WhatsApp uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır nedir

"WhatsApp uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır" nedir ne demek? 3. kişilerle paylaşılmayan bilgilerin şifrelenmesi. İki kişi bir birine mesaj attığında o sohbet için özel bir şifreleme olur.

WhatsApp uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır nedir
müşteri hizmetleri

WhatsApp mesajları yani sohbetleri ve paylaşımları şifreleme programı da kullanılabilir. Bunun için başka bir haberimizde bahsetmiştik.

Karşımıza çokca çıkan bu sohbette gönderilen mesajların ve aramaların uçtan uca şifreleme ile korunduğu, üçüncü kişilerin bunları okuyamadını belirten bir mesaj gelecek şeklindeki mesaj güvenlik bildirim mesajıdır. 

WhatsApp' a şifre koyabilir mi? WhatsApp' da herhangi bir şifre koyma sistemi yer almamaktadır. Yeni çıkardığı güncelleme ile eklenen yenilikte uçtan uca şifreleme özelliği mevcut detaylar aşağıda yer almaktadır. Telefonunuzda yer alan istediğiniz uygulamaya şifre koyabilirsiniz. Şifre koymak için cihazınızın resmi mağazasında giderek ücretli / ücretsiz şifreleme uygulaması indirip yükleyebilirsiniz.

WhatsApp şifreleme uygulamaları: Kilit (AppLock), App Lock ve KeepSafe uygulama kilidi uygulamaları da kullanılabilir. WhatsApp, uzun zamandır çalıştığı uçtan uca şifreleme yöntemini geçtiğimiz günlerde hizmete aldı. Uçtan uca şifreleme sistemi ile mesajlar ve paylaşımlar gönderen ve alan kişi arasında oluşan şifreleme sistemi. Yani WhatsApp dahil paylaşımlara erişim yapamayacak. Tabi telefonunuz başkasının eline geçmezse ! :)

WhatsApp uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır nedir

Uçtan uca şifrelemede yapılan sohbetler, mesajlar, sesli mesajlar, fotoğraflar, videolar ve belgeleriniz şifrelenmiş olacak. WhatsApp tarafından erişim dahi yapılamaz. WhatsApp şifrelenen bilgilere ulaşamıyor. Oluşturulan özel şifreleme anahtarı ile sadece gönderen ve alan kişinin görmesini sağlıyor.

WhatsApp veya siz paylaşımların yedeğini alsanız dahi yine şifrelenmiş oluyor. Bu gibi özelliklerden yararlanabilmeniz için her zaman WhatsApp' ın güncel sürümünü kullanmanız gerekiyor. 

WhatsApp uçtan uca şifreleme

uçtan uca şifreleme ne demek

şifreleme nasıl yapılır

mesajları koruma

mesajlar okunamaz

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2018, 00:10
müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri