Yüksek voltaj düşürücü akım koruyucu priz hangisi daha iyi

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

Haberimiz çoklu priz ve yüksek voltaj düşürücü akım koruyucu priz kullanıma yönelik önemli açıklamaları içeriyor. Hangi akım koruyucu priz markasını almalıyım diyenlere uyarı amaçlı bu içeriği hazırladık.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Yüksek voltaj düşürücü prizler şu aralar daha sık karşımıza çıkar oldu. Elektrik kullanımının sorunlu olduğu yerlerde kesinlikle kullanılan ürünlerden biridir. Özellikle önem arz eden cihazların arızalanmaması adına ilk akıllara gelen bu ürünü alırken dikkat etmeniz gereken hususlar var.

Yazdığımız şeylerin bir çoğu kendi düşüncemizdir ve iyi araştırmadan hiç bir ürüne yönelmemenizi öneririz. Kesinlikle ne alırsanız alın önce kullanıcıların yorumlarını okumadan karar vermeyin. Dikkate alacağınız yorumlarında farklı kanallar kullanılarak okunması önerilir.

Akım koruyucu cihazların kullanımı

Yüksek voltajın düşürülmesi adına önemli bir ürün olduğundan dolayı sıradan bir markanın ürünü tercih edilmemesi önerilir. En azından hangi şey için kullanacaksanız ona göre bir ürün seçilmeli.

Maliyet açısından en iyi önlemlerden biri olan bu ürünlerin ortalama fiyat aralığı 50-500 arası değişken olduğunu söyleyelim. Hangisini alayım derken önce ne kadar bir fiyat aralığını tercih ettiğiniz önemlidir.

Geçenlerde bir arkadaşıma aldığımız ürünün yerli olduğunu düşünerek satın aldık. Lakin ürünün arkasında Çin malı olduğunu gördük. Normalde Çin malı gibi bir takıntımız yok. Lakin burada bir kalite sınıfı var ve firmanın hangi seviyede bir ürün tercih ettiğini bilemediğimizden net bir görüş belirtemedik.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

İnternetten aldığımız bir çok ürünü önce bulunduğumuz şehirde birebir bakım ondan sonra sipariş ediyoruz. En azından almak istediğimiz ürün bulunduğumuz yerde varsa bu şekilde bir yol izliyoruz. Sonra kullanıcıların yorum ve şikayetlerini okuyoruz.

Kullanılan malzeme kalitesine dikkat

Bizim karşımıza çıkan sorunlardan biri kullanılan ürünün plastik kalitesi. Ödünç aldığımız bir ürünün gözlerimizin önünde yanmaya başladığına şahit olduk. Bu konuda en dikkat edeceğiniz ürün kalitesinden emin olduğunuz bir markayı seçmeniz olacak.

Kullandığınız ürünü kaç cihazda veya beyaz eşyada kullanacağınız faktörü çok önemlidir. Büyük elektrik tüketimi yapan birden çok ürünün aynı prizde kullanılması çoğu zaman sorun çıkarır. Bu şekilde kullanacakların akılı priz modeline dikkat etmeleri gerekiyor.

Yuksek voltaj dusurucu 1
Yüksek voltaj düşürücü akım koruyucu priz hangisi daha iyi

Çoklu priz tercihine dikkat

Kesinlikle kullanılan dandik dediğimiz ürünlerden uzak durun. Çok ucuza satılan bir çok ürün yüksek voltaj ve ısıya maruz kaldığında yandığına şahit olduk. Bundan dolayı bilindik markaların tercihi daha mantıklı olacak.

Birçok çoklu prizin aksine reddot tasarım ödülü almış, ilginç bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor. Bir çok model olarak sunulan piyasadaki çoklu prizlerin gerek tasarım gerekse hayatı kolaylaştırmasıyla bir adım öne geçen markalarla karşılaşacaksınız. Hemen hemen her ortamda kullanabileceğiniz estetik tasarımı ile dikkat çeken modeller priz deyince aklımızda oluşan karışıklık ve saklanması gereken şey algısını da kırmayı başaran modeller var.

Çoklu prizlerini bu kadar ilginç yapan özellikleri neler? İki modeli de inceleyerek anlatmaya çalışalım.

Çoklu model olarak sunulan, her yanı prizli olan ve usb bağlantısı bulunan olarak ikiye ayırmak yanlış olmaz diye düşünüyoruz. Özellikle artan akıllı telefon kullanımı ile priz ve usb arayışı içerisinde olan insanlar olarak USB duyunca biraz daha dikkat kesildiğinizi fark eder gibiyiz.

Küp bir tasarıma sahip olan prizlerin bir yüzü priz bağlantısı olarak ayrılmış. Kalan 5 yüzden birinde 2 adet USB çıkışı ve toplamda 4 adet priz bulunuyor. Bu anlamda hem ev içerisinde hem de ofis yaşantısında artan priz ve USB ihtiyacını yer kaplamayan tasarımı ile hayat kurtaran modelleri göreceksiniz.

Diğer model olarak karşımıza çıkan cihazda ise 5 yüzün tamamı priz ile kaplı. Benzer birçok markanın aynı tasarımsal şekle sahip prizleri olsa da ürünlerin tasarım olarak kesinlikle bir adım öne geçen markaları göreceksiniz.

Kullanacağınız modellerde elbette ki sadece tasarım ile bitmiyor. USB’ siz model içerisinde özellikle ev içerisinde kullanımı oldukça kullanışlı olduğumuz uzaktan kumandalı priz bulunuyor. İlk bakışta çok fazla işlevi yok gibi gözükse de üzerinde bulunan bulunan buton ve ayrı olarak kutusundan çıkan açıp kapama butonu ile kullanmadığınız ürünlerin elektriği tek tuş ile kesmek mümkün oluyor.

Çoklu priz avantajları

Yukarıda da değindiğimiz gibi ürünlerini normal prizlerle karşılaştırmak çok da doğru olmaz. Kullanım kolaylığının her daim ön planda tutulduğu prizlerin hayatınızın her alanında kullanmak mümkün. Firma priz ihtiyacının önemini anlamış ve kullanımı kolaylaştırmak istemiş olacak ki kutu içeriğinde dilediğiniz yere monte etmeniz için bir de aparat çıkıyor.

Yapıştırılabilir ve kolay çıkarılabilir yapısıyla hemen hemen her yüzeye monte edebileceğiniz bu aparat ile birlikte priz ve USB kullanımına yoğun ihtiyaç duyduğunuz noktalarda rahatlıkla kullanmak mümkün oluyor. Örnek vermek gerekirse ben masamın altına monte ettiğim ve hem bilgisayarımı hem de akıllı telefonumun elektrik ihtiyacını çok rahat bir şekilde karşılıyorum. Artı anahtarlı bir model.

Etrafa yayılmış prizlerdense böyle bir tasarım ile bu ürünü kullanmak hem daha rahat hem de keyifli oluyor.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir