Facebook Memories nedir?

Andronova

Facebook' tan tarihte bugün özelliği. Arkadaş olma zamanı, özel günler ve doğum günlerine ait videoları karşımıza Memories adını verdiği yenilikle çıkardı. Bu özellik artık tüm Facebook kullanıcılarına ulaştı.

Facebook‘ un sürekli yaptığı güncellemelerle gelen önemli yeniliklerin yanı sıra önemsiz görülen bazı yenilikleri de bulunmakta. Bu belki olması gereken bir seçenek diyerek eklenmiş olan özelliklerde yer alıyor. İşte buna benzer olan bir yeniliğini resmi olarak yayınladı.

Facebook Memories nedir? Facebook sosyal medya uygulamasının yaklaşık üç sene önce çıkardığı “On This Day” adındaki uygulama yaklaşık 90 milyon kişi tarafından kullanılmaktadır. Bu uygulamayı daha fazla geliştirmek isteyen Facebook geliştiricilerinin Memories adını verdikleri ve bir kullanıcının bütün anılarının tek bir alanda toplanmasına yardımcı olan bir uygulama geliştirdikleri görülmektedir. Bu uygulama sayesinde kullanıcının hesabı üzerinden erişim sağlayarak eski anılarını görebilme imkanı sunulur.

Facebook Memories nedir?

Facebook Memories nasıl kullanılır?

Facebook’un geliştirmiş olduğu bu uygulamanın kullanış biçimi oldukça basit görünmektedir. Uygulamaya giriş yapıldığı zaman kendisine ait olan alandan giriş yapılabilecek olan Memories uygulaması kapsamında kullanım sağlayabilmek için kişinin dilediği anıyı görebilmesi ve bunları tekrar paylaşabilmesi adına bir platform oluşumu söz konusudur. Kullanım kolaylığı ve basit ara yüzü ile uygulama içerisindeki kullanıcıları beklemektedir.

Facebook Memories’in içindekiler

Facebook sosyal medya uygulamasının yan uygulamalarından bir tanesi olan Memories içerisinde; arkadaş olunan zamanlar, doğum günleri gibi özel günler, arkadaşlık yıldönümlerine ait olan videolar ve kolajlara dair pek çok imkana erişim bulunmaktadır. Bu uygulama sayesinde arkadaşlarınız ile sürekli iletişim halinde olmanız ve uygulama içerisinde yer alan bütün eski gönderilerinize anlık olarak erişim sağlamanız mümkün olur.

Facebook Memories bir çok insanın kullandığı bir yan uygulama olarak düşünüldüğünde geliştiriciler açısından olumlu bir sonuç verdiği söylenebilir. Uygulama içerisinde bu özelliğe ulaşım sağlanabilir.

Tarihte bugün yani Facebook Memories Android iPhone ulaşma: Cep telefonlarda ve tabletlerde uygulama üzerinden alt tarafta “More” yazısına dokunarak ulaşabilirsiniz. Bildirimler ve News Feed alanında arada bir görülecek. Direk erişim adresi “Facebook.com/memories” Facebook iletişim…


Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2018, 17:32

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir