HP laptop kablosuz WiFi açma tuşu Wireless assistant

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Dizüstü Laptop kablosuz internet bağlantısı yapamıyorum. Wireless WiFi kapalı nasıl açılır, kablosuz ağım kapalı nasıl açabilirim, nereden açılır ve wifi kapalı açma tuşu kısayolu.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

HP dizüstü laptop’ da kablosuz internet bağlantısı yapamıyorsanız, kablosuz Wi-Fi kapalı uyarısı alıyorsanız, yanlışlıkla kısayol tuşu ile veya her hangi bir sorundan dolayı kablosuz özelliği kapanmış olabilir. Wireless Assistant, dizüstü bilgisayar’ da yer alan kablosuz kartları ve Bluetooth bağlantılarını tek bir yerden kontrol etme veya kapalı ağı açmayı sağlayan yazılımdır.

HP dizüstü Wireless Assistant, Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10 işletim sistemleri ile gelmektedir. Assistant HP’ nin kendi yazılımıdır. Genelde kapalı kablosuz bağlantıları sorunsuz aktif eder.

Bir diğer soru ise wifi bağlı ama internet yok sorunu. Buradaki sorunun temeli dns alamamakta veya doğru ip alamamaktan kaynaklı olabilir. Birde genelde internet olmayabilir.

Laptop wifi kapalı açma tuşu

  • HP Wireless Assistant kısayol simgesi Laptop kablosuz wifi kapalı açma görev çubuğunda yerini alabilir.
  • HP Wireless Assistant özelliğini kısayol simgesine sağ tıklayıp ve Wireless Assistant Aç yazısını tıklayabilirsiniz.
  • HP Wireless Assistant simgesi yoksa veya kısayol dan açılmıyorsa aşağıdaki adımları izleyiniz.
  • Başlat laptop wifi kapatma butonuna tıklayınız, Denetim Masasına gidiniz. Windows 8.1 ve Windows 10′ da masaüstüne yer alan bilgisayarım yada Denetim Masasına tıklayınız. Denetim Masasında yer alan Ağ ve Internet öğesini tıklayıp Wireless Assistant’ a giriniz.
  • Ayarlar’ da yer alan HP Wireless Assistant simgesini aktif edebilir ve kapalı olan WiFi kablosuz özelliği açabilirsiniz.
  • Başka bir dizüstü veya mobil cihazlardan da kablosuz internet bağlantısı yapamıyorsanız, modeminizi resetlemeniz önerilir. Resetleme işlemi modem altında veya arkasında içe doğru yer alan buton. Modem açıkken butona 10-20 saniye kadar basılı tutup bırakıp ışıkların tekrar yanmasını bekleyiniz. Modem resetlendiğinde tüm bilgiler silinecek. Yeniden modem kurulumu yapmanız gerekiyor. 

HP laptop kablosuz WiFi açma tuşu Wireless assistant

WiFi açma tuşu hangisi

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

kablosuz ağı açma tuşu

acer lenovo wifi nasıl açılır

Laptop kablosuz ağı açma

Bilgisayarda kablosuz aygıt bulunmuyorsa kablosuz ağ kapalı durumda veya kablosuz ağın sürücüsü silinmiş olabilir. Sürücüyü aygıt yöneticisinden kontrol ediniz.

Bağlantı için kablosuz kart yoksa USB kablosuz adaptör alınabilir.

Laptop pil’ de çalışıyorsa bazen güç tüketiminde tasarruf için kablosuz özellik kullanılmadığı durumlarda kapatılabilir seçeneği açık olabilir. Aygıt yöneticisinden Wi-Fi sürücünün içerisine girerek özelliğinden bu seçeneği pasif yapabilirsiniz.

Kablosuz bağlantı yapmaya çalıştığınızda bağlantı yapılamadı veya WPA 2 PSK ile bağlantı yapılıyor gibi uyarılar varsa şifrenizi kontrol ediniz. Wi-Fi şifresini modem arayüzünden kontrol edebilir veya şifreyi değiştirebilirsiniz.

Bazı durumlarda modem şifreleme uyumsuzluğundan bağlantı yapılamayabiliyor. Modem içerisinden kablosuz şifreleme tipini WPA PSK olarak ve kanal 11 olarak belirleyebilirsiniz. 


Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2019, 20:06

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir