WhatsApp görüntülü arama görüntü ve ses gelmiyor sorunu

Andronova
3 Minimum Okuma

WhatsApp görüntülü aramada görüntü gelmiyor sorununa arada bir birde ses gelmiyor eklenebiliyor. Bir şeyler denemeden önce acaba bağlantıyla alakalı ne gibi sıkıntı var.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

WhatsApp görüntülü aramada görüntü bulanık, donma, duraklama ve ses gelmiyor gibi bir çok problem gözlemlenebiliyor. Yazımızın tahmine dayalı önerileri olacak ve her zaman şu an uygulamanın kendisiyle alakalı olma duruma bakacaksınız.

WhatsApp, son güncellemenin aramayı yanında getirdiği ve kullanıcılarını memnun ettiğini belirtelim. Yıllardır kullanıcıların beklediği en önemli yenilik bu olduğunu söyleyebiliriz. Bu özellikle alakalı çalışmaların başladığı geçtiğimiz yıl gündeme düşmüştü. Kısa süre önce görüntülü konuşma özelliği için beta sürüm Android kullanıcılarına sunulmuştu. WhatsApp, beta sürümün olumlu sonuçlanması ile kullanıcılarını bekletmeden stabil sürümü yayınladı.

Yayında olan versiyonla alakalı veya uygulamanın kendisiyle alakalı genelde bir sıkıntı yoksa;

  1. Telefonun uzun zaman kapatılmaması sıkıntı çıkarıyor olabilir.
  2. Yeterli boş alanın olmaması her zaman çoklu sıkıntılar çıkarır. Size göre yeterli gibi görülen boşluk sisteme göre yetersiz kalabiliyor. Malum hem yazılım hem uygulamaların çalışma gereksinimi var.
  3. Cihazın sürümüyle uyumlu olmama ihtimaline karşın diğer WhatsApp vseriyonlarıyla deneyiniz.
  4. İnternet bağlantısının değiştirilerek test edilmesi.
  5. Grup aramalarıyla ve bireysel aramalarla ayrı ayrı test edilsin.
  6. Bip gibi benzeri uygulamalarla da denemeniz gerekiyor.
  7. Cihazın ve uygulamanın önbelleğinin temizlenmesi işinize yarayabilir.
  8. LTE ile kullanılıyorsa 3G’ ye çekilsin veya tam tersiyse ona göre denenebilir.
  9. Telefonun ayarlarını ya da kendisini sıfırlayınız.
  10. Cihazın sıfırlanarak yeniden yazılımın yüklenmesi gerekebilir.

Bunlarla bir deneyelim ve hala sıkıntı çekenlerin teknik yardım almalarını öneriyoruz. iPhone’ da çıkıyorsa bu çoğunlukla eski modellerde görülmekte. Sanırız yazılım tarafında bir uyumsuzluk gözlemleniyor. Ses için kulaklıkla test edilmesi gerekiyor 

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

WhatsApp görüntülü arama görüntü ve ses gelmiyor sorunu

aramade ses gelmiyor

Şu an yaşanan aramalarda sıkıntının nedeni tahmini olarak henüz tam özelliğin oturmamasından kaynaklı olduğunu düşünmekteyiz. Yukarıdaki sorunlar genelde çok yoğun kullanılan saatlerde, internet hızı düşük yerlerde ve cihaz performansı nedenleri ile görülmekte.

Arama sorunu için yukarıdaki nedenleri analiz ederek hatayı analiz edebilirsiniz. Ama büyük ihtimal yakında şirket bu sorun için bir güncelleme yayınlayacaktır.

Eğer tamamen görüntülü arama yapamıyorsanız ya da görüntülü arama alamıyorsanız, nedeni cihaz veya kullandığınız işletim sistemi (yazılım kaynaklı) olabilir. Android cep telefonlarda Android sürümünün güncel olup olmadığı ve iOS güncel olup olmadığını kontrol ediniz. Cihazda ve sürümde sorun yoksa sıfırdan yeni yazılım yükleyiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam


Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2021, 10:04

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir