Windows 11 ücretsiz VPN programı Opera

Andronova
7 Minimum Okuma
Free Windows 11 VPN programs

Bu içeriğimizde Windows 11 ücretsiz VPN programı Opera tarayıcısı nasıl kullanılır genel bir anlatıma yer vermeye çalışacağız. İçerik devamında öneri VPN uygulamalardan da bahsedeceğiz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Dün akşam meydana gelen patlama sonucu Türkiye genelinde sosyal medya platformlarında bir kısıtlamaya gidildi. Konuyu merak eden bir çok vatandaşın internet kısıtlamasını aşmak için yardımcı araçlara yöneldiğini görüyoruz.

Opera’ nın VPN hizmeti uzun yıllar sadece bilgisayar için verilirken bir süre sonra mobil desteği de kullanıma açıldı. Çoğu bu hizmeti ücretli yaparken ücretsiz kullanımı olay oldu.

Opera uzun dönemdir bilgisayarlarda VPN hizmeti veriyordu. Ancak bu hizmet cep telefonlarında sağlanmadığından dolayı kullanıcılardan bu konunun düzeltilmesi ile ilgili büyük istek geliyordu. Kullanıcıların isteklerine sonunda cevap veren firma, bilgisayarlar üzerinde VPN hizmetinden memnun olan müşterilerine ve daha önce Opera’ yı hiç denememiş olan yeni müşteri kitlelerine telefonlar üzerinden VPN hizmeti vermeye başladı.

Windows 11 ücretsiz VPN programı var mı?

Bir çoğu yukarıdaki başlıkta olduğu gibi aramalar yapıyor diye düşünmekteyiz. Lakin yardımcı programa gerek kalmadan tarayıcının kendisini yüklemeniz yeterli oluyor. Başarılı bir hizmet veren şirketin bu kullanım imkanını her ülkeye sunduğunu belirtelim.

İçeriğimiz geçmiş bir makalemizden alınmıştır. Çoklu haber oluşmaması adına birleştirme kararı aldık. Güncellediğimiz içeriğimizin bir kısmı geçmişi işaret etmekte.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Windows 11 ücretsiz VPN programı arayanlara direk Opera tarayıcısını indirmelerini öneriyoruz. Güncel sürümden alıntı görsellerimize bakarak nasıl bir kullanım yapmanız gerektiğini kısa bir anlatımla sonlandırdık.

Windows 11 Opera VPN kullanımı

Windows 11 VPN uygulaması olarak mağaza aramalarında popüler bir çok programla karşılaşacağınızı düşünüyoruz. Geçmişte Windows 10 için kullanılanların bu işletim sistemi içinde geçerli olduğunu belirtelim.

Windows 11 VPN hizmetini kullanmak için gerekli adımlar şöyle:

 • Resmi sitesinden veya Microsoft Store mağazasından Opera’ yı indirin.
 • Hızlı kurulumdan sonra tarayıcının URL satırında VPN simgesini göreceksiniz. Bunun üstüne dokunun.
 • Hizmet kapalı konumda ise açın. Duruma göre otomatik verilen bölgeyi değiştirmek istiyorsanız size sunulan bölgelerden biri ile değiştirin.
 • Hizmetin ayarlarına girmek için çark işaretine dokunun.
 • Hizmet ayarlarında temel, gizlilik ve özelliklerin yer aldığı alanlara şöyle bir göz gezdirin.
Windows 11 ucretsiz VPN programi
Windows 11 ücretsiz VPN programı Opera

Telefonda Opera tarayıcı kullanımı

Opera tarayıcısı nasıl kullanılır şeklinde soru gelmeden önce biz adımları şu şekilde sıraladık:

 • Opera tarayıcı şeklinde aratın.
 • Yükleme tamamlandığında aç ile başlatınız.
 • Aşağıda sağda opera simgesine dokun.
 • Yanda açılan yerdeki ayarlar’ a dokunun.
 • VPN yan kısımdaki butonu açın.
Opera ücretsiz VPN Windows 10' dan sonra Android' de
Mobil VPN tarayıcısı
Android VPN uygulaması
Ücretsiz Windows 11 VPN kullanımı

Bende resimlerdeki gibi çıkmıyor diyenlerin ya eski versiyon kullandığından veya telefonun eski yazılıma sahip olduğundan desteği bulunmuyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
Android opera VPN kullanımı
Windows 11 VPN ayarları

Tarayıcı hizmeti hakkında kısa bir açıklama

Şirket bir zaman beta çalışmayı uzun bir süre yayında tuttu. Şimdi ise tam sürüm devreye alınmasıyla kafalardaki soruların cevapları verilmiş oldu. Opera, VPN hizmetini mevcut tarayıcı uygulamasına ekledi. Yani indireceğiniz “Opera tarayıcı” olacak. Bu hizmet tarayıcının özelliklerine ekli olarak bulunuyor. Ayarlara girerek etkinleştirebiliyorsunuz.

