Twitter Lights Out modu nedir

Musa Erdem
Yazar Musa Erdem 2 Minimum Okuma

Twitter Lights Out modu ne demek veya duyduğunuz bir terim mi? Bu mod ile telefonda pil tüketimi daha az olacak. Şarj süresini uzatan mod’ un yakında Android’ de olacak.

Ad imageAd image

Karanlık mod, son 2-3 yıldır baya popüler hale geldi. Apple’ ın iPhone’ u bu mod’ a geçişini sağladıktan sonra çok sayıda olumlu yorumlar aldı. Arayüz çalışmaları ve yeni Android sürümlerinde git gide karanlık mod’ a geçiş oluyor. Şu bir gerçek ki bazı uygulamalar bu özelliğe geçeli çok oldu.

Karanlık mod’ a Twitter 3 yıl önce geçmişti. Android cihazlar daha yeni geçiş yapacak. Önemli bir habere göre OLED ekrana sahip Android telefonlara “Twitter Lights Out modu” geldiği yönde bilgi var.

Lights Out modu, iPhone 11 serisine yakın bir zamanda geldi. Şimdi şirketin Android telefonlara da bu modu yayınlayacağı söyleniyor. Kullanıcılardan olumlu geri dönüş alan şirketin 8.19.0 güncellemesi ile yeni modu Huawei, Samsung ve Xiaomi gibi önemli markalarda deneyecek.

Şu aralar yeni sürümü beta aşamasında test ediliyor. Genel güncellemenin yayınlandığında birkaç işlemle mod aktif edilecek.

Ad imageAd image

Yeni mod pil tasarrufu için düşünüldü ve şarj süresinde iyileştirmeler görülmekte. Daha düşük şarj tüketimine sahip olacak modellerin en kısa süre de gerekli çalışmaların yapılacağı söyleniyor.

Test sürümü şu an indirme sitelerinde olmadığından dolayı kullanılması biraz zaman alabilir. 

Twitter Lights Out modu nedir
Twitter Lights Out modu nedir
Yazar Musa Erdem
Takip etmek:
Teknoloji alanında daha çok haber köşesinde olan ve teknik tarafta pek işi olmayan biri.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir