X96 Mini Android TV Box hard reset atma

blank

X96 Mini hard reset nasıl atılır diye arayışta olanlar kesin bilgi burada. Android TV Box hard reset atma işlemi format atma ile sonuçlanmış olacak. X96 sıfırlama videosuna bakalım.

teknik destek

Android TV Box X96 Mini hard reset atmadan önce genel bir özelliklerinden bahsetmek istedik. X96 Mini 2019 haricinde 2017 ve 2018′ in yazılımları farklı olabilir. Ama büyük ihtimal aynı donanıma sahip cihazlar. Bundan dolayı aynı yöntemle işlem yapacağız.

X96 Mini, Smart TV özelliği olmayan televizyonları Smart TV özelliği kazandırmak için kullanılan cihazdır. Android işletim sisteminin yer aldığı cihazda yer alan Google Play sürümünün desteklediği tüm uygulamaları bu cihazda kullanabilirsiniz. Google Chrome ile de internette dolaşabilirsiniz.

X96′ da uzaktan kumanda, 2 GB RAM (eski modelinde 1GB bulunmakta), 16B ROM, hafıza kart girişi 64 GB’ ta kadar destekler, mali 4 çekirdek işlemcisi, 4K UHD yayın, çoğu video formatını desteklemesi (3 GP, MP3, MP4, Mpeg 4, Gif, jpg ve dahası özellikleri arasında. Android 7.0 veya Android 7.1.2 sürümü yüklü olarak gelmekte. 

X96 Mini hard reset atma

X96 Mini hard reset nasıl atılır? Eski modellerde biraz farklı. Yeni modelde ilk bakışta hard reset butonunu bu bölümde bulamayacaksınız. 

Eski X96′ da hard reset butonu arkada bağımsız bir çelikle işlem yapılıyor. Yeni X96 hard reset için “Av” bölümünden yapılmakta. İçerisinde bir buton yer alıyor. www.andronova.net

  • Cihazın güç kablosunu çıkarın.
  • Toplu iğne veya kürdan kullanarak “Av” girişindeki butona basılı tutunuz.
  • Butona basılı tuttuğunuzdan eminseniz “Güç” kablosunu yerine takın. Ama hala butona basılı tutunuz.
  • Ekran yazılar geldi ise butondan elinizi çekin.
  • Telefonda olduğu gibi “Wipe data resetle” devam edin. Buraya kumanda da yer alan yön tuşlarını kullanın.
  • Sonra “Yes” seçeneğine gelerek kumandadan “Ok” tuşuna basınız.
  • İşlem tamam ise başa dönecek ve “Reboot” olan seçenekte yine “Ok” butonuna basıp cihazın açılmasını bekleyin.

X96 Mini Android TV Box hard reset atmaX96 Mini hard reset atmaX96 Minihard resetX96 Mini format atmaX96 Mini sıfırlama

X96 Mini kilidini açma sorunu

Bu işlem aynı zamanda yazılımda görülen sorunlarda ve kilitlenen durumlarda kullanılabilir. Sıfırlama işlemiyle cihaz içerisindekiler silinir ve uygulamalar kalkar.

İşlem yapamayanlar için konu anlatımlı videomuza bakmaları yeterli olacaktır.


Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2019, 01:43

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!