Kullanıma açıldığında tüm ülkelere desteği bulunmuyordu. Lakin süreyi uzatmadan hızlı bir şekilde kademeli hizmete alındı.

Ücretsiz olarak tüm müşterilerin kullanımına sunulan bu hizmeti sayesinde cep telefonunuzda kullandığınız interneti daha güvenlikli olarak kullanabiliyorsunuz. Ayrıca Opera’ nın ücretsiz vpn hizmeti sayesinde ülkelerde ya da bölgelerde erişim yapılamayan sitelere de girebileceksiniz.

Güvenli kullanıma başlayabilmek için ya Opera uygulamanızı güncellemeniz ya da telefonunuzda yüklü değilse uygulamayı yüklemeniz gerekiyor. Ancak uygulama hakkında dikkat edilmesi gereken bir konu bulunuyor. Ücretsiz olarak yayınlanan bu uygulamayı kullanabilmek için firmaya verilerinizi toplama izni vermeniz gerekiyor. Yani firma girdiğiniz tüm siteler ile ilgili veri toplama yetkisine sahip olacak. Lakin bu belki zamanla değişmiş olabilir.

Opera daha önce bilgisayarlar ve iPhone için kullanıma sunduğu VPN sistemini her ne kadar Android kullanıcılarına da getirmiş olsa da uygulama ilk zamanlar her ülkede kullanılmıyordu. Ancak ülke seçimi yaparak uygulamayı başka ülkeden kullanılıyor gibi göstererek belli bir süreliğine kullanım yapıldı.

Geliştirici sürümlerinden faydalanma

Opera’nın bu servisinden faydalanabilmek için öncelikli olarak “Geliştiriciler” sürümünü kullanıyor olmanız gerekmektedir. Sürümü indirip kurduktan sonra şirketin bu uygulamasını kullanabilmek için ilk olarak Opera Web tarayıcıyı yüklemeniz gerekmektedir.

Yapılmış olan son güncellemelerle birlikte, adres çubuğunun sol tarafında VPN butonu yer almaktadır. Bu butona tıklayarak anında uygulamayı faal hale getirebilir ve internet ortamında rahatlıkla gezinebilirsiniz. Firmanın bu hizmetini herhangi bir ek uygulama indirmeden kullanabiliyor olmanız oldukça kullanışlı bir durumdur.

Tarayıcıyı yükleyip kurulumu bitirdikten sonra Ayarlar alanına giderek VPN özelliğini faal bir duruma getirmeniz gerekmektedir. Bunun akabinde herhangi bir internet adresine gidip, gezinme çubuğunun hemen sol bölümünde bulunan VPN sekmesinden ülke seçimini yapabilir ve bu servisi kullanabilmek adına aktifleştirebilirsiniz.

Windows 11 Opera VPN çalışmıyor sorunu

Uygulamanın düzgün çalışmaması halinde yapmanız gerekenler şunlardır:

 • İlk önce internet bağlantısını kontrol etmeniz gerekmektedir.
 • İnternet süratiniz stabil durumda ve güçlü değilse uygulamaya bağlanma durumunuz çok fazla vakit alabilir.
 • Bundan ötürü çalışmama durumunda internet süratinizi kontrol ederek bağlantı seviyesinin nasıl olduğunu kontrol etmeniz gerekmektedir.
 • Kimi hususlarda VPN aktif görünse dahi internet üzerinde gezinmek tam bir işkenceye dönüşebilir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalındığında, önce hangi bölge üzerinden hizmet almadığınızı kontrol edin.

Windows 11 ücretsiz VPN programı olarak öneri listemizi aşağıya bırakıyoruz. Lakin bunları kullanmadan önce yukarıdaki adımları uygulayarak programsız kullanmayı denemenizi öneririz.

Windows 11 VPN programları

Hotspot Shield Free Windows 11 içinde bedava kullanıma sahip. En güvenilir olarak görülen hizmetlerden biridir. Bunun yanı sıra aşağıya eklediğimiz görselde yer alan VPN programları denemeden önce kullanıcılar tarafından yapılan yorumlara bir göz atmanızı öneriyoruz.

Uygulamaların geneline ‘Microsoft Store’ içerisinde bulacaksınız. Arama bölümüne VPN yazmanız yeterlidir.

windows vpn programi 3
Windows 11 VPN programları

Windows 11 ücretsiz VPN programı önerilerinin çoğunun belli bir kullanım ömrüne sahip olduğunu belirtelim. Bazıları belli bir dakika veya saatle hizmet vermekte, bazıları belli güne kadar parasız kullanım imkanı sunmakta. Tabi süresiz parasız VPN uygulamalarında ise, belli bir MB olarak günlük kullanım izni verilmekte.

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir