Apple Music uygulamasına uzaktan nasıl bağlanılır

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Apple Music uygulamasını uzaktan bağlantı yaparak nasıl kullanabiliriz? Apple Music uygulaması ile Windows bilgisayara ve Android telefona uzaktan nasıl bağlanılır?

Ad imageAd image

Apple firmasının yapmış olduğu Apple Music yazılımını uzaktan kullanabilmeyi bu haerimizde yayınlayacağız. Peki uzaktan bağlantıdan kastımız nedir ? Apple Music uygulamasını uzaktan bağlantı ile kullanmadan kastımız bir iPhone cihazından evinizdeki veya işyerinizde bulunan bilgisayarda yüklü olan Apple Music uygulamasına bağlanarak kullanmadır. Peki bu işlemi nasıl yapabiliriz ? Bu konu ile ilgili detayları aşağıdaki başlığımız altında bulabilirsiniz.

Apple firması tarafından bazı ülkelerde yayında olan Apple Music uygulaması iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda çalıştığı gibi ayrıca bilgisayarınızda, Android cihazlarda, apple watch ve apple tv ortamlarında çalışmaktadır. Apple Music uygulamasını biraz önce bahsettiğimiz cihazlardan yönetebilmek için iOS işletim sisteminde herhangi bir özellik bulunmamaktadır.

Apple Music uzaktan nasıl bağlanılır

Apple Music uygulamasına uzaktan nasıl bağlanılır

Peki Apple Music uygulamasını iPhone telefonlarından nasıl kontrol edebileceğiz? İşte bu sorunuzun cevabını aşağıdaki maddelerde bulabileceksiniz. Şimdi Apple Music uygulamasını iPhone telefonunuzda kullanabilmek için aşağıdaki adımları takip ediniz;

Ad imageAd image
  • İlk olarak Apple Music uygulamasına üye olmanız gerekmektedir. Bu üyeliğinizde tanımlı olduğunuz Apple ID ile bilgisayarınızda yüklü olan iTunes programına giriş yapınız. Buradan da anlaşılacağı üzere bilgisayarınızda iTunes programının yüklü olması gerekmektedir. apple.com/tr/itunes/download/ adresinden iTunes programını indirebilirsiniz.
  • Ardından telefonunuza yani iPhone telefona App Store’den Remote uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Remote uygulamasının direkt linki: itunes.apple.com/us/app/remote/id284417350?mt=8
  • Yukarıdaki işlemlerin ardından bilgisayarınızda iTunes programını ve telefonunuzda Remote uygulamasını çalıştırınız.
  • Daha sonra telefonda çalıştırdığınız Remote programında Aygıt Ekle kısmına tıklayınız.
  • Bu işlemden sonra bilgisayarınızda bulunan iTunes uygulamasında Remote uygulamasının uyarısını alacaksınız. Karşınıza gelen butona tıklayarak iPhone telefonda kurulu olan remote uygulamasının sizlere vermiş olduğu kodu buraya giriniz.
  • Bu işlemin ardından artık remote uygulaması ile bilgisayarınızda bulunan Apple Music uygulamasını kontrol edebilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2017, 15:31

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir