WhatsApp Payments nedir

media 7900

WhatsApp' tan para gönderme ve ödeme sistemi Payments' ın testleri başlandı. Artık Uygulama üzerinden istediğiniz kişiye hızlıca para gönderebileceksiniz.

teknik destek

Geçen yılda gündeme gelen ödeme sistemi testlere başladı. WhatsApp, kendi uygulaması üzerinden para gönderme sistemini yakında devreye alacak. 

Yeni ödeme sistemi WhatsApp ile para gönderme Hindistan’ da geliştirildi. Sistem şu an beta aşamasında. Testler olumlu geçerse bu yıl bazı ülkelerde bu ödeme sistemi kullanılabilecek.

Anında hızlı para gönderme! Geliştirilen özellik anında istediğiniz kişiye para gönderebiliyor. Uluslararası ödeme sistemi olarak geliştirilen WhatsApp Payments, büyük kitlelere ulaşmayı hedefliyor. 

WhatsApp Payments nasıl kullanılır?

WhatsApp Payments indirmek için ilgili sürüm beta olarak Hindistan’ da deneniyor. Android cep telefonları için ilgili sürüm 2.18.41 olacak. iOS içinse 2.18.21 olarak açıklandı. Tabi Türkiye üzerinden bu sürümle kullanıma başlanması çok zor görülüyor.

WhatsApp Payments ödeme sistemi 2018 ortalarında ya da son çeyreğinde yayınlanabilir.

Şu an için sadece aşağıda örnek görsel olarak detaylar yer almakta. Onaylı bankaların yer aldığı beta sürüm ileride tam sürüme geçişlerde çoğu bankanın yer alması bekleniyor.

WhatsApp Payments nedir


Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2021, 21:01

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın