Xiaomi Dünyanın En Hızlısı Mi4’ü Duyurdu

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Xiaomi’nin bir süredir sızıntılar eşliğinde ortaya çıkan üst düzey akıllı telefonu Mi4 artık resmi. Xiaomi Mi4’te metal çerçeveye yer veriliyor. Çıkarılabilir arka kapak, metal görünüm sayesinde çerçeveyle uyum içerisinde. Miui kullanıcı aryüzüyle iOS’tan esinlenen Xiomia’nin Mi4’ün tasarımında iPhone’dan esinlendiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

teknik destek

Mi4’te 2.5GHz hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 801 işlemcisi yer alıyor. Telefonda 5-inç büyüklüğünde Sharp  ve Japan Display tarafından geliştirilen Full HD çözünürlüklü panel kullanılıyor. 3GB RAM’e sahip akıllı telefonun depolama biriminde 16 ve 64GB’lik seçenekler bulunuyor.

3.080mAh kapasiteli pilin yer verildiği Xiaomi Mi4’te oldukça iddialı bir kamera bizleri karşılıyor. F/1.8 diyafram aralığına sahip 13MP çözünürlüklü arka kamera aynı zamanda 4K Ultra HD video kayıt çekebiliyor. Telefonun ön kısmında ise yine f/1.8 diyafram aralığına sahip 8MP çözünürlüklü kamera bulunuyor.

Android 4.4 KitKat tabanlı 6 nesil Miui kullanıcı arayüzüyle çalışan Mi4’ün yanında farklı renklerde birçok arka kapak satışa sunulacak. Söz konusu kapaklar farklı malzeme kalitesinde ve aralarında ahşap da bulunuyor.

Mi4’ün 16GB’lik versiyonu Çin’de 322 dolar, 64GB’lik seçeneği ise yine Çin’de 403 dolar fiyatla satışa sunulacak. Mi4’ün 3G versiyonu  29 Temmuz’da raflarda olacak. LTE destekli Mi4 içinse kullanıcılar eylül ayını beklemek zorunda.

Dünyanın en hızlı akıllı telefonu olarak tanıtılan Mi4’ün yıl sonuna kadar Xiaomi’nin telefon satışlarına büyük katkı sunması bekleniyor. Yılın ilk yarısında 26.1 milyon akıllı telefon satan Çinli üretinin 2014 hedefi ise 60 milyon satış gerçekleştirmek. Xiaomi ayrıca yıl sonuna kadar aralarında Türkiye’nin de yer aldığı on yeni pazara açılacak. Dolayısıyla 60 milyonluk satış adetine ulaşılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

1234567

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!