Siyah Renkli Optimus G Pro Satışa Hazırlanırken, Value Pack Güncelleme Paketi Yayınlanmaya Başlandı

MWC 2013 etkinliği kapsamında kullanıcıların beğenisine sunulan ve ilk aşamada sadece Güney Kore’de 500 bin satış rakamına ulaşan LG’nin 5.5-inçlik dev telefonu Optimus G Pro, Japonya’da 5-inç ekran boyutu ile satışa sunulmuştu. Her iki ülkede de beyaz renkle raflardaki yerini alan telefonun siyah renklisinin kısa süre içerisinde satışa sunulacağı LG Facebook tarafından açıklandı.

Siyah rengin ilk aşamada sadece belirli bölgelerde satışa sunulacağı bildirilirken, Güney Koreli üreticinin yeni amiral gemisi modeli için kısa süre önce yayınladı Value Pack adlı güncelleme paketinin ise kullanıcılara ulaştırıldığı açıklandı.

media 16954

Telefona baktıkça ekranın açık kalmasını sağlayan Smart Screen, yine gözlerimizi kapattığımızda ya da ekrandan farklı bir yöne çevirdiğimizde videoyu otomatik olarak durduran Smart Video ve hem arka hem de ön kamera ile aynı çekimler gerçekleştiren Dual Camera güncelleme kapsamında sunulan yenilikler arasında yer alıyor.

Söz konusu güncelleme ile telefonun Android versiyonunda herhangi bir yükseltme gerçekleştirmiyor. Optimus G Pro için Android 4.2.2 güncellemesine ait detaylar ise henüz gün yüzüne çıkmış değil. 1.7GHz frekans hızında çalışan 4 çekirdekli Qualcomm 600 işlemcisi, hız aşırtılmış Adreno 320 grafik birimi ve 2GB RAM’den güç alan telefon, 5.5-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü Super IPS ekrana sahip. 32GB dahili depolama sunan telefonda aynı zamanda microSD kart desteği yer alırken; telefon 3.140mAh gibi oldukça yüksek kapasiteli bir pile sahip. LG cephesinde Optimus G Pro’nun ülkemizdeki satışına dair henüz herhangi bir açıklama yapılmış değil.