X96 Mini yazılım güncelleme ROM atma

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

X96 Mini rom atma SD kartla kolayca yapabilirsiniz. Bu işlem genelde cihazın açılmaması veya yazılım hatasında kullanılmakta. X96 Mini yazılım yükleme için USB burning tool.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

X96 Mini Android TV Box, daha çok interneti olmayan TV’ lerde ve televizyonunu Smart TV’ ye dönüştürmek isteyenler tarafından kullanılmakta. Kalite olarak orta dereceye sahip olan cihazın kesinlikle 2 GB olan modelinin kullanılması gerekiyor.

Bu cihaz eskiden uygun fiyata satılmaktaydı. Çin üzerinden 100-120 TL arasında alınabiliyordu. Şu an ne kadara geliyor bilemiyorum. Malum vergilendirme devreye girdi. Biz bu üründen 2 tane aldık ve birinde kısa süre sonra açılışta sorunla karşılaştık. Sorunu nasıl çözdük dersiniz hadi yazının devamına bakalım…

X96 Mini çalışmama sorunuyla karşılaşanlar ilk öneri X96 Mini hard reset yazımızdaki işlemleri yapmaları. Sonra devam ediyorsa ROM atılması gerekebilir.

Dikkat! X96 Mini yazılım güncelleme veya ROM atma işleminde SD kartta ihtiyacınız var. Hafıza kartına kırmızı yazıdaki dosyaların tamamını olduğu gibi kartta atınız. Her hangi bir klasör kullanmadan.

X96 Mini, akıllı televizyon kutusu olarak kullanılan bir cihazdır. Bu cihazlar, televizyonunuzu internete bağlayarak çeşitli uygulamaları çalıştırmanıza, video içeriklerini akış yapmanıza ve oyunları oynamanıza olanak tanır. X96 Mini, Android işletim sistemi sayesinde geniş bir uygulama yelpazesine erişim sağlar.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

X96 Mini yazılım güncelleme notları

X96 Mini, çıkışından bu yana farklı Android sürümleriyle gelmiş olabilir. Üretici, cihazın işletim sistemini güncellemek için zaman zaman yeni sürümler sunabilir. Ancak, cihazın çıkış tarihinden itibaren kullanılan ana Android sürümlerine göz atalım:

 1. Android 7.1 Nougat: X96 Mini’nin piyasaya sürülmesiyle birlikte genellikle bu sürümle gelmiştir. Android 7.1 Nougat, kullanıcılara stabil performans ve temel akıllı televizyon deneyimi sunar. Uygulama uyumluluğu ve günlük kullanım için genellikle yeterli bir seçenektir.
 2. Android 9.0 Pie: Daha sonraki güncellemelerle, cihazın Android 9.0 Pie sürümüne yükseltilebileceği rapor edilmiştir. Bu güncelleme, daha modern bir arayüz, geliştirilmiş güvenlik ve performans iyileştirmeleri gibi avantajlar sunabilir.

Güncelleme nasıl yapılır?

X96 Mini’nin Android işletim sistemini güncellemek istiyorsanız, genellikle şu adımları izlemelisiniz:

 1. Ayarlar’a girin: Cihazınızın menüsünden “Ayarlar” bölümüne gidin.
 2. Sistem ayarları: Ayarlar menüsünden “Cihaz Hakkında” veya benzer bir seçeneği bulup tıklayın.
 3. Güncellemeleri kontrol edin: Burada “Yazılım Güncellemesi” veya “Sistem Güncellemesi” gibi bir seçenek bulunmalıdır. Bu bölüme girerek güncellemeleri kontrol edebilirsiniz.
 4. Güncellemeyi başlatın: Eğer yeni bir güncelleme varsa, cihazınız size bunu bildirecektir. Güncellemeyi başlatmak için talimatları izleyin ve cihazınızı güncelleyin.

X96 Mini ROM nasıl atılır

Arkadaşlar açılış ve diğer sorunlarda cihaz açılmıyorsa sıfırlamanın denenmesi gerekiyor. Sonrasında önerimiz manuel ROM’ un atılması. Sonra olmazsa yazılım yükleme programı kullanılması.

ROM atmak için SD kart yuvasına hafıza kartı koyarak işlem yapabilirsiniz. Bunun için ilgili dosyaları hafıza kartına atmanız gerekiyor. X96 Mini ROM indirme bağlantısı aşağıda. X96 Mini SD kartla ROM yükleme

ROM yükleme işlemi için karta atılan ilgili dosyalardan sonra cihazın güç bağlantısını çıkarıp “Av” yazan yere kürdanla basılı tutup sonra güç bağlantısını takarak işlem yapılacak. www.andronova.net

 • X96 Mini ROM indir SD karta at: drive.google.com/drive/folders/1AuV0o9OJHaNGf-vuixjLGVZmeCz3eNCc
 • SD kart (hafıza kartını USB yanında yer alan yuvaya takınız
 • Güç kablosunu çıkarın
 • İğne veya kürdanı AV’ içerisinde sokup butona temas ettiğinden emin olun
 • Basılı tutarken güç kablosu takılsın ve yazılar gelene kadar bekleyin
 • Yuvarlak bir daire ekrana geldiyse “Av” ‘ da yer alan butonu bırakın
 • Yazılım otomatik olarak yüklenecektir

Aşağıdaki videomuz konunun anlaşılmasına yardımcı olabilir.

Yukarıdaki işlem olumsuz olduysa bir daha deneyin. Yine olmadıysa X96 Mini yazılım yükleme programı USB burning tool ile deneyin. Manuel kartla olmazsa o zaman denenecek yazılımdır.

X96 Mini yazılım yükleme programı

 • USB burning tool bilgisayara yüklendikten sonra aşağıdaki sıralamayı takip edelim.
 • Uyumlu ROM’ u bilgisayara indiriniz
 • Yazılım yükleme programını çalıştırıp “Language” dil ayarını değiştiriniz
 • File’ den “Import image” seçeneğine dokunup bilgisayara attığınız yüklenecek yazılımı seçiniz
 • X96 Mini bilgisayara çift taraflı USB kablo ile bağlayın
 • “Start” ile işleme başlayınız
X96 Mini yazılım güncelleme ROM atma
X96 Mini yazılım güncelleme ROM atma
X96 Mini ROM atma
X96 Mini yazılım yükleme

X96 Mini Android 7.1 veya Android 7.0 ROM atılmalı. Uyumlu sürüm p281 olarak geçiyor. Farklı bir sürüm numarasında ise sonunda W olanı tercih ediniz. Android 8.0 ve üstü güncellemeler çıkarsa cihaz içerisinden güncellemeyi başlatın. Fabrika ayarlarına dikkat edin.

Not: X96 Mini yazılım güncelleme için, Android 10, Android 11, Android 12, Android 13 ve Android 14 gibi sürümlere desteği olmayacağını düşünüyoruz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir