Twitter bağlı uygulama izinleri nasıl kaldırılır

Andronova
2 Minimum Okuma

Twitter uygulama izinleri kaldırma seçeneğini çok fazla kullanıcı bilmiyor. Çoğu kullanıcı yanlışlıkla veya bilerek eklediği uygulamanın hesaba bağlı olduğunu bilmiyor. Nasıl kaldırılır?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Twitter’ da uygulama izinleri nedir ve bağlı uygulamalar nasıl kaldırılır kısa bilgilendirmede aynı zamanda bu bölümü resimlerle anlayacağız.

Uygulama izinleri, kullanılan sosyal medyaya bağlı olan uygulamalardır. Örnek Google, dlvr.it, Yandex veya Facebook. Bu bağlantılar kullanılarak Twitter üzerinden oturum açmayı sağlayabiliyorsunuz. Bazı sitelerde hesap oluşturmadan giriş yapmanızı sağlıyor. Örnek Twitter ile giriş gibi butonlarla karşılaşabiliyorsunuz.

Twitter bağlı uygulamalar tehlikeli mi?

Buna iki şekilde cevap vereceğiz. Bir izin verilen uygulamanın güvenirliği ve ikinci ise verilen izinlerin kapsamı. Örnek okuma ve yazma gibi seçenekler bulunuyor. Bazı uygulamalarda okuma seçilebiliyorken bazılarında hem okuma hem de yazma söz konusu. Okuma verileri görebilirken yazma değiştirme iznine sahip.

Uygulama yazma izni bazı uygulamalarda paylaşım için kullanılır. Örnek URL kısaltma siteleri sosyal ağlarda paylaşımda otomatik paylaşımı sağlamak için yazma izni ister. Eğer bu siteler güvenilir ve bilinir sitelerse kullanılabilir. Tabi hiç bir firma veya şirketin gizlilik ihlali yapmayacağını düşünemeyiz. www.andronova.net

Twitter uygulamaları kaldırma

Uygulama izinleri nasıl kaldırılır sorunuz için birde resimlerle göstermek istedik. Çoğunun bu bölüme dikkat etmediğini düşünüyoruz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
  • Twitter uygulamasını açın
  • Ayarlarına giriniz
  • Çıkan bölümlerden hesap yazana girin
  • Açılan yerde “Uygulamalar ve oturumlar” dokunarak açılan yerdeki istenmeyen uygulamaları kaldırın
  • Çıkan yerde kırmızı yazıyla “erişimi kaldır” seçeneğini göreceksiniz 
  • Açık olan bilinmeyen oturumlar varsa onlardan da çıkış yapın

Twitter uygulama izinleri nasıl kaldırılır birde görsellere bakarak işlem yapabilirsiniz. Kalkmayan uygulamalar için bize yazabilirsiniz. Birde emin olmadığınız uygulamayı araştırmadan kaldırırsanız önemli bir hesabın bağlantısını kesebilirsiniz.

Twitter uygulama izinleri kaldırmaTwitter uygulamaları kaldırmaTwitter uygulama izinlerini kaldırmaTwitter bağlı uygulama izinleri nasıl kaldırılır


Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2019, 16:43

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir