Android telefonda çöp kutusu nasıl temizlenir

Android telefonda çöp kutusu nasıl boşaltılır

Telefonda çöp kutusu nasıl temizlenir, Android sisteme sahip olan hemen hemen tüm cihazlarda benzer işlemler yapılmakta.

Andronova

Bir çok kullanıcının cihazlarından sildikleri şeylerin çöp kutusunda olduğunu bilmediğini biliyor musunuz? Hatta bazılarının da çöp kutusu nedir bilmediklerini de düşünüyoruz.

İçerikte, bilgisayarlarda olduğu gibi telefonlarda da Geri Dönüşüm Kutusu benzeri bir çöp kutusu olduğunu ve telefonda çöp nasıl boşaltılır bunu anlatacağız.

Telefonda çöp kutusunu boşaltma

Dosyalar uygulaması ve fotoğraflarınızın bulunduğu alandan işlem yapmanız mümkün. Silinen veriler kalkmıyor ise, yardımcı bir uygulamaya yönelmeniz gerekiyor. Tabi geliştirici seçenekleri açılarak da kontrol etmemiz gerekiyor.

Şimdi yukarıda bahsettiğimiz şeylerin nasıl kullanıldığını alt başlıklarla anlatacağız. Yardımcı araç ihtiyacına yönelik tercih edilecek uygulamaların genelinde yorumların incelenmesi önerilmekte.

Google fotoğraflar alanından çöpleri temizleme

1. Fotoğraflar adlı uygulamayı açalım.

2. Kitaplık yazan seçeneğe geçin.

3. Çöp Kutusu yazısı ya da simgesine dokunun.

4. Seç ve Tümünü sil ya da temizle işlemini yapın. Tabi seçerek yapmak isterseniz, tek tek seçip işlem yapın.

Dosyalar uygulaması ile çöp kutusunu temizleme

Google dosyalar, bazı telefon modellerine ve yeni eski olarak değişken göstermekte. Tabi markaların çeşitliliğini de unutmayalım. Örnek Galeri olarak adlandırılan cihazlar var.

1. Dosyalar alanına girelim. Eğer telefonunuzda bu bölüm yoksa Google Store‘ den bu uygulamayı kurmanız gerekiyor.

2. Cihazında kurulu olmayan kullanıcıların, uygulamayı kurduktan sonra, gerekli onay ve izinleri vermeleri gerekiyor.

3. Tüm öğeler seçilerek Sil ile onaylayın.

Android çöp kutusu uygulaması ile çöpleri temizleme

Çöp kutusu uygulamasını cihazınıza kurun ve gerekli izinleri onaylayın. Tabi nelere erişim izni verdiğinize dikkat edin. Örnek Kişiler (rehber) erişimi isteniyorsa dikkatli olun. Riskler arasında rehberinizdeki kişilerin silinmesi veya kullanılma durumu olasılıklar arasındadır.

Diğer dikkat edilecek husus ise, seçtiğiniz uygulamanın paralı olma olasılığı. Ücretsiz yazılı olanların detaylarına bakmanız önerilir. Artı kullanıcıların yorumları çok önemlidir.

Telefonda çöp kutusu nasıl temizlenir içeriğimiz, aynı zamanda çöp kutusu silindi nasıl geri getiririm diyenlere de hitap etmekte.

telefonda cop kutusu nasil temizlenir 2
Android telefonda çöp kutusu nasıl temizlenir

Sıradaki öneri içerik: Android uygulamaları nasıl yedeklenir

Andronova

Uzun yıllar teknolojiyle ilgili bir çok alanda çalışmış ve çalışma alanı ile ilgili gelişmeleri yakinen takip eden biri.

Bir cevap yazın