Facebook Hesabını Kaç Kişi Şikayet Ederse Kapanır

Andronova
Yazar Andronova 11 Minimum Okuma

Facebook hesabını kaç kişi şikayet ederse kapanır? Konu alanına göre çok yapılan yorumlardan biridir. Karşınızdaki sizi rahatsız ediyor olabilir.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Normal yolla bildirim yapılmasında rağmen aktif paylaşımlarına devam ediyorsa ilk aklımıza gelen çoklu şikayetler oluyor. İçerikte Facebook kaç kişi şikayet ederse kapatılır sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

İçeriğimizde şikayetle hesap kapatma işlemlerinde yapmanız gerekenlerinden söz ediyoruz. Bunların kesin iş göreceğine garanti vermiyoruz. Alternatif yöntemler olarak değerlendirmenizi öneriyoruz.

Facebook çalınan hesabı kapatmak için kaç kişi şikayet etmeli sorusunun cevabı hesap hareketlerinde bir gerekçeniz olması gerekiyor. Hakaret, cinsel paylaşım, tehditlerde ve taciz için başvuru adresi yazımızda bulacaksınız. Bunların dışında malum telefonla dersinizi anlatacağınız resmi bir hizmeti bulunmuyor. Bu yazı, Facebook hesabını kaç kişi şikayet ederse kapanır sorularına yanıt olarak hazırlanmıştır. İşlemlerden önce, hesap kapatılma şartlarını okumanızı öneriyoruz.

Facebook Hesabını Kapatmaya Yönelik Toplu Şikayet Etme

Sosyal medya platformları kullanıcılarının hesaplarını kapatma taleplerini ele almak adına bir çok sürece sahiptir. Facebook hesaplarını kapatmaya yönelik toplu şikayet etme adımlarını bu kısımda inceleyeceğiz. Ancak, hatırlatmadan geçemiyoruz ki her hesap kapatma talebi, ilgili ağın belirlediği politika ve şartlara uygun olmadan geçer.

1. Facebook Hesap Kapatma Talepleri ve Politikaları:

 1. Hesap kapatma talepleriyle ilgili detaylı bilgi almak ve doğru adımları takip etmek için Facebook Yardım Merkezi’ni ziyaret etmelisiniz. Hesap kapatma politikalarını anlamanız ilgili hesabı kapatmak için önemlidir.
 2. Ağın kullanım şartlarını tekrarda gözden geçirmek faydalı olacak. Hesap kapatma taleplerini işleme alınmasında uygunluk önem arz eder. Kullanım şartlarına aykırı yapılan talepler pek dikkate alınmaz.

2. Toplu Şikayet Etme Adımları:

 1. Hesabınızı kapatma talebinizle ilgili bilgiler ve adımlar genellikle Facebook Yardım Merkezi’nde bulunur.
 2. Yardım Merkezi içinde “Hesabınızı Yönetme” veya benzer bir bölüme varsa ilgili bölüme gidin. Bu kısım genellikle hesap kapatma veya devre dışı bırakma seçeneklerini içerir.
 3. “Hesabını Kapat” veya benzeri bir seçeneği seçin. Facebook, genellikle bu süreci başlatmak için kullanıcıya bir dizi soru sorar.
 4. Hesap kapatma formunu doldurun. Bu form, hesabınızı neden kapatmak istediğinizi, kapatma sebebini ve belirli bilgileri içermelidir.
 5. Eğer belirli bir kullanıcının veya içeriğin, Facebook’un politikalarına aykırı olduğunu düşünüyorsanız, bu içeriği toplu olarak şikayet edebilirsiniz. İlgili bölümlerde şikayet etme seçeneklerini arayın.

3. Dikkat Edilmesi Gerekenler:

 1. Hesap kapatma taleplerinizi yaparken, doğru ve kesin bilgileri kullanmaya özen gösterin. Yanıltıcı bilgilerle yapılan başvurular dikkate alınmaz.
 2. Hesap kapatma süreci birkaç gün sürebilir. Sabırlı olun ve Facebook’un size verdiği bilgileri takip edin.
 3. Eğer belirli bir kullanıcı veya içerikle ilgili şikayetleriniz varsa, bu şikayetleri Facebook’un belirlediği doğru bölümlerde ve doğru formatta yapın.

4. Hesap Kapatma İşlemi Sonrası:

 1. Hesap kapatma işlemi başarılı olursa, Facebook genellikle bu işlemi doğrulamak adına birkaç adım daha atmanızı isteyecektir.
 2. Facebook, hesabın kapatılma talebi ardından bilgilerin güncellenmesini ve herhangi bir yanlışlık olup olmadığının kontrol edilmesini ister.

Hesap kapatma süreci Facebook’un belirlediği adımları takip etmeye ve gerekli bilgileri doğru girmeyi içerir. Kullanıcılar, bu adımları takip ederek hesap kapatma taleplerini sağlıklı bir şekilde iletir.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Facebook Kaç Kişi Şikayet Ederse Kapanır

Kesinlik ifadesinin olmadığını belirterek kaç kişi ile şikayet etmeniz gereceğini belirleyen bir kıssa yok.

