TikTok Şifre Değiştirme Bölümü Açılmıyor

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

Sosyal ağların en sıkıntılı tarafı bir sorunla karşılaşıldığında muhatap bulamamak. Örnek TikTok şifre değiştirme sırasında değişmiyor hatası alındığında talep göndermek isterseniz ne yazık ki çoğunlukla geri dönülmüyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Makalede şifre nasıl değiştirilir ve sonrasında giriş yapılamıyorsa ne gibi adımlar uygulanması gerektiğinden söz edeceğiz.

Tik Tok uygulaması çok sık karşımıza gelmekte. Reklam konusunda sınır tanımıyorlar ve bu tarz işlerle hiç işi olmayan bile merak edip bakmak istiyor. Uygulamayı incelediğimizde çok samimi bulmadık ve çok yapmacık işler görülmekte. Uygulama kullanıcı sayısından dolayı bazı konularda işe yaraması umuduyla hazırladığımız içeriklerimiz bulunuyor. Bunlardan biri TikTok şifre sıfırlama diyebiliriz.

TikTok şifre nasıl değiştirilir?

 • Hesap profilindeki 3 noktaya tıklayalım,
 • Ayarlara geçiş yapıp “Hesabımı yönet” alanını açınız,
 • Sonra “Şifre” bölümünden şimdi kullandığınız şifreyi yazıp ve yenisini giriniz.

TikTok şifre değiştirme işleminden sonra sorun yaşarsanız, iletişime geçmek için profile dokunup soru işareti ile çıkacak seçeneklere bir göz atın. Buradaki seçenekler işinizi görebilir. Oldu da dönüş yapılmazsa tekrar tekrar aralıklı bildirimde bulununuz.

Şifreyi yenilemek için TikTok şifremi unuttum yazımızı kesin inceleyin ve içerisindeki iletişim bağlantı adresine de göz atın.

Tik Tok şifre değiştirme sıfırlama adımları
TikTok şifre değiştirme açılmıyor

Açılmayan menüler olursa başka bir mobil cihazla ve tarayıcıyla denemenizi öneriyoruz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image
Tik Tok şifre nasıl değiştirilir
TikTok şifre nasıl sıfırlanır?

İlgili bölümlere girdiğinizde başa atıyor ise, yüklemiş olduğunuz bir uygulamanın sorun çıkarma olasılığı veya güncellemeyle çıkan uyum problemleri yaşanabilir. Kaldırıp yeniden kurun ve duruma göre önceki TikTok sürümlerini deneyiniz.

tik tok şifre sıfırlama
TikTok şifre değiştirme sorunu

İşlemlerde uyarı alırsanız aşağıdakilere bir bakmanızı öneririz.

Bu ağda yaşanan en büyük sorunlarından bir tanesi kullanıcıların parola konusundan dolayı hesaba giriş yapmakta zorlanmasıdır. Hatta bu sebepten dolayı uygulamanın popülerliği azalmaktadır. Bu sorunun üstesinden gelebilmek için sisteme üye olurken muhakkak telefon numaranızı kaydedin. Peki, çok merak edilen işlem nasıl yapılmakta?

Parola değiştirmeyi anlatan resimli adımları herkesin yapacağı şekilde göstermeye çalıştık. Yaşayacağınız olası diğer sorunlarla alakalı içeriklerimizi sitemizde bulacaksınız.

TikTok şifre değiştirme hatası

Şifreyi değiştiremiyorsanız alınan hata mesajıyla yorum bırakılırsa sorunun çözümü için kontroller yapılacaktır. Yinede farklı bir telefondan denemekte fayda olacak.

 1. Şifre değişmiyor veya değiştirilemiyor gibi durumlarda ilk önce cihazın kapatılması önerilir.
 2. Farklı bir telefondan kesinlikle denemesi gerekiyor.
 3. Çevrenizdeki kişilerde de aynı sorun çıkıyor mu diye bakınız. Belki o ana özel bir durum vardır.
 4. Uygulamalardan uygulamaya dokunup içerisine girerek, önbellek ve verileri sil yapılabilir.
 5. Aynı yere girerek güncelle kaldır denenebilir.
 6. Çok sık değiştirmeye kalktınız veya yanlış parola girişi çok sıksa belli bir süreliğine erişiminizi engellerler.
 7. Profilden bir kaç değişim yapmaya çalışarak acaba hesabın genelinde bir sorun mu var diye test edilir.

Uygulamadan çıkış yaptıysanız birde şu adımları deneyiniz:

 • Eğer ki şifrenizi biliyor ve hesabınıza giriş sağlayabiliyorsanız, ilk olarak profilinizi içeren sayfaya gidin,
 • Ardından sağ üst kısımda yer alan üç nokta işaretini içeren simgeye dokunun,
 • Buradaki gizlilik ve ayarlar adlı tuşa basın ve hesabı yönet kısmını seçin,
 • Tüm bunların ardından şifre yazısını seçerek şifrenizi yenileyip onayla butonuna basın.

Uygulamaya tıklayarak giriş yap adlı sekmeye dokunun. Burada e-posta ya da telefon numarası adlı kısım bulunacak. Bunlardan herhangi birisini seçmek için ilk olarak şifremi unuttum adlı yazıya basın. Eğer ki e-posta adresiniz ile şifre değiştirmek isterseniz adresinizi yazın ve onay kodu almak için bekleyin. Gelen onay kodu ile giriş yaparak şifrenizi değiştirebilirsiniz. (e-posta gelen kutusunda gözükmüyorsa, spam kutusunu kontrol edin)

Numara kullanılarak işlem yapmak içinde “Telefon numarası” kısmına dokunursanız, tıpkı e-posta seçeneğinde olduğu gibi numaranıza kod gelmesini beklemeniz gerekecektir. Bu gelen kodu girerek değiştirme işlemini tamamlamış olacaksınız. Her şeye rağmen hala hesabınıza ulaşamadıysanız TikTok iletişim adlı yazımızdakileri uygulayınız.

TikTok şifre değiştirme açılmıyor sorunu

Şifre değiştirme alanı açılmıyor TikTok’ ta sık görülmeyen ama genelde sistem hatalarında ve kullanıcılara yönelik yaptırımlarda ortaya çıkan bir durum. Bununla alakalı atılacak en iyi adım, farklı bir cihazdan ve bilgisayardan denemek olacak. Aynı zamanda gün içerisinde kullanmadığınız bir internet bağlantısı. Herhangi bir kısıtlamada bunların değiştirilmesi gerekiyor.

Tarayıcı üzerinden işlem yaparken en iyi işlem, iki sekme açmak ve birinde kayıtlı e-posta hesabının oturumunun açık olması, diğer bir sekmede tiktok.com sayfasından şifrenizi unutmuş şekilde sıfırlamak. Aynı tarayıcıdan açık olan oturum algılanır ve yeni şifre oluşturmanız istenir.

Geçici hesap veya Instagram sorunları

Hesabınızla alakalı zaman zaman görüntüleme, takipçi ve beğeni gibi görüntüleme sorunları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Burada temelde ağla mı yoksa hesabınızla alakalı mı sorunlar çıkıyor bunu netleştirmek adına deneyeceğiniz bazı yöntemler olacak.

Hesabınıza daha önce giriş yaparken kullanmadığınız bir internet ağı ve cihazla deneyin. Duruma göre tarayıcınızdan iki sekme açın ve birinde Instagram şifre yenileme alanı olsun diğerinde kayıtlı mail hesabınızın oturumu açık kalsın. Şifre sıfırlamayı başlatırken mail ile işlem yapın. Birbiri ile bağlantı kurup sıfırlama yapılacak. Bu bir çok soruna çözüm getirmekte.

TikTok şifre değiştirme işleminde sorun yaşarsanız bir kaç gün bekleyip tekrardan deneyin.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.