Instagram telefon numarası silinmiyor nasıl silinir?

instagram numara silinmiyor
Andronova

İçeriğimizde Instagram telefon numarası silinmiyor sorununa yanıt vermeye çalışacağız. Hesap sahiplerinin kapatılan hesaplarda kaldıramadıkları numaraları kaldırmak için çok uğraştıklarını görüyoruz. Normalde bunun için oluşturulan bir form bağlantısı bulunuyor. Lakin bazen işe yaramayabiliyor.

Kullanıcılar bazen ağlarda rahatsız edilmekten dolayı hesaplarını kapatmak isteyebiliyor. Bazıları ise evlilik sebebiyle kapatmak zorunda kalıyor. Lakin kapattıkları hesaplardan ekli olan numarayı kaldırmadıklarından dolayı daha sonra bu numara ile işlem yapamadıkları oluyor. Bir çoğu hesap kapanınca numaralarında kalktığını düşünüyor. Normal olarak işlem yapılan hesaplarda bu sorun olmuyor ama ağın kurallarına uyulmadığından kapatılan hesaplarda artık kaldırmak zor oluyor.

Telefon numarası neden silinmez?

Telefon numarası neden silinmiyor sorularına cevap vermek için genelde karşı tarafa bir kaç sorumuz oluyor. Siz mi kapattınız yoksa ağ mı kapattı? Kapatılma sebebi nedir? Bunlar önemli sorulardır. Bunlara göre yol alınacaktır. Belki uğraşmaya gerek olmaz.

Numara neden silinmiyor sorusuna cevap olarak aşağıdaki olasılıkları ekliyoruz.

  • Sistemden kaynaklı geçici durumlardan biri çıkmış olabilir.
  • Çok sık bir şeyleri deneyenlerin belli bir süreliğine engellenmesi mümkün.
  • Uygulamanın sorun çıkarması olasılığı var.
  • Kural dışı nedenlerden kısmi ceza alanlarda belli süreliğine değiştirme ve kaldırma izni verilmeyebilir.
  • Kullandığınız internet veya telefonla alakalı olma durumlarının kontrol edilmesi gerekiyor.

Ek bilgi olarak kesin diyemeyeceğimiz ama geçmişte çıkmış bir problemi tekrardan aktarmak istiyoruz. Kullanılan telefonun, internetin ve hesabın şüpheli aktivitelerden dolayı kısıtlanması mümkün.

Instagram’ da numara nasıl silinir?

Normal şartlarda nasıl yapıldığını resimli anlatımla göstereceğiz. Sonrasında numarayı kaldıramıyorum sorununa bir göz atacağız.

  • Profil alanınızı açınız,
  • Profili düzenleye dokunun,
  • En sondaki “Kişisel bilgiler ayarları” bölümüne geçiniz,
  • Telefon yazana dokunup numarayı siliniz. Eğer iki faktörlü güvenlik açıksa kaldırmanıza izin verilmez. Kapatıp tekrar deneyiniz. Ya da yeni bir numara ekleyiniz.
Instagram telefon numarası silinmiyor

Resimli anlatımdaki adımlarla ilgili alana eğer ulaşamazsanız hem tarayıcı kullanarak hem farklı cihazla denemenizi öneriyoruz. Değiştirme bölümü silik görünüyor veya pasif görünüyor ise, ceza alınma durumları veya bağlantınızla alakalı sıkıntılar görülebilir.

Instagram numara silinmiyor
Instagram numarayı kaldıramıyorum

Numara kaldırılamıyor sorunu

Numara silinmiyor sorununda yapacaklarınız ise şöyle olacak:

Geçici aksaklıklar çıkma olasılığı düşünülerek belli bir süre hiç bir şekilde hesabınıza girmemeye çalışmayacaksınız. Bu saatlikte olabilir bir kaç günde olabilir.

Hesabına erişimi olanların uygulamadaki ayarlara girip, oradaki hesap türünü değiştirmeye çalışsın. Pro olana geçiş yapabilirsiniz. Sonrasında geri dönmek istediğinizde anında geçiş olur. Tabi sık sık yapılırsa buraya kısıtlama uygulanır.

İptal olan hesaplar içinde kullanıcıların yapması gerekten bu help.instagram.com/contact/151081798582137 bağlantıyı kullanarak yardım istemek olacak.

Uygulamadaki güncellemelerden sonra böyle bir şeyle karşılaşanların eski olan sürümleri denemelerini öneriyoruz. Çıkarılan versiyonların bazen tam test edilmediği zamanlar olabiliyor. Tabi diğer yüklü olanlarında bu uygulamayı etkiliyor olma durumu var.

Instagram yeni numara nasıl eklenir?

Instagram telefon numarası ekleme için yukarıda önce bahsettiğimiz hizmetten yararlanmak için yapmanız gereken işlem gerçekten çok basit. Instagram uygulamasını açın. Instagram hesabınıza telefon numaranızı eklemek için Profesyonel veya Business hesabı açmış olmanız gerektiğini unutmayın.

Profesyonel veya Business hesabınız varsa uygulamayı ya da web sitesini açtıktan sonra ekranın sağ alt köşesinde yer alan profil resminize dokunun ve çıkan ekrandan “Profili Düzenle” seçeneğine dokunun, eğer işlemi bilgisayar üzerinden yapıyorsanız profil resminiz ekranın sağ üst köşesinde olacaktır. Çıkan ekranda “Kişisel Bilgi Seçenekleri” seçeneğine dokunun. Şimdi çıkan ekrandaki metin giriş bölümüne numaranızı eklemeniz yeterli olacaktır.

Numara eklemeniz yararları vardır. Arkadaşlarınızın sizi daha kolay bulabilmesini sağlar. Bu hizmetten faydalanmak için arkadaşlarınızın yapması gereken tek şey Instagram üzerinden sizin numaranızı arama alanından aratmaktır. Bu hizmet sayesinde arkadaşlarınız sizi ilgili ağda bulması daha kolay hale dönüşür.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.