WhatsApp Bağlantı Hatası Erişim Sorunları

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

WhatsApp bağlantı hatası alanların uygulayacağı işlemlerin bir kısmını içeriğimizde bulacaksınız.

Ad imageAd image

Nadirde olsa bazen WhatsApp uygulamasında hatalar oluşabiliyor. Yakın bir zamanda 30 dakikalık WhatsApp’ da erişim sorunu görülmüştü. Sorunun ilk anlarında kullanıcılar, paylaşımlarının gitmediğini yada ekranda dönüp durması ile fark edildi. Tabi bu sorunun WhatsApp kaynaklı olduğu kimsenin aklına gelmeyince çözüm için arayışlara gidildi. Detaylar WhatsApp erişim sorunu internet bağlantı hatası haberimizde.

WhatsApp bağlantı hatası için öneriler

  • WhatsApp kapatıp açınız. Durum aynıysa telefonu kapatıp açınız.
  • WhatsApp bağlantısında her hangi bir hata alıyorsanız, aldığınız hata kodu yada uyarıyla araştırma yapınız.
  • İnternet bağlantınız da her hangi bir sorun olup olmadığını öğrenin. Başka bir internet bağlantısı ile WhatsApp erişimi yapınız.
  • Başka bir WhatsApp kullanıcısı ile iletişime geçip sorunun genel olup olmadığını analiz ediniz.
  • WhatsApp bazen tarih ve saat yanlışlığından dolayı çalışmayabiliyor. Tarih ve saati kontrol ediniz.
  • WhatsApp bağlantı hatası genelde oluşmamışsa, uygulamanın önbelleğini temizleyiniz. Ayarlar / uygulamalardan / WhatsApp.
  • WhatsApp’ ı kaldırıp yeniden indirip yükleyin. Eğer yüklerken bir hata alıyorsanız not alıp araştırınız.

Whatsapp, günümüzde oldukça kullanılan hatta yeni nesil iletişim kurma uygulamalardan biridir. Bu uygulamayla birlikte, internet bağlantınızın olduğu her yerde rehberinize kayıtlı ve telefonunda Whatsapp yüklü olan herkesle rahatça mesajlaşabilir, ses kayıtları yapıp gönderebilir ve sesli konuşmalar yapabilirsiniz. Ayrıca toplu konuşmalar yapabilmek için gruplar oluşturabilir ve devamlı güncellenen verileriyle, sınırsız bir şekilde iletişim kurabilirsiniz. Son zamanlarda yapılan versiyon güncellemeleri, emojileri ve seçenekleriyle kurulan iletişimler daha da eğlenceli hale getirilmiştir.

WhatsApp bağlantı hatası 2016

WhatsApp bağlantı sorununa dikkat

Eğer; mesaj, fotoğraf, video göndermekte ya da almakta sorun yaşıyorsanız, gönderdiğiniz her gönderinin yanında bir saat simgesi görüyorsanız, durumunuzu, profilinizi ve buna benzer bilgilerinizi güncellemekte sorun yaşıyorsanız; ya telefon ayarlarınız bozulmuştur, ya internet bağlantınız kopmuştur ya da telefon operatörünüzle alakalı bir sorun meydana gelmiştir. Tüm bunlardan sonra Whatsapp iletişimiyle alakalı her şey sıfıra düşmüş demektir. Uygulamanın verdiği hizmetlerden yeniden faydalanabilmeniz için, gerekli kontrolleri yapmanız ya da bazı değişikliklere gitmeniz gerekmektedir.

Öncelikli olarak, ağ bağlantısıyla yani internet bağlantısıyla alakalı bir sorun olduğunun aklınıza gelmesi gerekir. Buna dayanarak internet bağlantınızı kontrol etmeniz ve eğer yine sorun devam ediyorsa, telefonunuzu açıp kapatmanız tavsiye edilir. Sorun hala devam ediyorsa ve internet bağlantınızın sinyalleri oldukça güçlüyse, herhangi bir web sayfası açarak sorunun ne olduğu ortaya çıkarılmaya çalışılır. Web sayfası açılıyorsa, bu durum Whatsapp yazılımında bir sorun olduğunu gösterir. Bunun içinde Whatsapp uygulamasını telefonunuzdan silip; Android için Google Play, İos için Apple Store’a giriş yaparak bu uygulamayı yeniden yüklemeniz gerekmektedir. Tüm bu işlemleri yapmadan önce, önemli bilgileriniz varsa yedeklemeniz sizin lehine bir durum olacaktır. Uygulamayı yeniden yükledikten sonra, kurulumu yaparken doğru bilgiler girdiğinizden emin olun ve her ihtimale karşı telefonunuzu yeniden başlatın.

Ad imageAd image

Bağlantı sorununuz hala ortadan kalkmadıysa, operatörünüz Whatsapp ile alakalı olarak veri alınıp gönderilmesini engellemiş olabilir. Bu durumda, HTTP/web olmayan bağlantı sorunlarını ortadan kaldırmak ve veri alışverişine devam edebilmek için operatörünüzden destek alın. Bununla birlikte, kapsamı alanı dışında kalındığı durumlarda da bağlantı sorunları yaşayabilir, veri alınıp gönderilmesi biraz zaman alabilir. Bu durumda beklemekten başka bir şey yapmanız önerilmez.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe