Twitter anket nasıl oluşturulur?

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

iPhone ve Android' de Twitter anket nasıl yapılır? Twitter anket ekleme özelliği bazı kullanıcılar için önemli olabiliyor. Daha çok iş alanında. Peki anket süresi nasıl değiştirilir ve diğer detaylar…

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Twitter anket nasıl yapılır ve cihazlarda? iPhone 5s, iPhone 6SE, iPhone 7, iPhone 8 ve iPhone X ve Samsung Galaxy S6, S7, Note 7, Note 8, Galaxy S8…

Twitter’da anket ekleyerek başkalarının sorduğu sorulara görüşlerinizi bildirebilir ve sonuçları anında görüntüleyebilirsiniz. Kendinize bir anket belirlemek için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Her hangi bir sorunda önerdiğimiz destek hattını arayarak teknoloji için müşteri hizmetlerinden yardım alabilirsiniz.

Twitter’da bir ankete katılıp oy vermek çok basit bir işlem sadece ankette sorulan soruyu okuduktan sonra oy vereceğiniz seçeneğe dokunmanız veya tıklamanız yeterli olacaktır. Anlık sonuçları anında görüntüleyebilirsiniz. Eğer anketin sonucunu görmek istiyorsanız, anketi belirleyen kişinin belirtmiş olduğu zaman aralığını beklemeniz gerekebilir. 

Twitter’da vermiş olduğunuz oylar yada katılmış olduğunuz anketteki sonuçlarınızı kimse görüntüleyemez. Anketi oluşturan kişi dahi kimin oy verdiğini hangi seçeneğe oy verdiğini göremez. 

Twitter anket nasıl yapılır?

Twitter üzerinden anket oluşturmak çok basit bir işlem seçeneklerinize göre en fazla 5 dakika içerisinde bir anket oluşturabilirsiniz. Twitter’da anket oluşturmak için twitter.com adresine giriş yaparak kullanıcı bilgilerinizi girdikten sonra Neler oluyor ? alanına tıklayarak anket seçeneklerinden anket oluşturabilirsiniz. 

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Neler oluyor alanına dokunduktan sonra alt taraftaki Anket oluştur seçeneğine tıklıyoruz. 

Aşağıdaki ekranda da gördüğünüz gibi sorumuzu belirliyoruz, daha sonra seçeneklerimizi belirliyoruz. Her seçenek için en fazla 25 karakter kullanabilirsiniz. Seçenekleri belirledikten sonra anket süresini belirterek Tweetle butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. 

Twitter anket nasıl oluşturulur?

Twitter anket açma
 

Android ve iOS Twitter anket nasıl oluşturulur ?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Mobil üzerinden de anket oluşturma işlemi çok basit bir işlem siz sadece soracağınız soruyu ve seçenekleri belirlemeniz yeterli olacaktır. Twitter anketlerine video veya resim eklenmiyor, dipnot olarak bunu da belirtelim. 

1. iOS üzerinden Tweet butonuna, Android üzerinden Neler oluyor ? butonuna dokunuyoruz. 
2. Anket ekleme simgesine dokunuyoruz. 
3. Sormak istediğiniz soruyu Tweet yazacağınız kutunun içerisine yazıyoruz. 
4. Seçeneklerimizi sırasıyla belirliyoruz. Seçenek 1, Seçenek 2 şeklinde yeni seçenek eklemek için Seçenek ekleye dokunuyoruz. 
5. Anketin süresini Anket süresi bölmesinden değiştirebilirsiniz. Eğer değişiklik yapmazsanız 1 gün otomatik olarak alır. 
6. Seçenekleri de belirledikten sonra Tweetle butonuna dokunmanız yeterli olacaktır. 


Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2018, 17:14

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.