Xiaomi güvenli mod açma kapatma çıkma işlemi

blank

Xiaomi güvenli mod nedir nasıl açılır ve nasıl kapatılır gibi sorularınıza cevap için resimli anlatımı sizlere hazırladık. Kaldırılmayan uygulamayı kaldırmada önemli rol oynamakta.

teknik destek

Güvenli mod (Safe mode), telefonun normal açılışından farklı bir özellikle cihazı çalıştırır. Burada amaç cihaz performansını izleme ve sorunlu kısımları tespit etme. Bu modda telefon açıldığında yüksek hızda çalışmakta. Bunun nedeni arka planda çalışan uygulamaların çoğu çalışmasına izin verilmemesinden kaynaklı. 

Telefon hızını etkileyen önemli faktör uygulamaların büyük ölçüde RAM tüketimi yapması. İşte burada cihaz analizi rahat yapılacaktır.

Xiaomi güvenli mod nasıl açılır?

Xiaomi günümüzde yeni yeni popülerleşmeye başlayan bir telefon markasıdır. Bu telefonla ilk defa karşılaşan kullanıcılar güvenli mod durumuna nasıl geçiş yapacağı konusunda belirsizlik yaşamaktadır. Güvenli moda geçmek için ilk yapmanız gereken telefonu kapatma tuşuna uzunca basıp telefonu kapatmaktır. Daha sonra bir elinizle ses kısma tuşuna basıp diğer elinizle de aynı anda güç düğmesine basarak telefonunuzu açın. Telefonunuz tamamen açıldığında ekranın sağ ya da sol alt kısmında güvenli mod veya safe mod yazıyorsa güvenli mod aktif duruma geçmiştir.

  • Telefon açık duruma gelsin
  • Güç butonuna basınız ve  “Yeniden başlat”
  • Başlarken “Sesi kısma” ve “Güç” tuşlarına birlikte basınız
  • Telefonun logusu çıkarsa önce “Güç” butonunu bırakın
  • Ses tuşuna basmaya devam edin. Yani elinizi çekmeyin
  • Telefon üst tarafında “Güvenli mod” yazdı ise tuşu bırakınız. 

Xiaomi güvenli mod nasıl kapatılır?

Şimdi Xiaomi güvenli mod açma kapatma konusunda kapatma konusuna geldik. İlk önce parmağınızla güç tuşuna basın. Çıkan seçeneklerden yeniden başlatı seçin. Telefonunuz tekrardan açıldığında güvenli mod devreden çıkmış yani kapalı duruma gelmiş bulunmaktadır.

Güvenli mod her kullanıcının bilmesi gereken ama çoğu kullanıcı tarafından bilinmeyen bir kavramdır. Doğru kullanıldığında telefonunuzun kullanım süresinin uzamasını sağlamaktadır. Fakat ne olduğunu ve nasıl kullanılacağını bilmeyen kullanıcılar güvenli moddan uzak durmaktadır.

Xiaomi güvenli mod açma kapatma çıkma işlemi
Xiaomi güvenli mod açma kapatma çıkma işlemi

Tuşlara basıldığında emin olun. Fiziksel bir aksaklık varsa farklı yöntemlerle işlemlerin yapılmaması sağlıklı olacaktır. Belki teknik servisle görüşmeniz daha mantıklı olacaktır.

Xiaomi güvenli mod nasıl kapatılır
Xiaomi güvenli mod kapatma işlemi

Moddan çıkamıyorum ya da giremiyorum

Moddan çıkamıyorum şikayetlerin bir çoğunun kişilerle alakalı olduğunu düşünüyoruz. Bir çoğunun işlemlerde eksiklik veya yanlış yaptığını görüyoruz. Farklı modellerin yöntemleri değişken olma olasılığının da düşünülmesi gerekir.

Butonların gerekli testini yaptıktan sonra şarj faktörüne dikkat ediniz. Android sistemlerinde yanlış saat, şarj yetersizliği ve kurulu olan uygulamaların yol açtığı bir çok etken vardır.

Telefonların yardımcı araçlarını kullanarak denenmesi belki işe yarayabilir. Yazılım kısmındaki engellerin aşılması adına yapılacak bir güncelleme ya da yazılımın sıfırdan tekrar kurulması ortaya çıkan tüm problemlerin çözümü olma olasılığı var.

Xiaomi güvenli mod önemi

Xiaomi güvenli modda silinmeyen uygulamaları silme ve cihazda donma / kilitlenme durumlarını burada çözebilirsiniz. Buna neden olan uygulamaları siler veya devre dışı bırakarak test edebilirsiniz.

En iyi yanlarından 3. parti denilen uygulamaların sisteme etkisini burada gözlemlenebilir. Normal şekilde Xiaomi açılmıyor ise kesinlikle bu işlem yapılması gerekiyor.

Güvenli mod telefonunuzun, karşılaşacağı sorunları önceden tespit etmesini sağlar. Bununla birlikte bu sorunların nelerden kaynaklandığını da bulmanızda yardımcı olmaktadır. Bu mod açık olduğunda telefona indirdiğiniz uygulamalar devreye girmeden telefonunuzun açılması sağlanmaktadır. Güvenli mod sayesinde daha önce telefonunuzdan silemediğiniz ve telefonunuza zarar veren uygulamalardan kurtulabilirsiniz. Güvenli mod nedir ne işe yarar ve nasıl yapılır detayları sizlerle paylaştık.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!