WhatsApp numara değiştirme iPhone nasıl yapılır

WhatsApp cep telefon numarasını değiştirmek için neler yapılır kısa maddelerle anlatmaya çalıştık. Umarım WhatsApp eski numara ile yeni numarayı değiştirme resimli anlatımı yararlı buldunuz.

WhatsApp numara değiştirme iPhone nasıl yapılır
müşteri hizmetleri

iPhone cep telefonlarda WhatsApp uygulamasından numara değiştirme veya WhatsApp numara kaldırma nasıl yapılır resimli anlatımımızla adımlarla anlattğımız içeriğimize isterseniz sorularınızla şekillendirebilirsiniz.

WhatsAppp numara değiştirme Türk Telekom' da Vodafone ve Turkcell nasıl yapılır resimli anlatım ile tüm iPhone modellerde aynı yöntemle işlem yapabilirsiniz. WhatsApp numara değişmiyor sorunu yaşarsanız ve bir hata mesajıyla karşılaşırsanız bize tam uyarıyı iletebilirsiniz. WhatsApp numara nasıl değiştirilir işte tüm adımlarıyla haberimizde detaylarımız.

WhatsApp numara değişikliği Turkcell veya bir başka mobil operatörden kaynaklı sorun çıkma olasılığı bulunuyor. Bildirim mesajlarının ulaşmaması nedeniyle WhatsApp doğrulama kodunun gelmediği kullanıcılar görülmekte. Bu bazen kullanıcının kendisinin yanlışlıkla yaptığı bir işlem bazende operatörde görülen bir hata.

Hattın faturasının ödenmemesi veya faturasız hatta TL olmaması nedeniyle kod gelmeme sorunları görülür. WhatsApp numara değişiminde işlemin gerçekleşmesi için doğrulama kodu gelmesi gerekiyor. Sorun yaşarsanız bize ulaşınız.

WhatsApp numara değiştirme iPhone' da

  • WhatsApp uygulaması açılıp "ayarlar" (çark) dokunularak giriş yapıyorsunuz.
  • İlgili ayar seçeneğinde "hesap" olana dokunun.
  • Numara değişikliği için "numara değiştir" ile devam edin.
  • Gelen ekranda uyarı bilgilendirmesini okuyup ve "ileri" butonuyla devam edin.
  • Eski numarayı yazın ve alta inip yeni WhatsApp telefon numarasını yazın.
  • İleri' ye dokunup onaylama kodu ile işlemi tamamlayın.

WhatsApp numara değiştirme iPhone nasıl yapılır

WhatsApp numara değiştirme

WhatsApp numara değişimi

iphone whatsapp numara değiştirme

WhatsApp numara değişikliği iPhone bilgilendirme

Uyarı! WhatsApp numara değişikliği işlemi geri alınamaz ve eski numaradaki tüm bilgiler yeni numaraya taşınır. 

WhatsApp uygulamasını açıp, alt tarafta bulunan "Ayarlar" simgesine dokununuz. Ekrana gelen bölümde yer alan "Numara Değiştir" seçeneğine dokununuz. WhatsApp' ın numara değiştirmeyle ilgili koşullar ve bilgilendirme yazısını okuduktan sonra "İleri" yazısına dokunup, eski telefon numaranızı ve değiştirmek istediğiniz yeni telefon numaranızı yazarak, numara değiştirme işlemi onay mesajından sonra tamamlanmış olacak. 

Numara değiştirme sırasında size yapılacak işlemde ne gibi durumların olacağını detaylı olarak yer vermiştir. Numara değiştirme ile mevcut hesabınızın bilgileri, paylaşımlarınız, grubunuz veya ekli olduğunuz grup hesabı yeni numaraya taşınmış olacak.

Yapılacak işlemin geri dönüşü bulunmamaktadır. WhatsApp numara değiştirme, yeni numaranın SMS mesajı alabildiğinden emin olmanız gerekiyor. Eğer kısa mesaj' da her hangi bir sorun varsa, WhatsApp tarafından gönderilen aktifleştirme onay kodunu alamazsınız.

WhatsApp numara değiştirme iPhone 7 iPhone 6s, iPhone 5s, iPhone XR, iPhone XS, Max, iPhone 8 Plus ve iPhone X modeller gibi tüm telefonlarda aynı yerden işlem yapılmakta.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 00:22
müşteri hizmetleri
YORUM EKLE
YORUMLAR