X96 Mini yazılım güncelleme ROM atma

media 4812

X96 Mini rom atma SD kartla kolayca yapabilirsiniz. Bu işlem genelde cihazın açılmaması veya yazılım hatasında kullanılmakta. X96 Mini yazılım yükleme için USB burning tool.

Andronova

X96 Mini Android TV Box, daha çok interneti olmayan TV’ lerde ve televizyonunu Smart TV’ ye dönüştürmek isteyenler tarafından kullanılmakta. Kalite olarak orta dereceye sahip olan cihazın kesinlikle 2 GB olan modelinin kullanılması gerekiyor.

Bu cihaz eskiden uygun fiyata satılmaktaydı. Çin üzerinden 100-120 TL arasında alınabiliyordu. Şu an ne kadara geliyor bilemiyorum. Malum vergilendirme devreye girdi. Biz bu üründen 2 tane aldık ve birinde kısa süre sonra açılışta sorunla karşılaştık. Sorunu nasıl çözdük dersiniz hadi yazının devamına bakalım…

X96 Mini çalışmama sorunuyla karşılaşanlar ilk öneri X96 Mini hard reset yazımızdaki işlemleri yapmaları. Sonra devam ediyorsa ROM atılması gerekebilir.

Dikkat! X96 Mini yazılım güncelleme veya ROM atma işleminde SD kartta ihtiyacınız var. Hafıza kartına kırmızı yazıdaki dosyaların tamamını olduğu gibi kartta atınız. Her hangi bir klasör kullanmadan.

X96 Mini ROM nasıl atılır

Arkadaşlar açılış ve diğer sorunlarda cihaz açılmıyorsa sıfırlamanın denenmesi gerekiyor. Sonrasında önerimiz manuel ROM’ un atılması. Sonra olmazsa yazılım yükleme programı kullanılması.

ROM atmak için SD kart yuvasına hafıza kartı koyarak işlem yapabilirsiniz. Bunun için ilgili dosyaları hafıza kartına atmanız gerekiyor. X96 Mini ROM indirme bağlantısı aşağıda. X96 Mini SD kartla ROM yükleme

X96 Mini SD kartla yazılım yükleme

ROM yükleme işlemi için karta atılan ilgili dosyalardan sonra cihazın güç bağlantısını çıkarıp “Av” yazan yere kürdanla basılı tutup sonra güç bağlantısını takarak işlem yapılacak. www.andronova.net

 • X96 Mini ROM indir SD karta at: drive.google.com/drive/folders/1AuV0o9OJHaNGf-vuixjLGVZmeCz3eNCc
 • SD kart (hafıza kartını USB yanında yer alan yuvaya takınız
 • Güç kablosunu çıkarın
 • İğne veya kürdanı AV’ içerisinde sokup butona temas ettiğinden emin olun
 • Basılı tutarken güç kablosu takılsın ve yazılar gelene kadar bekleyin
 • Yuvarlak bir daire ekrana geldiyse “Av” ‘ da yer alan butonu bırakın
 • Yazılım otomatik olarak yüklenecektir

Aşağıdaki videomuz konunun anlaşılmasına yardımcı olabilir.

Yukarıdaki işlem olumsuz olduysa bir daha deneyin. Yine olmadıysa X96 Mini yazılım yükleme programı USB burning tool ile deneyin. Manuel kartla olmazsa o zaman denenecek yazılımdır.

X96 Mini yazılım yükleme programı

 • USB burning tool bilgisayara yüklendikten sonra aşağıdaki sıralamayı takip edelim.
 • Uyumlu ROM’ u bilgisayara indiriniz
 • Yazılım yükleme programını çalıştırıp “Language” dil ayarını değiştiriniz
 • File’ den “Import image” seçeneğine dokunup bilgisayara attığınız yüklenecek yazılımı seçiniz
 • X96 Mini bilgisayara çift taraflı USB kablo ile bağlayın
 • “Start” ile işleme başlayınız

X96 Mini yazılım güncelleme ROM atmaX96 Mini ROM atma

X96 Mini Android 7.1 veya Android 7.0 ROM atılmalı. Uyumlu sürüm p281 olarak geçiyor. Farklı bir sürüm numarasında ise sonunda W olanı tercih ediniz. Android 8.0 ve üstü güncellemeler çıkarsa cihaz içerisinden güncellemeyi başlatın. Fabrika ayarlarına dikkat edin.


Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2019, 20:16

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın