını düşünerek başka yerlerde yaşayan tanıdığınız kişilere sorunuz. Sonra aşağıya eklediklerimizi inceleyiniz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
  • Cihazın tarihini kontrol ediniz ve sorun yoksa oturumunuzu çıkışa atınız.
  • Farklı telefondan hesabınıza girip tekrar kontrol ediniz.
  • İnternetin engel çıkarması olasılığı için farklı bağlantıyla denenebilir.
  • Uygulama güncellemelerinde aksaklıklar çıkabiliyor. Böyle durumlarda geçici bir süreliğine önceki versiyonlardan birini kullanınız.
  • Android kullanıcılarının uygulamalardaki alandan TikTok yazılı alana girmeleri gerekiyor. İçeriğindeki seçeneklerin çalıştırılıp kontrol edebilirsiniz.
  • Hesabın topluluk kurallarının dışına çıkan davranışlar sergilemesinden dolayı kalıcı engellenmesi. Eğer sistemde görülen bir arıza yoksa bunun dönüşü ne yazık ki çok zor olur.
  • Ağın şüpheli görecek davranışlar için çıkardığı engel mekanizması var. Her ne olursa olsun aşırı olan her şeyde bu devreye girer. peş peşe takip yaptığınız kişi sayısı çok fazla olduğunda sizi durdurabilirler.

Çözüm alanındakilerin çoğu deneme yolu ile oluşturulmuştur. Geçici sistem aksaklıklarında beklemek daha sağlıklı oluyor. Ülke içinde çıkan problemlerde ise vpn ile denenebiliyor. Tam tersi bir durumda söz konusu olabiliyor. Örnek vpn kullananlarda kısıtlamalar çıkabilir.

TikTok sicak videolar listesi bos
TikTok sıcak videolar listesi boş engeli

TikTok yayın engeli nedenleri

Bu engelini aşmak için izlenmesi gereken birtakım yollar vardır. Bu yolların başında canlı yayın açmak için kişinin en az 1000 takipçi kuralına uyarak bir canlı yayın başlatması gerekmektedir. Topluluk Kurallarını ihlal eden kullanıcılara uygulama içerisine erişim kısıtlaması ve engel yasağı getirilmektedir. Kullanıcı hesabının engellendiğini bildirim yoluyla öğrenmektedir.

Bazı durumlarda kişiye bildirim gelmeyerek direk kullanıma kapatılma durumu da söz konusudur. Canlı yayın açamama ve engellenme nedenleri şikayetler, uygunsuz davranışlar ve hakaret gibi durumlarda da kullanıcılara yayın engelleri getirilmektedir.

TikTok engelini aşma yolları

TikTok canlı yayın engelinin aşılması itiraz sürecinin kişi tarafından başlatılması ve TikTok tarafından sürecin değerlendirilmesi ile çözüme kavuşur. Kalıcı bir süre engel yiyen bir hesap kullanıcısı tarafından hızlı bir şekilde rapor edilmelidir.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Çoğu kişi TikTok uygulamasının kendilerine yasak konulduğunu zannetmektedir. 1000 takipçi sayısına ulaşmadan yayın yapıldığını bilmeyen kişiler canlı yayın açmak istedikleri sırada uyarı ile karşılaşmakta ve yayın açamamaktadır. Bu tür durumlarda kullanıcı yayın engeli aldığını varsaymaktadır. Ancak yayın açılması için şart olan en az 1000 takipçi sayısının oluşmaması nedeni ile kişiye izin verilmemektedir. Süreli olarak engel yasağı yiyen bir kullanıcının engeli belirli biz zaman sonra ortadan kalkacaktır.

Ağ kuralları kapsamında alınan uyarılar

TikTok canlı yayın engeli kalıcı olarak alan bir kişiye TikTok tarafından daha önceki yayınları esnasında uyarı gelmesi muhtemeldir. Kalıcı olarak engel yiyen bir kullanıcı tarafından uyarılar dikkate alınmadığı için hesap devre dışı bırakılmıştır. Kişi haklılığını ispat ettiği taktirde hesabını geri alabilmekte ve yayın engelinden kurtulmaktadır.

16 yaşından küçük çocukların yayın yapması yasaktır. Kişi kendi yaşını büyütüp canlı yayın esnasında durumunun anlaşılması ile TikTok tarafından canlı yayın engeli ile karşılaşmaktadır. Düşük izlenme sayılarını alan yayınlar ve yayın esnasında kural ihlallerinin yapılması da kişilerin canlı yayın engeli almalarına neden olan faktörlerden birkaçıdır.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.