Facebook hesabını kaç kişi şikayet ederse kapanır

Andronova
6 Minimum Okuma

Facebook hesabını kaç kişi şikayet ederse kapanır? Konu alanına göre çok yapılan yorumlardan biridir. Karşınızdaki sizi rahatsız ediyor olabilir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Normal yolla bildirim yapılmasında rağmen aktif paylaşımlarına devam ediyorsa ilk aklımıza gelen çoklu şikayetler oluyor. İçerikte Facebook kaç kişi şikayet ederse kapatılır sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

İçeriğimizde şikayetle hesap kapatma işlemlerinde yapmanız gerekenlerinden söz ediyoruz. Bunların kesin iş göreceğine garanti vermiyoruz. Alternatif yöntemler olarak değerlendirmenizi öneriyoruz.

Facebook çalınan hesabı kapatmak için kaç kişi şikayet etmeli sorusunun cevabı hesap hareketlerinde bir gerekçeniz olması gerekiyor. Hakaret, cinsel paylaşım, tehditlerde ve taciz için başvuru adresi yazımızda bulacaksınız. Bunların dışında malum telefonla dersinizi anlatacağınız resmi bir hizmeti bulunmuyor. Bu yazı Facebook hesabını kaç kişi şikayet ederse kapanır sorularına yanıt olarak hazırladık.

Facebook kaç kişi şikayet ederse kapanır

Kesinlik ifadesinin olmadığını belirterek kaç kişi ile şikayet etmeniz gereceğini belirleyen bir kıssa yok.

En hızlı yöntem olarak da çok sayıda hesapla işlem yapılması yarar sağlayacağını söyleyebiliriz. Özetleyecek olursak ağın dikkatini çekecek kadar başvurular anında işleme alınmaktadır. Şikayet bildiriminde bulunmanız için izleyeceğiniz yolu aşağıya ekliyoruz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Facebook şikayetle hesap kapatmak için kişinin profiline girerek noktalı alana geçeceksiniz. Şikayet et yazısına dokunun ve ilgili sebebi seçip gerekli başvurunuzu tamamlayın.

Sosyal hesaplarda yaşanan olumsuzluklarla alakalı çok sayıda içerik yayınlıyoruz. Sizin adınıza arayıp çözüm alacağınız özel bir hat yazı içeriğinde bulunmaktadır.

Dikkat etmeniz gereken hususlar şöyle;

  • Hesabınızı açarken hangi bilgilerin kullanıldığı önemli bir konudur.
  • Sorulduğunda nelere cevap verebildiğiniz.
  • Açarken kullanılan e-posta hesabına erişiminiz var mı?
  • Telefon numarası kullanarak açılan hesaptan numara kaldırılmamışsa hala aktif mi diye kontrol edin.
  • Hesap bilgileriyle kimlik bilgileriniz uyuşuyor mu?
  • Karşınızdaki kişinin başkalarına rahatsız verici hareketleri için örnekler verebiliyor musunuz?
Facebook hesabını kaç kişi şikayet ederse kapanır
Facebook hesabını kaç kişi şikayet ederse kapanır
Facebook kaç kişi şikayet ederse kapanır
Şikayetle kapatılacak hesaplar için gerekli adımlar
Facebook kaç kişi şikayet edince kapanır
Facebook kaç kişi şikayet ederse kapanır

Hesabı şikayet etmeme rağmen kapatılmıyor

Forumlarda sorulan Facebook hesabını kaç kişi şikayet edince kapanır şeklindeki soruların çoğunun yanıtları aynı oluyordur. Sürekli bir sayı vererek oluşturulan içerikler var. Bizse açıklama yaparken nasıl bir yol izleneceğinden de bahsediyoruz.

