Twitter doğrulama e-postası maili gelmiyor

Andronova
5 Minimum Okuma

Twitter doğrulama maili gelmiyor Hotmail için sık yaşanıyor olsa dahi bir Gmail için bu geçerli değil. Bazılarında kod doğrulama link adresi çalışmıyor mesajlarını görüyoruz. Bu da ayrı bir mesele diyelim.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Twitter hesabını açtığınızda, hesabınıza yeni bir mail hesabı eklediğinizde, kayıtlı mail hesabını değiştirdiğinizde veya güvenlik nedeni ile hesap erişimi yapılamama durumlarında doğrulama kodu istenir. Nedeni ise hesabınıza e-posta adresi eklediğinizde, hesabınıza ekli e-posta adresini değiştirdiğinizde veya Twitter size değişikliği doğrulamanızı isteyen bir e-posta gönderdiğinde bu olay karşınıza çıkar. Gönderilen e-posta ile “Şimdi doğrula” yazısını tıkladığınızda e-posta adresinin sizin olduğunuz anlaşılır.

Twitter’ dan e-posta almadıysanız bunun bazı nedenleri olabilir. Mail hesabınızda bulunan Spam, istenmeyen veya toplu posta klasörleri seçeneklerini kontrol ediniz. E-posta sağlayıcıları veya internet hizmet sağlayıcıları bazen bu şekilde bir engelleme ile filtrelemeye neden oluyor.

Twitter doğrulama bağlantısı çalışmıyor

Twitter doğrulama mailini aldım ama doğrulama link çalışmıyor diyenlerin şu adımları uygulamalarını öneriyoruz:

 • Twitter hesabınızı açın,
 • Şimdi doğrula butonuna tıklayıp tekrar hesap doğrulama link butonunu mailinize gönderiniz,
 • Şimdi doğrula bağlantısı bazen süresi dolduğundan bu şekilde bir hata alıyor olabilirsiniz,
 • Birde aşağıdakileri sıralamayı uygulayın,
 • Twitter olurda dönmezse bir daha talep gönderin.

Twitter doğrulama maili gelmiyor için sorun bildirimi

 1. Bu help.twitter.com/forms/signin sayfaya giriniz.
 2. Twitter adınızı yazıp ara butonuna tıklayın.
 3. E-posta adres bölümüne sizden iletişime geçmek için mail adresi yazmanız istenecek. Sorun tanımı için detayları yazınız.
Twitter doğrulama e-postası maili gelmiyor
Twitter doğrulama e-postası maili gelmiyor

Twitter ağına talep gönderimi

Hesabınıza giriş yapınız. Hesabınızın üst kısmında yer alan sarı komutu bulup, doğrulamayı yeniden gönder yazısına tıklayıp ve mail hesabınızı kontrol ediniz. Yine Twitter doğrulama kodu ulaşmadıysa bu support.twitter.com/forms/signin adresten Twitter ile iletişime geçebilirsiniz. Önerdiğimiz başvuru adresinde, ikinci adımda yer alan “HALA YARDIMA MI İHTİYACINIZ VAR?” yazısını tıklayıp başvurunuzu yapabilirsiniz. 

Eğer hala sorun yaşıyorsanız önerdiğimiz destek hattını arayarak ister soru cevap şeklinde ister uzaktan bağlantı yapılarak yardım alabilirsiniz. 

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
hesap doğrulaması
Twitter doğrulama maili gelmiyor

Bilgisayar kullanarak gerekli alanların kontrolü için ek hesap giriş seçeneğini kullanın. Daha önce eklemediğiniz telefon, mail ve uygulama kod seçeneklerini çalıştırın.

Başka bir mail hesabına yönlendirme yöntemi

Bir çok problemde kullandığımız adımlardan biri sorunlu bir mail hesabını başka bir mail hesabına ekleyerek yönetme. Yani Hotmail hesabınızda sorun varsa o zaman Gmail hesabınıza bu mail hesabınızı ekleyerek yönetmeniz mümkün. Bu adımlar artık mailleri Gmail kullanarak erişim yapmanız sağlanacak.

Twitter mail gelmiyor e-posta sorunu için umarım yazımız çözüm sağlamıştır. Yorumla destek isteyenlerin yoğunluğundan dolayı bu alana kısıtlama getirdik. Önemli ve mantıklı olan talepleri mail hesabımıza göndermeniz önerilir.

İki adımlı doğrulama alanının kullanımı

Hesaba erişimde farklı yöntemle erişim yapıldığında ek giriş yöntemlerinin kullanılması soruna bir çözüm sağlamakta. Bu başlıkta ise Twitter iki adımlı doğrulama için önemli adımlardan söz edeceğiz.

Twitter hesabınızı güvene almak istiyorsanız veya Twitter hesabınız çalındı geri aldınız ve güvenliği sağlamak için ne yapacağınızı bilmiyorsanız bu haberimizde tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

İlk önce ne olur olmaz diye mobil onayını yapınız. Yani telefon numaranızı ekleyip “iki adımda doğrulama” seçeneğini aktif ediniz. Sonrasında güvenlik ayarları ve takip ettiğiniz kişileri inceleyiniz. İzinsiz ekli olan hesapları ilk önce Twitter’ a şikayet edip daha sonra takibi bırakıp engelleyiniz. Sonrasında şifrenizi değiştiriniz.

Twitter mobil onay alanı

Ayarlar / Mobil bölümüne telefon numarasını ekleyiniz. Sonra Hesap bölümünden “Giriş isteklerini doğrula” kutucuğunu işaretleyip adımları takip ediniz.

iki adımda doğrulama nasıl yapılır
İki adımlı doğrulama alanının kullanımı
Twitter mobil onay kodu ekleme
İki adımlı doğrulamanın açılması

Bu bölümde (Mobil) cep telefonu numarası ekleme seçeneğine numaranızı yazıp telefona gelen kodu burada açılacak bölüme yazınız. Daha sonra “Hesap” bölümüne giriş yapıp iki aşamalı doğrulamayı aktif ediniz. Önlem için yedekleme kodunu al seçeneğini tercih ediniz. Aldığınız kodu bir yere not ediniz. Bu kodla eğer hesabınıza giriş yapamazsanız hesabınıza girmenizi sağlayacak.

Twitter hesap güvenliğine dikkat edin

Bir hesap sizin adınıza paylaşımlarda bulunuyorsa ve bu paylaşımlarda cinsel / çıplak görüntüler varsa kişi için spam bildiriminde bulunup yukarıdaki adımları deneyiniz. Onay kodu gelmiyorsa normal sms gelip gelmediğini kontrol ediniz. Hattınızı farklı bir telefona takıp deneyiniz. Gün içerisinde gelme olasılığından bekleyip analiz ediniz.

 • Telefon numaranızı ekleyiniz.
 • Mobil onay seçeneğini açınız.
 • Bilmediğiniz takip ettiklerinizin takibini bırakınız.
 • Adınıza paylaşım yapan hesap için spam bildiriminde bulununuz.
 • Sizin adınıza paylaşım yapan kişiyi engelleyiniz.
 • Güvenlik ayarlarını inceleyiniz.
 • Şifrenizi değiştiriniz.

Bu makaleyi paylaş