Windows 11 güvenli mod çıkamıyorum

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Bilgisayarınızı açtığınızda ekrana güvenli mod geliyor ve çıkamıyor musunuz? Windows 11 güvenli mod çıkamıyorum adlı içeriğimizde adımları sizlerle paylaşacağız. Sorun çıkması durumunda ne gibi adımlar izlenilmesi gerektiğinden de bahsedeceğiz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Microsoft’ un yeni sistemi Win 11 için bu aralar yoğun geçişler olduğunu görüyoruz. Bazıları gayet hızlı çalışıyor deseler de ne bir oyun oynamışlardır ne de video düzenleme işlemi yapmışlardır. Kısaca sistemi zorlayacak bir şeyler yapılmadan net anlaşılmayacağını düşünüyoruz.

Yeni işletim sistemini biz dokunmatik sistemlere yönelik hazırlanmış gibi görüyoruz. Daha çok bunu andıran bir görünüme sahip gibi duruyor. Sistemle alakalı ara ara paylaşımlarda bulunuyoruz. Bu haberde ise güvenli moddan çıkamıyorum sorununu ele alacağız.

Windows 11 güvenli moddan çıkma

İlk önerimiz daha pratik olacağını düşünüyoruz. Bu daha çok güvenli modda giremiyorum diyenlerin tercih ettiği adımlardır.

Laptop klavyesinde shift tuşuna basılı tutarken sistemi yeniden başlat adlı seçeneğe tıklamanız gerekiyor. O esnada shift tuşundan parmağınızı çekmemeniz gerekiyor. İlgili bölüm ekrana geldiğinde parmağınızı çekebilirsiniz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Güvenli moddan çıkmak için:

  • Windows pencereni klavyeden bulun ve basılı tutunuz. Sonra r tuşuna basınız.
  • İlgili alana msconfig yazmanız yeterli olacak. İsterseniz direk arama kutucuğuna da yazarak ulaşabilirsiniz. Yani yukarıdakini uygulamadan.
  • Açılacak alandan “Önyükleme” alanına geçiniz.
  • Sonra “Güvenli önyükleme” yazısının yanındaki kutucuğa tıklayın (işaret kalkmış olacak) ve onaylayınız.
Windows 11 guvenli moddan cikamiyorum 1
Windows 11 güvenli moddan nasıl çıkılır

Windows 11 güvenli moddan çıkamıyorum

Windows 11 güvenli moddan çıkmıyor hatasında izleyeceğiniz yolu aşağıya ekliyoruz. Duruma göre sistem geri yüklemeyle sorununuzu çözme durumunuz olabilir. Yani yazılım aksaklıklarında tercih edilebilir.

Sistem sorunlarında geri yüklemeye giremeyenler veya işe yaramadı diyenlerin denetim masasından erişim yapılacak seçenekleri kontrol etmelerini öneririz. Artı arama kutucuğuna sistem kurtarma yazdığınızda çıkan özelliğe girerek duruma göre bir tercihte bulunabilirsiniz.

Sistem sıfırlamayı yukarıdaki adımlarla ulaşacaksınız ve duruma göre dosyaların silinmeden sıfırlamayı uygulayabilirsiniz. Bu önerimiz işletim sisteminde arıza görülmesinde tercih edilebilir.

Windows 11 guvenli moddan cikamiyorum 2
Windows 11 güvenli mod çıkamıyorum

Güncellemelerin geri alınmasıyla test

Denetim masasından program ve özellikleri alanına girdiğinizde yan sekmelerde “Yüklü güncellemeleri görüntüle” adlı alana girip son yapılan güncellemelerin kaldırılmasını öneririz.

Normalde sistemin geri yüklenmemesi durumunda en etkili yöntemlerden biridir. Yapılan bir güncellemenin sorun çıkarmasından sonra bu yöntemin çoğu sıkıntıyı çözdüğünü görmüştük.

Birde shift tuşu yöntemini yukarıda paylaşmıştık. Bunu yaptığınızda sorun gider ve gelişmiş seçeneklerin açılacağını göreceksiniz. Dosyalarda problem yoksa bu alandan da çoğu aksaklık giderilebilir.

Virüs kaynaklı sıkıntılar

Sisteme virüs bulaştığında bir çok seçenek çalışmıyor. Örnek sistemin geri yüklenmesi için ilgili alana girdiğinizde kapatıldı hatası karşınıza çıkabiliyor. Ya da geri yüklenecek bir tarih olmadığın görebilirsiniz.

Böyle durumlarda yapacağınız sistemi gelişmiş seçenekle açmak ve onarım gibi bir dizi seçenekleri test etmeniz. Yukarıdaki mavi resimli anlatıma bakarsanız ilgili seçenekleri görebilirsiniz.

Yukarıdakilerin Windows 11 güvenli mod çıkamıyorum sorunu için işe yarayacağını umuyoruz. Aksi durumda uzman desteği almanızı öneririz. Ürünün garantisi bulunuyorsa öncelik teknik destekle iletişime geçmeniz olacak.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.