Gmail oturum aç kaydol Google Play Store' de kullan

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Google Gmail hesabı nasıl açılır? Google Play hesabı oluşturmak kaydolma nasıl yapılır? Play Store hesabı açarak Android telefonda ve tablette Google Play Store kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Yıllar önce en çok tercih edilen mail hesapları Yahoo ve Hotmail, saltanatını Gmail’e bıraktı. Özellikle Android işletim sisteminin hızlı yükselişiyle Gmail faktörü önemli oldu. Android kullanan hemen hemen çoğu kullanıcılarının Gmail hesabı bulunmaktadır. Gmail kullanım oranlarını hesaplamak gerekirse, sadece Android mobil cihaz kullanıcı sayıları dünyada çoğu ülkede %50 – 80 arasında yerini almakta.

Play Store uygulaması nasıl kullanılır: Play Store uygulamasını telefon ve tablette kullanabilmeniz için bir Gmail hesabına ihtiyacınız var. İki şekilde Google Play hesabı açabilirsiniz. İster gmail.com sayfasına giderek gerekli alanları doldurup hesabınızı açabilir veya cihazınızdan Google Play Store uygulamasını çalıştırarak yeni hesap oluştur ile gerekli alanları doldurup uygulamayı kullanabilirsiniz. Her hangi bir sorunda bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Gmail aç kaydol

Gmail hesabı nasıl açılır:

 • Gmail.com adresine giriş yapınız. Aşağıda yer alan “Hesap oluştur” bölümüne giriş yapınız.
 • Google Hesabı için Ad Soyadı, kullanıcı adı ve şifre belirledikten sonra ileri seçeneği ile hesabınızı oluşturuyorsunuz.
 • Eğer bilgisayardan Gmail hesabı açıyorsanız Mevcut e-posta adresiniz seçeneğini veya cep telefonu seçeneğini doldurmanız gerekiyor.
 • Gmail hesabınız varsa Google Play Store uygulamasını çalıştırdığınızda mevcut hesap seçeneği ile devam edebilirsiniz.

Gmail oturum aç kaydol Google Play Store' de kullan

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Gmail hesabı nasıl açılır:

Gmail hesap giriş sorunları Google Play Store hataları

Gmail şifre hatası, geçersiz kullanıcı adı veya şifre, oturum açarken, maalesef durduruldu, geçersiz İstek, hatalı veya geçersiz bir istekte bulundu, hata 602, 500, 102, 009, 103 ve 403, olağan dışı faaliyet, hesabınız kilitlendi ve sertifika hatası gibi hataların genelinde aşağıdaki adımlar yapılmaktadır. Gmail şifremi unuttum yazısına baktınız mı?

Google Gmail hesap sorunlarının çözümleri

 • Önbelleği ve çerezleri temizleyiniz. Ayarlardan uygulamalar bölümünden Google Play Store uygulamasını bulup önbelleği temizleyebilirsiniz. Ayarlar > Uygulamalar > Tümü > Google Play Store verilerini temizleyin.
 • Tarayıcı üzerinden hesabınıza giriş deneyiniz. Farklı tarayıcılar denenebilir.
 • Google Play Store uygulamasını kaldırıp yeniden yükleyiniz.
 • Telefonun tarihini kontrol ediniz yanlış olabilir.
 • Telefonu yeniden başlatınız ve Google hesabınızı yeniden ekleyin.
 • Google Play hesabını kaldırıp tekrar ekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar girerek cihazda kayıtlı olan Google hesabınızı kaldırın.
 • Google Play Store uygulamasının eski sürümlerini deneyiniz.
 • Sorun hala devam ediyorsa cihazı fabrika ayarlarına çeviriniz.


Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2019, 23:24

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir