WhatsApp reklamları geliyor peki reklam engelleme

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

WhatsApp uygulamasına reklam ekleniyor. Facebook' un aldıktan sonra geliştirdiği uygulamaya reklam eklenmeyeceği söyleniyordu. İş öyle olmadı peki reklamları kapatma var mı?

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

WhatsApp uygulamasında yeni dönem başlamak üzere ve verilen söz tutulmamış gibi duruyor. İlk zamanlar olmayacağını söyleyen şirketin ara ara nice zamandır reklam ekleneceği söyleniyordu. Ama bu söylentiler çok uzun zaman sürdüğünden yeni çıkan haber idda gibi duruyordu. Tabi resmi bir ağızdan açıklama yapılmadığını söyelebiliriz.

Bu uygulama reklamsız hizmet verdiğinden dolayı artı bir durumdaydı. Kullanımı kolay ve güvenli olmasının yanında reklam olmaması WhatsApp’ ı cazip kılıyordu. Reklam açıklamasından sonra özellikle bazı Türkiye kullanıcılarından tepkiler almaya başladı. Bazıları nasıl olsa alternatifleri var diyor. Bizde Bip var diyoruz ve ilerleyen dönemlerde yerli uygulamaların ön plana çıkmasını bekliyoruz.

WhatsApp reklama başlıyor

WhatsApp paralı olacak dendiğinde biraz tepkileri çekmişti. 1-2 Yıl boyunca ha paralı oldu ha olacak beklentisi vardı. Sonra bakıldı rahatsız olan çok vazgeçildi. Peki reklamlardan vazgeçerler mi? Bence geçmezler gibi. Neden derseniz bu pastada büyük bir payı almak için her yolu deniyorlar. Facebook reklamlarla büyük gelirler elde etti. Şimdide WhatsApp’ ta bunu deneyecekler.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

WhatsApp’ ın kurucularından Acton, uygulamayı satmadan önce bağımsız olması taraftarıydı ve alan şirketinde böyle olacağını belirten sözleri vardı. Her ne kadar verilen sözler olsa da para karşısında unutulabiliyor.

Eğer söylenenler doğru çıkarsa ya alternatiflere yöneilecek ya da WhatsApp reklam engelleme uygulaması gibi bir şeylerin arayışı paylaşacak.

WhatsApp reklamları geliyor peki reklam engelleme

İlerleyen dönemlerde engelleme programı şeklinde aramalarda karşınıza çıkan seçeneklerle karşılaşırsanız, dikkat etmeniz gereken fake olma ihtimali olacak. Google dahi uygulama mağazasında bunun önüne zor geçiyor ve hatta bir ara büyük bir temizliğe gitmişti.

Gelen reklamların ne gibi bilgilere ulaşabileceğini bilemiyoruz veya gelişticinin buna dönük işlemler yapabileceğini düşünebiliriz.

Sahte engelleyici yazılımların hesapların çalınmasına yönelik işlemler yaptığı uzun bir zamandır bilinmekte. 


Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2021, 04:08

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak