Dikte etkinleştirilsin mi? Dikte nedir? (iPhone)

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

Dikte etkinleştirilsin mi? Dikte nedir? Dikte daha çok iPhone ve iPad cihazlarda sesli yazı yazabilme özelliğine denir. iPhone cep telefonda sesle yazabilirsiniz. Tabi dikte sadece bundan ibaret değil.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Dikte’ yi kullanırken ve Siri‘ yi kullanırken söylenen ve dikte edilen her şey kaydedilir ve isteklerin yapılması için Apple‘ a gönderilir. Gönderilen şeyler arasında; aygıt, ad, adres defteri, kişi adları, yakınlarınız, koleksiyondaki parça bilgileri, HomeKit kayıtlı uyumlu aygıtlar, fotoğraf albüm adları gibi diğer bilgilerde Apple gönderilebilir.

Yukarıdaki gönderilerin amaçı, iOS aygıtta eşlenmiş Apple Watch Siri ve Dikte sizi doğru şekilde anlaması ve söylediklerinizin anımasınmasına yardımcı olmak için kullanılmakta. Bu gönderilen bilgiler diğer Apple servislerinde kullanılmaz. Ama söylediğinizin yapılabilmesi için bazı bilgilere ulaşılabilmekte. Örnek Konum Servisleri özelliği açık ise, Apple konumunuz gidecektir. İstediğiniz zaman Konum Servislerini kapatabilirsiniz.

Aşağıda Siri ve Dikte nasıl açıldığını ve nasıl kapatıldığını gösteren ekran görüntüleri yer almaktadır. Her hangi bir sorunda haberin altındaki yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Dikte etkinleştirilsin mi?

Genel ayarların yer aldığı alanda “Siri” başlığından işlemleri yapabilirsiniz. Hatta komutla açmasını söyleyebilirsiniz.

Açılmadığı zaman elle işlemleri deneyin. Duruma göre kapat yapılabilir. Sonrasında ise genelde yer alan sıfırla içerisinde ayarları sıfırla yeterli olacaktır.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

sesle mesaj yazma açma ayarları

sesle mesaj yazma kapatma ayarları

iphone telefonda sesle mesaj yazma

dikte nasıl kapatılır

Dikte etkinleştirilsin mi ne işe yarar

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Dikte etkinleştirilsin mi ne demek

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak