YouTube gizli video bu videoya erişim izniniz varsa oturum açın

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

YouTube gizli video bu videoya erişim izniniz varsa oturum açın hatası alanların bazılarının merak ettiği konulardan biri olabiliyor. İçerikte ne demek dışında birde oluşabilecek aksaklıklarda ne gibi işlemlerin uygulanması gerektiği hakkında önerilerimiz olacak.

Ad imageAd image

Gizli video, YouTube yayıncısının içeriği gizlediği veya belli kişilere tanımladığı paylaşım videolarına diyebiliriz. Bunla çoğunlukla yayınlanan dizilerin bölümlerinde denk geliriz. Yayına hazırlanır ve taslak şeklinde tutarak daha sonra yayına alınır. Bu genelde bölümün tam halinin yayınlanması yerine parça parça yayına alarak hem daha çok izlenme hem de daha fazla para kazanma hedefi ile yapılır.

Siyah ekranda YouTube bu videoya erişim izniniz varsa oturum açın yazısı geliyor ve video açılmıyor sorunu oluştuğunu düşünenler için yukarıda kısa bir açıklama yaptık. Yazımızın devamında ise oluşabilecek problemlerde ne gibi işlem yapılması gerektiğinden söz edeceğiz.

YouTube gizli video ne demek

İçerik yayıncısının ilgili videoyu henüz genele açmadığı anlamını taşıyan bir bilgi mesajıdır. Lakin bazen videonun erişime kısıtlamasında sistemsel durumlar veya kurallar gereği de karşımıza çıkabiliyor. Net anlaşılması için yayına alan yöneticinin gerekli incelemeyi panel üzerinden yapması gerekir.

Video neden açılmıyor yazanlar çoktur. Bu göreceli bir durum olduğunu söyleyerek olası sebeplerden söz edeceğiz. Yukarıdaki net bir açıklamadır ama birde farklı sebeplerden dolayı yayına girmeyen videolar olabiliyor.

Ad imageAd image
  • İçeriği siz yayına aldıysanız, videonun düzenleme alanına girip yayın şeklini kontrol edin.
  • Gizli veya liste dışı şeklinde olan seçeneklere videoyu çekin. Test edin ve sonra tekrardan herkese açık olarak ayarlayınız.
  • Çok sık aynı şeyi tekrarlamışsanız belli süre işlemleri değiştirmenize izin verilmeyecek.
  • Bilgisayar, telefon ve internetin engellenmesi olasılığında farklı yerlerden test edilmesi gerekiyor.
  • Yayına alınan içeriğin kural dışı olma olasılığını değerlendirin.
  • Yayıncının daha sonra ful halini yayına alacağından şu an için görüntülenmesini istemeyebilir.

Bunlardan bazılarının işe yaraması mümkün. Artı geçici bir aksaklık olma olasılıklarını da değerlendirebilirsiniz.

YouTube gizli video
YouTube gizli video bu videoya erişim izniniz varsa oturum açın

Gizli videolar nasıl açılır

Gizli videoyu açmak için biz genelde bölgelere erişimin kısıtlanmış videoları vpn kullanarak erişim yaparız. Ya da vpn özelliğine sahip tarayıcılarla erişim sağlanabilir. Örnek Opera çok işinize yarayacaktır. Dahili böyle bir özelliğe sahiptir.

Çok sık işlemlerden ötürü kısıtlananların belli zamana kadar hiç bir şekilde hesaplarını kullanmaları bazen daha akıllıca olabiliyor.

Başka cihaz kullanarak içeriğe ulaşanları önce yardımcı bir araç kullanılmadığından emin olunmasını söylüyoruz. Bu yöntemlerin bazıları kalıcı yasaklamaların çıkmasına neden olabiliyorlar.

Uygulamadaki çıkan uyarılar

Video oynatırken bir anda gizli video oluşuyorsa, ya yayıncının bir şeyleri değiştirdiği anlamını taşıyabiliriz ya da durdurma gibi yaptırımlar uygulanmışolabilir.

Versiyon tarafında yaşanan olumsuzluklarda ise, başka sürümle test edilebilir ve karar verildiğinde belli süreliğine bu şekilde geçici bir yol bulunabilir. Tarayıcı üzerinden denemeden farklı yöntemlerle uğraşmamanızı da öneririz.

Son olarak yukarıda önerdiğimiz hizmet bazen kullanılmasından dolayı erişim kısıtlama oluşturabiliyor.

Platformun destek tarafına bildirimde bulunmak isteyenlerin talep gönderimizi hesapları üzerinden yapmalarını da öneririz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
Türkçe