En hızlı yöntem olarak da çok sayıda hesapla işlem yapılması yarar sağlayacağını söyleyebiliriz. Özetleyecek olursak ağın dikkatini çekecek kadar başvurular anında işleme alınmaktadır. Şikayet bildiriminde bulunmanız için izleyeceğiniz yolu aşağıya ekliyoruz.

Facebook şikayetle hesap kapatmak için kişinin profiline girerek noktalı alana geçeceksiniz. Şikayet et yazısına dokunun ve ilgili sebebi seçip gerekli başvurunuzu tamamlayın.

Sosyal hesaplarda yaşanan olumsuzluklarla alakalı çok sayıda içerik yayınlıyoruz. Sizin adınıza arayıp çözüm alacağınız özel bir hat yazı içeriğinde bulunmaktadır.

Dikkat etmeniz gereken hususlar şöyle;

 • Hesabınızı açarken hangi bilgilerin kullanıldığı önemli bir konudur.
 • Sorulduğunda nelere cevap verebildiğiniz.
 • Açarken kullanılan e-posta hesabına erişiminiz var mı?
 • Telefon numarası kullanarak açılan hesaptan numara kaldırılmamışsa hala aktif mi diye kontrol edin.
 • Hesap bilgileriyle kimlik bilgileriniz uyuşuyor mu?
 • Karşınızdaki kişinin başkalarına rahatsız verici hareketleri için örnekler verebiliyor musunuz?
Facebook hesabını kaç kişi şikayet ederse kapanır
Facebook hesabını kaç kişi şikayet ederse kapanır
Facebook kaç kişi şikayet ederse kapanır
Şikayetle kapatılacak hesaplar için gerekli adımlar
Facebook kaç kişi şikayet edince kapanır
Facebook kaç kişi şikayet ederse kapanır

Hesabı Şikayet Etmeme Rağmen Kapatılmıyor

Forumlarda sorulan Facebook hesabını kaç kişi şikayet edince kapanır şeklindeki soruların çoğunun yanıtları aynı oluyordur. Sürekli bir sayı vererek oluşturulan içerikler var. Bizse açıklama yaparken nasıl bir yol izleneceğinden de bahsediyoruz.

Bazılarının yazdığı şikayetleri okurken ortak olarak karşımıza çıkan bir çok şikayet konusu benzerlik göstermekte. Defalarca şikayette bulundum ve herhangi bir işlem yapılmadığını söyleyenlerin sayısı çoktur. İşlemin yapılmama olasılığı olarak aşırı kullanıcısı olan bir sosyal ağa sadece siz talep göndermiyorsunuz. Bu kadar yoğun kullanımına sahip bir sosyal medya sitesinden, anında geri dönüş beklemek doğru olmaz.

Bu haberimizde verdiklerimiz genel önerilerdir. İlla şu kadar kişi şikayet edince kapanır diye bir şey bulunmuyor. Çok fazla kişi mantıklı bir gerekçe ile şikayette bulunduğunda dikkat çekileceğini düşünüyoruz. Mantıktan kasıt geçerli bir sebep. Örnek hesapla dolandırıcılık yapılıyor ve uygunsuz içerik paylaşılıyor gibi.

Facebook Şikayetle Hesap Kapatma

Eskiden bu zamana kadar paylaşmış olduğumuz bir çok URL bağlantısının hala çalışıyor olması bu ağın destek hizmetinin olumlu devam ettiği anlamını taşıyor. Hemen alt tarafta örnek verdiğimiz bağlantıların yer aldığı daha fazla bağlantıya erişmek isteyenlerin haber sonundaki konumuza girmelerini öneriyoruz.

 • facebook.com/help/contact/567360146613371
 • facebook.com/help/contact/295309487309948
 • facebook.com/hacked

Her bağlantı içeriğe özel ve durumunuzu anlatanla uyuşuyorsa kullanın. İşiniz tam çözüme ulaşmadıysa yazısı sonunda farklı bir konu içeriğimizi kullanmanızı önereceğiz. www.andronova.net

şikayetle hesapların kapatılması
Facebook şikayet etmek için kullanılacak bağlantı

Facebook Hesabını Kaç Kişi Şikayet Ederse Kapanır?

Yukarıya eklediklerimizin net olmadığını tekrardan belirtelim. Değişken durumlarda başvuru kanallarının da değiştiğini söyleyelim.

Bazı web sitelerinde yer alan aynı anda 10-15 kişi ile şikayette bulunduğunuz takdirde gerekli adım atılacaktır ifadelerine itibar etmeyin.

Çoklu hesaplarla yapılan bildirimlerde önemli olan kişinin hesabında şikayet sebebinin yer alması.
Facebook hesabını kaç kişi şikayet ederse kapanır


Facebook Profilden Hesabı Şikayet Etme

Facebook, hesap sahiplerine platform üzerinde yer alan olumsuz davranışları, uygunsuz içerikleri veya rahatsız edici etkileşimleri rapor etmelerine olanak tanımakta. Eğer bir Facebook profili sizi rahatsız ediyor veya platform kurallarına aykırı davranışlar sergiliyorsa, bu profili şikayet etmek sizin hakkınız var.