Bazılarının yazdığı şikayetleri okurken ortak olarak karşımıza çıkan bir çok şikayet konusu benzerlik göstermekte. Defalarca şikayette bulundum ve herhangi bir işlem yapılmadığını söyleyenlerin sayısı çoktur. İşlemin yapılmama olasılığı olarak aşırı kullanıcısı olan bir sosyal ağa sadece siz talep göndermiyorsunuz. Bu kadar yoğun kullanımına sahip bir sosyal medya sitesinden, anında geri dönüş beklemek doğru olmaz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu haberimizde verdiklerimiz genel önerilerdir. İlla şu kadar kişi şikayet edince kapanır diye bir şey bulunmuyor. Çok fazla kişi mantıklı bir gerekçe ile şikayette bulunduğunda dikkat çekileceğini düşünüyoruz. Mantıktan kasıt geçerli bir sebep. Örnek hesapla dolandırıcılık yapılıyor ve uygunsuz içerik paylaşılıyor gibi.

Facebook şikayetle hesap kapatma

Eskiden bu zamana kadar paylaşmış olduğumuz bir çok URL bağlantısının hala çalışıyor olması bu ağın destek hizmetinin olumlu devam ettiği anlamını taşıyor. Hemen alt tarafta örnek verdiğimiz bağlantıların yer aldığı daha fazla bağlantıya erişmek isteyenlerin haber sonundaki konumuza girmelerini öneriyoruz.

  • facebook.com/help/contact/567360146613371
  • facebook.com/help/contact/295309487309948
  • facebook.com/hacked

Her bağlantı içeriğe özel ve durumunuzu anlatanla uyuşuyorsa kullanın. İşiniz tam çözüme ulaşmadıysa yazısı sonunda farklı bir konu içeriğimizi kullanmanızı önereceğiz. www.andronova.net

şikayetle hesapların kapatılması
Facebook şikayet etmek için kullanılacak bağlantı

Facebook hesabını kaç kişi şikayet ederse kapanır?

Yukarıya eklediklerimizin net olmadığını tekrardan belirtelim. Değişken durumlarda başvuru kanallarının da değiştiğini söyleyelim.

Bazı web sitelerinde yer alan aynı anda 10-15 kişi ile şikayette bulunduğunuz takdirde gerekli adım atılacaktır ifadelerine itibar etmeyin.

Çoklu hesaplarla yapılan bildirimlerde önemli olan kişinin hesabında şikayet sebebinin yer alması.
Facebook hesabını kaç kişi şikayet ederse kapanır

Şüpheli talep gönderimlerine dikkat edin

Robot olarak görülen davranışlar sergilene kişilerin talepleri dikkate alınmaz. Güvenilir olarak görülen başvurularda dikkat edilen öncelikle hesabın gerçekte kullanılıyor olduğu. Sahte hesap açarak başkalarını takip etme ve şikayet etmede kullanılan yöntemler var.

Acil olan durumlarda arkadaşlarınızla iletişime geçin. Ayrı yerlerden başvurularda pek şüpheli durumlar algılanmaz.

Facebook hesabını kaç kişi şikayet ederse kapanır dönüşleri

Üst kısımda çok çeşitli konular için işlem başlatacağınız URL’ ler bulunmakta. Bunlara yakın olan kaç tane URL varsa kullanmaya çalışın.

Dönüşler en geç şu tarihe kadar yapılacağını belirten yazılara itibar etmeyin. Önerimiz aralıklı tekrarlanması yönünde.

Kaç kişinin şikayet etmesinden çok, ilgili sebebin hesap içerisinde yer alması ve sorunun büyüklüğü önemlidir. Örnek çalınan hesap dolandırıcılıkta kullanılıyorsa, işte bu toplu bildirimlerde işe yarayan bir sebep niteliğindedir. İçerik durumu hızlı sonuç alınmasını sağlar diye düşünüyoruz.

Uygunsuz paylaşım yapan bir Facebook hesabını kapatmak için kaç kişi şikayetçi olmalı gibi sorunlarda hazırladığımız yazının içerisindeki birebir bağlantıların kesin çözüm niteliği taşıdığını belirtebiliriz.

Başlıkta yazdığımız sorunun yanıtını belki tüm kullanıcıların sorduğu zamanlar oluyor. Tabi haksız yere kasıtlı kişi şikayetleri içinde sorulduğu bir gerçek.

Sitemizden çeşitli ağlarla alakalı konuları işliyoruz. Nereyle görüşülmesi gerektiğini belirten yazıların olduğu bağlantımız Facebook destek hattı makalemizde yer almaktadır.

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir