TikTok şifre değiştirme ve nasıl sıfırlanır?

tiktok şifre sıfırlama

Sosyal ağların en sıkıntılı tarafı bir sorunla karşılaşıldığında muhatap bulamamak. Örnek TikTok şifre değiştirme sırasında değişmiyor hatası alındığında talep göndermek isterseniz ne yazık ki çoğunlukla geri dönülmüyor.

teknik destek

Makalede şifre nasıl değiştirilir ve sonrasında giriş yapılamıyorsa ne gibi adımlar uygulanması gerektiğinden söz edeceğiz.

Tik Tok uygulaması çok sık karşımıza gelmekte. Reklam konusunda sınır tanımıyorlar ve bu tarz işlerle hiç işi olmayan bile merak edip bakmak istiyor. Uygulamayı incelediğimizde çok samimi bulmadık ve çok yapmacık işler görülmekte. Uygulama kullanıcı sayısından dolayı bazı konularda işe yaraması umuduyla hazırladığımız içeriklerimiz bulunuyor. Bunlardan biri TikTok şifre sıfırlama diyebiliriz.

TikTok şifre nasıl değiştirilir?

 • Hesap profilindeki 3 noktaya tıklayalım,
 • Ayarlara geçiş yapıp “Hesabımı yönet” alanını açınız,
 • Sonra “Şifre” bölümünden şimdi kullandığınız şifreyi yazıp ve yenisini giriniz.

Şifre sıfırlamada sorun yaşarsanız iletişime geçmek için profile dokunup soru işareti ile çıkacak seçeneklere bir göz atın. Buradaki seçenekler işinizi görebilir. Oldu da dönüş yapılmazsa tekrar tekrar aralıklı bildirimde bulununuz.

Şifreyi yenilemek için TikTok şifremi unuttum yazımızı kesin inceleyin ve içerisindeki iletişim bağlantı adresine de göz atın.

Tik Tok şifre değiştirme sıfırlama adımları
TikTok şifre değiştirme ve nasıl sıfırlanır?

Açılmayan menüler olursa başka bir mobil cihazla ve tarayıcıyla denemenizi öneriyoruz.

Tik Tok şifre nasıl değiştirilir
TikTok şifre nasıl sıfırlanır?

İlgili bölümlere girdiğinizde başa atıyor ise, yüklemiş olduğunuz bir uygulamanın sorun çıkarma olasılığı veya güncellemeyle çıkan uyum problemleri yaşanabilir. Kaldırıp yeniden kurun ve duruma göre önceki TikTok sürümlerini deneyiniz.

tik tok şifre sıfırlama
TikTok şifre sıfırlama adımları

İşlemlerde uyarı alırsanız aşağıdakilere bir bakmanızı öneririz.

Bu ağda yaşanan en büyük sorunlarından bir tanesi kullanıcıların parola konusundan dolayı hesaba giriş yapmakta zorlanmasıdır. Hatta bu sebepten dolayı uygulamanın popülerliği azalmaktadır. Bu sorunun üstesinden gelebilmek için sisteme üye olurken muhakkak telefon numaranızı kaydedin. Peki, çok merak edilen işlem nasıl yapılmakta?

Parola değiştirmeyi anlatan resimli adımları herkesin yapacağı şekilde göstermeye çalıştık. Yaşayacağınız olası diğer sorunlarla alakalı içeriklerimizi sitemizde bulacaksınız.

TikTok şifre değiştirme hatası

Şifreyi değiştiremiyorsanız alınan hata mesajıyla yorum bırakılırsa sorunun çözümü için kontroller yapılacaktır. Yinede farklı bir telefondan denemekte fayda olacak.

 1. Şifre değişmiyor veya değiştirilemiyor gibi durumlarda ilk önce cihazın kapatılması önerilir.
 2. Farklı bir telefondan kesinlikle denemesi gerekiyor.
 3. Çevrenizdeki kişilerde de aynı sorun çıkıyor mu diye bakınız. Belki o ana özel bir durum vardır.
 4. Uygulamalardan uygulamaya dokunup içerisine girerek, önbellek ve verileri sil yapılabilir.
 5. Aynı yere girerek güncelle kaldır denenebilir.
 6. Çok sık değiştirmeye kalktınız veya yanlış parola girişi çok sıksa belli bir süreliğine erişiminizi engellerler.
 7. Profilden bir kaç değişim yapmaya çalışarak acaba hesabın genelinde bir sorun mu var diye test edilir.

Uygulamadan çıkış yaptıysanız birde şu adımları deneyiniz:

 • Eğer ki şifrenizi biliyor ve hesabınıza giriş sağlayabiliyorsanız, ilk olarak profilinizi içeren sayfaya gidin,
 • Ardından sağ üst kısımda yer alan üç nokta işaretini içeren simgeye dokunun,
 • Buradaki gizlilik ve ayarlar adlı tuşa basın ve hesabı yönet kısmını seçin,
 • Tüm bunların ardından şifre yazısını seçerek şifrenizi yenileyip onayla butonuna basın.

Uygulamaya tıklayarak giriş yap adlı sekmeye dokunun. Burada e-posta ya da telefon numarası adlı kısım bulunacak. Bunlardan herhangi birisini seçmek için ilk olarak şifremi unuttum adlı yazıya basın. Eğer ki e-posta adresiniz ile şifre değiştirmek isterseniz adresinizi yazın ve onay kodu almak için bekleyin. Gelen onay kodu ile giriş yaparak şifrenizi değiştirebilirsiniz. (e-posta gelen kutusunda gözükmüyorsa, spam kutusunu kontrol edin)

Numara kullanılarak işlem yapmak içinde “Telefon numarası” kısmına dokunursanız, tıpkı e-posta seçeneğinde olduğu gibi numaranıza kod gelmesini beklemeniz gerekecektir. Bu gelen kodu girerek değiştirme işlemini tamamlamış olacaksınız. Her şeye rağmen hala hesabınıza ulaşamadıysanız TikTok iletişim adlı yazımızdakileri uygulayınız.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!