1. Neden Facebook Profili Şikayet Edilmelidir?

 1. Profil, kişisel hakaretler, taciz veya tehdit söylemleri içeriyorsa şikayet edilebilir.
 2. Profil, uygunsuz şekilde içerikler veya şiddet içeren paylaşımlarda bulunuyorsa kesinlikle işleme alınır.
 3. Eğer profil sahte bir hesap olarak biliniyorsa ve gerçek olan bir kişinin kimliğini taklit ediyorsa bu durum iletilir.
 4. Sağlık veya hayatımızda önemli şeylere zarar verecek şekilde yapılan paylaşımlar şikayet konusudur.

2. Facebook Profili Nasıl Şikayet Edilir:

 1. Şikayet etmek istediğiniz profili tespit edin ve sayfasına girin.
 2. Profil sayfasında, genelde profil resminin altında yer alan üç noktadan oluşan “…” bir menü olacak. Bu menü genellikle profildeki görselin sağ üst tarafında bulunmakta.
 3. Açılan menüde “Şikayet et” veya “Rapor Et” gibi seçenekler bulunur.
 4. Facebook size birden çok şikayet seçenekleri sunacaktır. İlgili kategoriyi seçin; örneğin, sahte hesap veya uygunsuz içerik gibi bir kategori ile deva edin.
 5. Seçtiğin şikayet kategorisine bağlı olarak, detaylı şekilde bilgilerinizi ekleyin. Buradaki içerik kesinlikle net ifadelerle oluşsun.

3. Dikkat Edilmesi Gerekenler:

 1. Şikayetlerinizi yaparken, yaşadığınız durumun anlaşılması adına en açıklayıcı kategoriyi seçmeye dikkat edin.
 2. Şikayet formu doldurulurken, detayları ve yanında doğru bilgiler olmasına özen gösterin.
 3. Şikayet edilecek profil direk sizinle bağlantılıysa veya ilgili profil tarafından tehdit ediliyorsanız, öneri olarak gizli hesap olarak işlem yapmanızı öneririz.

4. Şikayetin Sonuçları:

 1. Facebook, yapılan şikayeti inceleyerek ağ politikalarına aykırı bir durumla karşılaştıysa, gerekli adımları atacaktır.
 2. Şikayet sonucunda, söz konusu hesabın kapatılması veya belirli bir süreye kadar kısıtlamaya uğraması söz konusu.

5. İlerleyen Adımlar:

 1. Eğer şikayetinizi yapmanıza rağmen bu durum tehlikeli bir boyuta gidiyorsa, yasal bir başvuruyu bulunduğunuz ildeki Karakol veya Adliyeye iletin.
 2. Hesap güvenlik ayarlarının gözden geçirilmesi, istenmeyen davranışları önler ve gizliliğinizi arttırır.

Şüpheli Talep Gönderimlerine Dikkat Edin

Robot olarak görülen davranışlar sergilene kişilerin talepleri dikkate alınmaz. Güvenilir olarak görülen başvurularda dikkat edilen öncelikle hesabın gerçekte kullanılıyor olduğu. Sahte hesap açarak başkalarını takip etme ve şikayet etmede kullanılan yöntemler var.

Acil olan durumlarda arkadaşlarınızla iletişime geçin. Ayrı yerlerden başvurularda pek şüpheli durumlar algılanmaz.

Facebook Hesabını Kaç Kişi Şikayet Ederse Kapanır Dönüşleri

Üst kısımda çok çeşitli konular için işlem başlatacağınız URL’ ler bulunmakta. Bunlara yakın olan kaç tane URL varsa kullanmaya çalışın.

Dönüşler en geç şu tarihe kadar yapılacağını belirten yazılara itibar etmeyin. Önerimiz aralıklı tekrarlanması yönünde.

Kaç kişinin şikayet etmesinden çok, ilgili sebebin hesap içerisinde yer alması ve sorunun büyüklüğü önemlidir. Örnek çalınan hesap dolandırıcılıkta kullanılıyorsa, işte bu toplu bildirimlerde işe yarayan bir sebep niteliğindedir. İçerik durumu hızlı sonuç alınmasını sağlar diye düşünüyoruz.

Uygunsuz paylaşım yapan bir Facebook hesabını kapatmak için kaç kişi şikayetçi olmalı gibi sorunlarda hazırladığımız yazının içerisindeki birebir bağlantıların kesin çözüm niteliği taşıdığını belirtebiliriz.

Başlıkta yazdığımız sorunun yanıtını belki tüm kullanıcıların sorduğu zamanlar oluyor. Tabi haksız yere kasıtlı kişi şikayetleri içinde sorulduğu bir gerçek.

Sitemizde, çeşitli sosyal medya hesaplarıyla ilgili konulara yer veriyoruz. Hangi durumda kiminle iletişime geçilmesi gerektiğini veya ne yapılması gerektiğini anlatan yazılar, “Facebook destek hattı” makalemizde yer almaktadır.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir